رئیس ستاد انتخابات شورایاری های شهر تهران:

منطقه ۱۹ با ۱۴ درصد مشاركت، بالاترین آمار مشاركت در انتخابات را داشته است

منطقه ۱۹ با ۱۴ درصد مشاركت، بالاترین آمار مشاركت در انتخابات را داشته است فست تریپ: رئیس ستاد انتخابات شورایاری های شهر تهران اظهار داشت: منطقه ۱۹ با ۱۴درصد و منطقه ۱۲ با ۱۰ درصد و منطقه ۱۸ با ۸ درصد به ترتیب بالاترین درصد مشاركت كل ساكنین در بین مناطق شهر تهران در انتخابات شورایاری را داشته اند.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، یگانه درباره آمار نهایی شركت بانوان در انتخابات شورایاری نیز اظهار داشت: طبق آخرین آمار بدست آمده ۳۹ درصد شركت كنندگان در پنجمین دوره انتخابات شورایاری ها، بانوان بودند.
وی ادامه داد: محله جلیلی در منطقه ۱۷ با ۱۰ درصد در رده دوم مشاركت قرار دارد و بعد از آن محله صاحب الزمان در منطقه ۱۴، قنات كوثر در منطقه ۴، هلال احمر در منطقه ۱۱، استاد مهین در منطقه ۹ بالای ۹/۵ درصد مشاركت در انتخابات را تجربه كردند.
یگانه اشاره كرد: ۷ هزار و ۱۳۰ صندوق، مجموع كل صندوق های ستاندن رأی در مناطق پایتخت بود.
رئیس هیات اجرایی انتخابات اظهار داشت: آمار لحظه به لحظه به روز می شود و طبق آخرین آمار، نزدیك به ۵۰۹ هزار و ۱۷۹ نفر در انتخابات پنجمین دوره شورایاری ها شركت كردند.
یگانه با برشمردن مناطقی كه كمترین مشاركت در انتخابات شورایاری ها را داشتند اظهار داشت: محله عباس آباد در منطقه ۲۰، محله سیروس در منطقه ۱۲، محله قبا در منطقه ۳ و منطقه پیروزی جزو مناطقی بودند كه مشاركت كمی داشتند. طبق قانون در مناطقی كه تعداد آرای اخذشده و اختلاف بین نامزدها خیلی كم باشد، ۹ نفر عضو ثابت و ۴ نفر بعنوان علی البدل انتخاب می شوند.
وی اظهار داشت: اگر رأی ها مساوی باشد فردی كه مدرك بالاتری داشته باشد انتخاب می شود. بنای كارمان را بر طبق خوداظهاری پیش بردیم ولی افرادی كه منتخب مردم شدند باید مدارك خودرا ارائه كنند؛ اگر مطالب و مدارك كذب باشد، فرد منتخب مستعفی اعلام می شوند.
یگانه اضافه كرد: برمبنای آمار مشاركت نسبت به جمعیت منطقه، منطقه ۱۹ شهرداری تهران با ۱۴ درصد شركت كنندگان در صدر مناطق با بیشترین شركت كننده بودند.1398/05/05
14:16:58
5.0 / 5
5202
تگهای خبر: شهرداری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است