تدوین طرح جامع مدیریت پسماند تهران با همكاری مركز مطالعات شهر تهران

تدوین طرح جامع مدیریت پسماند تهران با همكاری مركز مطالعات شهر تهران فست تریپ: مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران از تدوین طرح جامع مدیریت پسماند با همكاری مركز مطالعات شهر تهران در آینده نزدیك آگاهی داد.به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، عبدلی در اولین كنفرانس چالش های زیست محیطی با تاكید بر پسماندهای پلاستیكی اظهار داشت: پسماندهای خشك كه بعضی از آنها باارزش هستند و در بخش صنعت بعنوان كالایی باارزش قلمداد می شوند بعد از پردازش می توانند به چرخه مصرف باز گردند.

وی اضافه كرد: بی شك امروز باید بعنوان شهروند تلاش نماییم كالاها را دقیقاً مطابق با نیازهای خود تهیه نماییم. متأسفانه هم اكنون خیلی از كالاهای قابل مصرف در پسماند یافت می شوند اما خوشبختانه در سال قبل با عنایت به عوامل مختلفی همچون افزایش قیمت كالاها، مدیریت مصرف توسط شهروندان محقق شد و بطور میانگین در روز حدود ۱۴۰۰ تن از زباله های شهر تهران كاهش پیدا كرد البته در این راه تلاش شهرداری های مناطق برای جلوگیری از انتقال پسماندهای حجیم به آرادكوه و نگاه جدی به تفكیك از مبدأ را نیز نباید فراموش نماییم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران اشاره كرد: بطور قطع نقش شهروندان در تولید پسماند بسیار مؤثر است و آنها می توانند با مدیریت مصرف خود در عرصه تولید پسماند نقش بسزایی داشته باشند. پس باید با فرهنگسازی نسبت به كاهش ظروف پلاستیكی اقدام نماییم. بی شك شهروندان می توانند تفكیك از مبدأ، كم حجم كردن زباله ها و گرفتن رطوبت زباله ها نقش بسزایی در كاهش هزینه های جمع آوری و مدیریت پسماند داشته باشند.

عبدلی درانتها به روند تدوین طرح جامع مدیریت پسماند با همكاری مركز مطالعات شهر تهران اشاره نمود و اظهار داشت: بطور قطع در حوزه مدیریت پسماند نیازمند تأمین زیرساخت های لازم و برنامه ای مدون هستیم كه در این راه مقرر شده است با همكاری مركز مطالعات شهر تهران برنامه ای علمی و تخصصی با عنوان طرح جامع مدیریت پسماند شهر تهران تدوین شود كه هم اكنون قرارداد تدوین این برنامه با شركتی علمی و تخصصی منعقد شده است. با تدوین و تصویب طرح جامع مدیریت پسماند شهر تهران می توانیم در جهت مدیریت علمی و بهینه گام برداریم.

منبع:

1398/04/23
15:07:33
5.0 / 5
5244
تگهای خبر: تولید , شهرداری , شهروند
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است