سالاری مطرح كرد؛

اعتراض به طرح توسعه مجلس، محدودیت تازه برای همسایگان

اعتراض به طرح توسعه مجلس، محدودیت تازه برای همسایگان به گزارش فست تریپ رئیس كمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران نسبت به محدودیت بوجود آمده از جانب مجلس شورای اسلامی برای ساخت و سازهای اطراف این مجلس انتقاد نمود.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، محمد سالاری در جلسه علنی روز یكشنبه با اشاره به اینكه بارگذاری های اطراف مجلس برخلاف طرح تفصیلی شهر تهران بوده اظهار داشت: این ساخت و سازها بدون مصوبه و بدون پیوست مطالعاتی ساخته شده است كه برخلاف اصول شهرسازی بوده و نماهای این ساختمان ها كه در رابطه با مجلس هستند و باید به هویت بخشی شهرها كمك كنند هم بدون هیچكدام از این عناصر از شاخص ها طراحی شده اند. بارها از دوره گذشته در مورد این نماها تذكر داده شده است.
وی افزود: اخیرا محدودیتی در مورد ساختمان هایی كه در شعاع ۳۰۰ متری و ۵۰۰ متری این ساختمان ها ایجاد می شود بوجود آمده كه حقوق عمومی مالكان و پلاك های قدیمی را تضعیف كرده است. این پلاك ها اجازه ندارند بیشتر از ارتفاع ۱۰.۵ تا ۱۱ متر ساخت و ساز كنند درعین حال پرونده این ساختمان ها باید توسط مجلس مورد تایید قرار گیرد كه عملاً خیلی از این پرونده ها در مجلس مانده و پاسخی هم داده نشده است.
سالاری با اشاره به بسته شدن خیابان مردم توسط مجلس در آغاز كار شورای پنجم اظهار داشت: در آن زمان نسبت به اینكه خیابان مردم در اختیار مردم نیست و توسط مجلس محصور شده و به یك فضای درونی مجلس بدل شده اعتراض كرده ایم اما پاسخی دریافت نكرده ایم.
وی در نهایت از شهرداری و مجلس درخواست نمود این محدودیت های جدی كه حقوق عمومی مردم را تحت شعاع قرار داده مورد بررسی قرار داده و طرح توسعه مجلس به نحوی اجرایی شود كه حقوق مالكان رعایت شود.
هاشمی در ادامه از سالاری خواست مرجع تذكر دهنده را مشخص نماید كه سالاری اعلام نمود شهرداری و مجلس باید به این مورد رسیدگی كنند. مدتی پیش معاون شهرسازی منطقه پروانه ای را صادر كرد كه مجلس با آن موافقت نكرد و شهرداری را ملزم كرد صدور هر گونه مجوز با موافقت مجلس باشد.

1398/04/16
23:27:48
5.0 / 5
6265
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است