بسته اخبار اجتماعی در روز سه شنبه

ماموریت هوایی اورژانس برای اهدای یك قلب، جزئیات ماجرای درگیری ماموران پلیس با دختری در تهرانپارس

ماموریت هوایی اورژانس برای اهدای یك قلب، جزئیات ماجرای درگیری ماموران پلیس با دختری در تهرانپارس فست تریپ ماموریت هوایی اورژانس برای اهدای یك قلب، جزئیات ماجرای درگیری ماموران پلیس با دختری در تهرانپارس


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:
فرمانده انتظامی تهران بزرگ خبر داد
نصب دوربین های «تشخیص چهره» برای رصد دلالان سكه و ارز
سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت از نصب دوربین های كنترلی ویژه برای رصد دلالان سكه و ارز آگاهی داد و اظهار داشت: با همكاری بانك مركزی مبادرت به نصب دوربین های پیشرفته و مجهز به سیستم تشخیص چهره افراد كردیم كه با استفاده از این سیستم ها دلالان سكه و ارز شناسایی می شود.
رحیمی در مورد اجرای طرح ترافیك جدید در تهران و اثرات آن اظهار داشت: برای قضاوت در مورد نتایج طرح ترافیك جدید تهران هنوز زود است و باید زمان بگذرد اما هم اكنون حجم ترافیك در رینگ دوم طرح ترافیك كاهش پیدا كرده اما حجم ترافیك در محدوده بیرونی رینگ دوم افزایش داشته است.
به دنبال تصویب لایحه پشتیبانی از محیط بانان صورت می گیرد
راه اندازی شعبه مستقل در دادسراها برای پرونده های محیط بانان
به دنبال تصویب لایحه پشتیبانی از محیط بانان و جنگل بانان، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست كشور اظهار داشت: برمبنای قانون دادسراهای نظامی و عمومی كشور باید شعبه ای مستقل برای رسیدگی خارج از نوبت به پرونده های محیط بانان دایرشود.
سرهنگ جمشید محبت خانی همین طور با اشاره به تصویب ماده مربوط به پشتیبانی از همیاران محیط زیست در جریان لایحه پشتیبانی از محیط بانان و جنگل بانان اظهار داشت: همواره شاهدیم در بعضی عملیات همچون اطفای حریق، همیاران محیط بان و همیار جنگل بان وارد میدان می شوند و گاه گرفتار حوادثی مثل سوختگی می شوند. مكلف شده است كه این گروه ها در صورت زخمی شدن مورد حمایت قرار بگیرند و هزینه های درمانی آنها پرداخت گردد.
شروع به كار «اورژانس اجتماعی مدارس» از مهر
مسعود شكوهی، مدیركل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش درباره استقرار «اورژانس اجتماعی» و ارائه خدمات فوریت های اجتماعی در مدارس اظهار داشت: این طرح شبیه به همان اورژانس اجتماعی است؛ منتها ویژه و اختصاصی آموزش و پرورش است. بخشنامه مربوط را صادر كردیم و از مهرماه اجرا می شود.
وی ادامه داد: این طرح دارای الگو و فرآیندی است كه بتدریج عملیاتی می شود. به عنون مثال خطوط تلفنی در نظر گرفته می شود تا اگر بر فرض مدیر مدرسه ای درخواست كمك فوری بعنوان مثال در مواردی چون فرار دانش آموز، كودك آزاری و ضرب و جرح داشت، سریعاً اعلام كند تا معلم، مدیر، والدین و دانش آموز بدانند چه كاری باید انجام بدهند و ما در نزدیكترین و كمترین زمان ممكن، بیشترین خدمات را به آنها ارائه دهیم.
رئیس پلیس پایتخت خبر داد
بازداشت و عزل دو مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس
سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت از دستگیری و عزل دو مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در پارك پلیس تهرانپارس خبرداد.
رحیمی درباره اینكه چرا از مأمور زن در این ماجرا استفاده نشد، اشاره كرد: گزارش ما از ۱۱۰ به كلانتری واصل شده و بنا نیز بر برخورد نبوده و همكاران ما برای تذكر به این منطقه رفته بودند كه آن درگیری پیش آمد.
ماموریت هوایی اورژانس كشور برای اهدای یك "قلب" + فیلم
عملیات اهدای عضو بین استانی، برای سومین بار در كشور انجام شد.
طی این عملیات كه برای سومین بار با مدیریت اورژانس كشور و با همكاری اداره پیوند وزارت بهداشت انجام می شود، قلب یك نوجوان ۱۶ ساله اهل لاهیجان كه به سبب تصادف با موتور و نداشتن كلاه ایمنی گرفتار حادثه و مرگ مغزی شده بود، به دختر ۱۴ ساله ای (تهرانی) در بیمارستان قلب شهید رجایی تهران كه مبتلا به نارسایی قلبی بود، اهدا شد.
قوانین كشور چقدر در مقابل «حیوان آزاری» بازدارنده است؟
در كشور ما هر چند وقت یك دفعه شبكه های اجتماعی و رسانه ها پر می شوند از خبرها و فیلم های حیوان آزاری. آخرین بار هفته گذشته بود كه فیلم سنگسار یك توله خرس زخمی در سوادكوه منتشر گردید. حیوان آزاری امكان دارد از روی جهل، ترس یا مشكلات روانی باشد اما به هر صورت این كار خلاف عرف و حتی آموزه های دینی است ولی متاسفانه در كشور ما قانون و مجازات دقیقی برای جلوگیری از تكرار این اقدام و مجازات عامل حیوان آزاری وجود ندارد.
