انتقاد عضو شورایعالی استان ها به پیامك الزامی بودن حضور اعضا در جلسات

انتقاد عضو شورایعالی استان ها به پیامك الزامی بودن حضور اعضا در جلسات به گزارش فست تریپ نماینده مردم تهران در شورایعالی استان ها از اجبار هیأت رئیسه این شورا برای حضور اعضای آن در جلسات هم اندیشی انتقاد نمود و آنرا مخالف با آیین نامه داخلی شورایعالی استان ها خواند.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، محمد قانبلی در بیستمین اجلاس عمومی شورایعالی استان ها در نطق قبل از دستور خود در اعتراض به ارسال پیامك بابت اجبار شركت اعضا در جلسات هم اندیشی اظهار داشت: پیامكی در خصوص مصوبه هیأت رئیسه در مورد حضور اعضا در جلسات هم اندیشی ارسال شده است كه در آن تاكید شده حضور اعضا در این جلسات الزامی است و عدم حضور آنها غیبت غیر موجه به حساب می آید. این بر خلاف آیین نامه ماده ۲۰ داخلی شورایعالی استان هاست.
وی خطاب به رئیس عالی شورای استان ها مدعی شد: مشكل سیاسی شدن شوراهاست و عدم نظارت و انتصاب مدیران ضعیف و ناكارآمد و عدم آشنایی به نقصها شورایی، شورایعالی استان ها را به سراشیبی سقوط می كشاند.
وی افزود: افراد قوی و توانمند از نظر شما چه افرادی هستند؟ اساسا همكارانتان در شورای شهر تهران و یا شهرهای بزرگ و كلانشهرها را افراد قوی می دانید. در این دو سال اعضای شورای شهر تهران چه كردند، آیا پروژه بزرگ عمرانی در تهران كلنگ زنی و یا پروژه ای افتتاح كرده اید؟. نامگذاری چند كوچه، خیابان و میدان یا محدود كردن تردد مردم در سطح شهر تنها دستاورد شورای شهر تهران در این دوره است و دستاورد دیگری ندارد.
نماینده مردم تهران در شورایعالی استان ها در بخش دیگری از صحبت های خود خطاب به عارف، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مصاحبه شما را خواندم و لذت بردم. به پشتیبانی از شوراها برخواسته اید و با برخورد سیاسی با آنها مخالف كرده ولی چرا اینقدر دیر؟ چرا زمانی كه سپنتا نیكنام نماینده شورای شهر یزد را با مشكل مواجه كردند وارد مبحث نشدید؟. اساسا جامعه شورایی آنقدر بالغ شده كه دیگر فریب بازی های سیاسی را نخورد.

قانبیلی افزود: آقای رئیس جمهور سال پیش قول دادید كه طرح منابع پایدار شهرداری و مدیریت یكپارچه شهری را در كوتاه ترین زمان به مجلس ارائه نمایید. سرنوشت این وعده چه شد؟ یك سال از آن می گذرد و هنوز اقدامی صورت نگرفته است.

وی با انتقاد از عدم تبریك روز شوراها از جانب روحانی همینطور اظهار داشت: در این دو سال باقیمانده از دولت، تدبیری كنید تا امید در جامعه شورایی زنده شود.
قانبیلی در حالی سخنرانی كرد كه دریافت حق الجلسه ۱۸ میلیونی وی برای یك سال حضور در جلسات مجامع و هیأت های مختلف، در جلسه امروز شورا بحث برانگیز شد به طوریكه با حضور در جمع خبرنگاران در اینباره اظهار داشت: بعنوان نماینده شورا در هیأت نظارت كشور كه در وزارت كشور برگزار می گردد با حق رأی حضور داشته ام. بنده مجموعاً در طول سال ۱۳۹۷ در ۵۷ جلسه حضور پیدا كردم كه حدود ۱۰ جلسه آن در مجلس بود و مبلغ ۱۸ میلیون تومان را بابت حق ایاب و ذهاب دریافت كرده بودم. بنده از پردیس جهت شركت در این جلسات به تهران می آیم و برای حضور در این جلسات مصوبه پرداخت حق الجلسه وجود دارد، بنابراین بدین سان بنده بابت حق الجلسات از شورایعالی استان ها طلبكار هستم و علاوه بر مبلغ ۱۸ میلیون تومان بابت ایاب و ذهاب، باید حق الجلسات هم پرداخت گردد.
منبع:

1398/04/21
14:52:40
5.0 / 5
5054
تگهای خبر: تردد , شهرداری , شورای شهر
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است