رئیس شورای شهر تهران:

تجهیز مترو اقدامی عدالت گرایانه است، هیچ بهانه ای پذیرفته نیست

تجهیز مترو اقدامی عدالت گرایانه است، هیچ بهانه ای پذیرفته نیست فست تریپ: رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: تجهیز مترو اقدامی عدالت گرایانه است و باید بدانیم هیچ بهانه و توجیهی برای كوتاهی در معطل گذاشتن انتظارات به حق مردم پذیرفته نیست.


به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، محسن هاشمی، در جلسه بامداد سه شنبه شورای شهر تهران، گفت: از معاون اول ریاست جمهوری كه روزگذشته بازدید دقیقی از كارخانه واگن سازی تهران داشتند تشكر می كنم. همانطور كه در نظرسنجی های علمی مشخص شده است دو اولویت نخست مردم تهران حل مسئله ترافیك و آلودگی هواست و تنها راه اصولی حل این دو معضل، توسعه حمل و نقل عمومی انبوه بر غیرآلاینده، یعنی مترو است.

وی افزود: الان زیرساختهای مناسبی در شبكه حمل و نقل عمومی تهران وجود دارد كه ظرفیت بیشتر از هفت میلیون سفر در روز را دارد اما به سبب كمبود تجهیزات تنها از یك سوم آن ظرفیت استفاده می شود و به سبب عدم وجود واگن به میزان لازم، با وجود افزایش خطوط متروی تهران، تعداد مسافران مترو اندكی كاهش یافته است.

رئیس شورای شهر تهران با تاكید بر اینكه اگر دولت و مجلس، حمایت لازم را از مترو انجام دهند، چندین برابر هزینه ساخت واگن های مترو از محل صرفه جویی در سوخت كه امروز یك پنجم قیمت تمام شده آن فروخته می شود، به دست می آید، اشاره كرد: جان هزاران شهروند تهرانی كه براثر آلودگی هوا، استرس و تنش حاصل از ترافیك و آلودگی هوا از بین می رود، حفظ می شود و اشتغال، رونق تولید داخل و اقتصاد مقاومتی ایجاد می گردد.

هاشمی افزود: تنها انتظار مدیریت شهری و شهروندان تهرانی از معاون اول ریاست جمهوری آن است كه مشكل تأمین تجهیزات مترو را حل كنند كه لازمه آن سه اقدام اداری تخصیص سهمیه یا مسدودی ارزی توسط بانك مركزی برای تجهیزات مترو، ابلاغ تأیید بازپرداخت اصل و سود تسهیلات ارزی توسط سازمان برنامه و بودجه، تخصیص پیش پرداخت ریالی و ضمانتهای وزارت اقتصاد و بانك مركزی برای تأمین كننده خارجی تجهیزات است.

هاشمی اعلام نمود: معاونت حمل و نقل شهرداری و مدیریت شركت مترو نیز نیاز به تحرك، تلاش و پیگیری بیشتری دارد تا بتواند مطالبه به حق شهروندان تهرانی را جهت تجهیز سیستم حمل و نقل عمومی محقق كند.

وی اشاره كرد: در این شرایط سخت اقتصادی، استفاده از وسیله نقلیه شخصی با عنایت به طرح ترافیك، كمبود پاركینگ و محدودیت ها، دشوار است و سایر سیستم های حمل و نقل نظیر تاكسی های اینترنتی وخطی نیز برای خیلی از اقشار جامعه گران محسوب می شوند،

وی اشاره كرد: تجهیز مترو اقدامی عدالت گرایانه در جهت تحقق شعارهای انقلاب برای خدمت به مردم به خصوص فرودستان وطبقه پایین تر از متوسط است و باید بدانیم هیچ بهانه و توجیهی برای كوتاهی در خدمت و معطل گذاشتن انتظارات به حق مردم پذیرفته نیست.


منبع:

1398/03/21
14:20:58
5.0 / 5
5784
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است