هاشمی:

با كمبود واگن مترو مواجهیم، سن فرسودگی واگن ها ۳۰ سال است

با كمبود واگن مترو مواجهیم، سن فرسودگی واگن ها ۳۰ سال است به گزارش فست تریپ رئیس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: سن فرسودگی واگن های مترو ۳۰ سال است كه هنوز هیچ واگنی به این سن نرسیده است.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، محسن هاشمی در حاشیه جلسه علنی روز یكشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه در جلسه امروز بحث اساسنامه تیپ سازمان ها و شركت ها مورد بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: بعضی از موارد اساسنامه شركت ها و سازمان ها از جانب وزارت كشور مورد اشكال قرار گرفته بود كه امروز در صحن شورا مورد بررسی قرار گرفت و برخی موارد عبارتی اصلاح گردید. یكی از مهمترین بحث هایی كه در صحن در این خصوص انجام شد، میزان تجربه و سال استخدامی مدیران عامل و سازمان ها بود كه در نهایت كلیات آن به تصویب رسید.
وی در پاسخ به پرسشی در مورد سرانجام نامه ای كه بعد از دیدار جهانگیری از كارخانه واگن سازی به وی نوشته بود، اظهار داشت: متن نامه انتشار یافته و هم اكنون به بانك مركزی در این خصوص نامه ای نوشته شده كه باید مسئولان ترافیكی آنرا پیگیری كرده تا عملیاتی شود. ما بیشتر از این نمی توانستیم در این خصوص دخالت نماییم چونكه دخالت در امور اجرایی به حساب می آید و مدیران شهری باید این نامه را تا رسیدن به نتیجه پیگیری كنند.
هاشمی در پاسخ به پرسش دیگری در مورد اعتراض برخی رانندگان مینی بوس برای گرفتن عوارض از خودرو های دارای پلاك عمومی اظهار داشت: آقای پورسیدآقایی قول دادند این مشكل را حل می كنند و من این مورد را پیگیری می كنم.
رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به سوال دیگری در مورد وعده شهردار تهران در مورد بهره برداری ماهی یك ایستگاه مترو، تصریح كرد: این وعده آقای شهردار یك اگر داشت. یعنی اگر طول دهیم قابلیت این در شهرداری وجود دارد كه ماهی یك ایستگاه به بهره برداری برسد. مسئولان معمولاً وقتی وعده می دهند یك اگر ابتدای آن می گذارندو معمولاً این اگرها صورت نمی گیرد.
وی تاكید كرد: هم اكنون مترو تجهیزات متحرك ندارد و اگر ایستگاه جدید به بهره برداری برسد و تعداد سفرها افزایش پیدا كند، گرفتار مشكل واگن خواهیم شد. هم اكنون از خطوط قبلی یعنی خط یك، دو، سه و چهار برای ایستگاه های مورد بهره برداری در خط ۶ و ۷ واگن گرفته و به این خطوط تزریق شده است.
هاشمی در مورد سن فرسودگی واگن های مترو توضیح داد: تا ۳۰ سال واگن های مترو فرسوده نیستند و هر واگن پس از طی مسافتی اورهال می شود و باردیگر می تواند مورد استفاده قرار گیرد. هم اكنون ما واگنی با سن ۳۰ سال نداریم.
وی در پاسخ به پرسشی در مورد تاریخ انتخابات شورایاری ها، اظهار داشت: از امروز این فرایند شروع شده و امیدواریم تا یك ماه مبحث شورایاری ها به نتیجه برسد.
رئیس شورای شهر تهران در مورد احتمال حضور شهردار تهران در صحن شورا تاكید كرد: قرار بود گزارش تفریغ سال ۹۶ شهر تهران در صحن عرضه شود و شهردار تهران در صحن حاضر باشد كه به احتمال زیاد این مورد به صحن امروز نمی رسد.
به گزارش فست تریپ به نقل از مهر بعد از آنكه محسن هاشمی جلسه را ترك كرد، ابراهیم امینی اداره جلسه شورای شهر را به عهده گرفت.


منبع:

1398/04/03
14:23:08
5.0 / 5
5595
تگهای خبر: ترافیك , خودرو , سفر , شهرداری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است