هوای تهران در آستانه شرایط نامطلوب برای گروه های حساس

هوای تهران در آستانه شرایط نامطلوب برای گروه های حساس به گزارش فست تریپ مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران اظهار داشت: طبق نتایج پیشبینی كیفیت هوا همراه با افزایش موقتی غلظت آلاینده ها همچون ذرات معلق و آلاینده ازن طی برخی ساعات امروز (۵ تیرماه) وضعیت كیفیت هوای برخی مناطق شهر تهران در بعضی ساعات در آستانه شرایط نامطلوب بخصوص برای گروه های حساس قرار می گیرد.حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا اضافه كرد: پیشبینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشاندهنده كاهش میزان ناپایداری جوی در صبحگاه پنجمین روز از تابستان ۹۸ است كه همراه با ازدیاد تردد خودرو ها در سطح شهر شرایط لازم برای افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در بعضی ساعات فراهم می شود.

وی در ادامه اظهار داشت: به تدریج با افزایش تابش نور خورشید در نیمه روز، شرایط برای تولید آلاینده ازن مهیا می شود بگونه ای كه بیشترین مقدار این آلاینده بین ساعات ۱۴ الی ۱۸ در هوای پایتخت وجود دارد همینطور احتمال می رود وزش باد طی برخی ساعات امروز (۵ تیرماه) افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال داشته باشد.

مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران افزود: به تدریج طی فردا (۶ تیرماه) بر میزان ناپایداری جوی افزوده می شود و برخی ساعات بخصوص بعدازظهر همراه با افزایش میزان ابرناكی و وزش باد خواهد بود. بر این اساس انتظار می رود در صبحگاه ششمین روز از تیر ماه ۹۸ افزایش نسبی در غلظت ذرات معلق مشاهده شود و وضعیت كیفیت هوای برخی مناطق پایتخت در محدوده مرزی بین شرایط سالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار گیرد.

به گفته وی ناپایداری های جوی در بعدازظهر فردا (۶ تیرماه) سبب بهبودی وضعیت كیفیت هوای پایتخت خواهد شد. دما تا روز آینده روند كاهشی خواهد داشت.

شهبازی با اشاره به اینكه میانگین كیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۰ و هوا در شرایط سالم بود، اظهاركرد: این شاخص الان ۹۷ و هوا در شرایط سالم می باشد.
1398/04/05
12:50:06
5.0 / 5
5084
تگهای خبر: تردد , تولید , خودرو , كیفیت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است