ندا جوادزرین، كارشناس حقوقیبا اشاره قانون «حمایت از حیوانات» یا «منع حیوان آزاری» در بین قوانین كشور، اظهار داشت: در قوانین كشور ما برای منع حیوان آزاری تنها دو ماده در قانون مجازات اسلامی ذكر شده است، در ماده ۶۷۹ كتاب پنجم قانون مجازات اسلامی گفته شده است كه هر كس به عمد و بدون لزوم حیوان حلال گوشت متعلق به دیگری یا حیوانی كه شكار آنها توسط دولت ممنوع اعلام شده است را بكشد یا مسموم یا تلف یا ناقص كند، به حبس از ۹۱ روز تا شش ماه یا پرداخت جزای نقدی از یك میلیون و ۵۰۰ هزار ریال تا سه میلیون ریال محكوم می شود.
برگزاری دورهمی های پرنشاط /سودآوری صاحبان سرمایه با «صنعت اوقات فراغت»
امیر حسین آل اسحاق، مدیركل طرح های ملی و فراگیر جوانان با انتقاد از برخی دستگاه های دولتی كه معتقدند عمده بودجه اوقات فراغت در اختیار وزارت ورزش و جوانان است اظهار داشت: عدد بودجه وزارت ورزش و جوانان در این عرصه آنقدر كم است كه قابل بیان نیست و این دست اظهارات برای فرار از مسئولیت دستگاه های مذكور است.
آل اسحاق با بیان این كه برنامه دیگر معاونت جوانان در حوزه اوقات فراغت برگزاری گفت و گوی جوانان تحت عنوان برنامه "چند دقیقه همدلی" در چارچوب نشست جوانان با مسؤولان استانی است افزود: برگزاری پاتوقهای فرهنگی و اردوهای هویتی از طرف ادارات كل جوانان در دستور العملهای ما قرار دارد. در مجموع حدود ۲۰ برنامه در سطح ادارات كل ورزش و جوانان برای اوقات فراغت امسال در نظر گرفته شده است.
تعرفه های پزشكی ۹۸ اصلاح می شوند؟
به دنبال طرح مباحثی در خصوص اصلاح و بازبینی تعرفه های پزشكی سال ۱۳۹۸، دبیر و رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت، اظهار داشت: ابتدا باید از وضعیت هزینه ها، درآمدها و عملكرد واحدهای درمانی در سه ماهی كه از سال سپری شده، بازخورد بگیریم و سپس درباره اصلاح تعرفه ها تصمیم گیری نماییم.
دكتر سید سجاد رضوی اضافه كرد: به هر حال با عنایت به محدودیت منابعی كه وجود دارد، به دنبال این هستیم كه از وضعیت تعرفه های پزشكی در سه ماهی كه از سال ۱۳۹۸ گذشته است، بازخورد بگیریم و هزینه ها، درآمدها و عملكرد واحدهای درمانی خصوصی و دولتی را بررسی نماییم و در صورت ضرورت در تیر ماه در تعرفه ها بازبینی می نماییم.
شهردار تهران عنوان كرد:
بدهی ۵۰ هزارمیلیاردی شهرداری بخاطر عدم رعایت چارچوب های مالی در گذشته
پیروز حناچی، شهردار تهران، شفافیت حداكثری در سیستم درآمدهای مالی را همچون جهت گیری های عمومی شهرداری عنوان نمود و در عین حال اشاره كرد: اگر چارچوب های مالی بطور كامل اجرا می شد ما با بدهی بیشتر از ۵۰ هزار میلیارد تومانی روبرو نبودیم.
حناچی با اشاره به اینكه اگر چارچوب های مالی بطور كامل اجرا می شد ما با بدهی بیشتر از ۵۰ هزار میلیارد تومانی روبرو نبودیم، اظهار داشت: تمام تلاشمان این است كه هزینه كردها در قالب بودجه مشخص شورا باشد. هر چند كه موانع زیاد است اما از همكارانم نیز درخواست شده كه شركت ها و سازمان ها را به شكلی هدایت كنند كه هزینه كرد آنها در قالب مصوب صورت گیرد.
عضو شورای شهر تهران:
زیست شبانه واقعیت انكارناپذیر در جهان شهریست نه پدیده ای غربی
محمد سالاری، رئیس كمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران با تاكید بر ضرورت ساماندهی و برنامه ریزی برای زیست شبانه در شهر تهران اظهار داشت: كسانی كه امروز با منطق به خطر افتادن دین با زیست شبانه مخالفت می كنند همانند همان افرادی فكر می كنند كه در اوایل انقلاب با سینما و تلویزیون مخالف بودند و فكر می كردند اینها سبب به فساد كشاندن مردم و جوانان می شود.
شانزدهمین مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی كیست؟
بعد از گذشت حدود هشت ماه از فوت مرحوم نوربخش، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، سرانجام "مصطفی سالاری"، از میان گزینه های متفاوتی كه نامشان در دو ماه اخیر به گوش می رسید؛ با حكم محمد شریعتمداری، وزیر رفاه بعنوان مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی منصوب گردید.
به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
برخورد با مأموری كه با دختر جوان در تهرانپارس درگیر شد
بازداشت و عزل دو مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس
۸ نشانه خاموش سرطان خون
نمك دریا عامل انتقال بیماری های شیمیایی و عفونی
پرونده الكترونیك سلامت در كشور مستقر شد+جزییات
منبع:

1398/04/05
01:31:59
5.0 / 5
5367
تگهای خبر: آموزش , ایمنی , ترافیك , خدمات
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است