معاونت شهرسازی شهرداری تهران محلی برای دور زدن قوانین

معاونت شهرسازی شهرداری تهران محلی برای دور زدن قوانین فست تریپ: رئیس كمیسیون معماری و شهرسازی شورای تهران از عملكرد معاونت شهرسازی گلایه نمود و اظهار داشت: این معاونت به محلی برای دور زدن قوانین و مقررات در امتداد كسب درآمد بیشتر تبدیل گشته است.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، محمد سالاری بعد از استماع گزارش معاونت شهرسازی با بیان این كه كاش این گزارش قبل از ارائه در صحن در كمیسیون مورد نظر بررسی می شد چونكه امكان تبادل نظر در این وقت كم وجود ندارد اظهار داشت: شهردار سابق تهران در مصاحبه هایش بارها اعلام نموده بود كه تا آخر سال ۹۷ پروسه صدور پروانه كوتاه و هوشمند خواهد شد، اما این پروسه نسبت به گذشته طولانی تر، رانت پذیرتر و فساد آورتر شده كه كمتر نشده است.
وی با بیان این كه متأسفانه در دهه های گذشته معاونت شهرسازی به محلی برای تأمین در آمدهای شهرداری تبدیل گشته كه سبب شده این معاونت از ماموریت های اصلی خود غافل شود اظهار داشت: حتی این معاونت به محلی برای دور زدن قوانین و مقررات در امتداد كسب درآمد بیشتر تبدیل گشته است.
وی با اشاره به اینكه ۱۱ سال از ابلاغ طرح جامع و هفت سال از ابلاغ طرح تفضیلی می گذرد اما خبری از بازبینی و طرح های موضوعی و موضعی نیست، اظهار داشت: در شورای شهر مصوب شده كه باید طرح تفضیلی لطمه شناسی شود و میزان تحقق آن هم مشخص شود كه تابحال تحلیلی از این مسئله ارائه نشده است.
سالاری با بیان این كه باید نرخ عوارض به روز رسانی می شد اما تعارضات نامتعارف و جدی در تعیین این نرخ ها وجود دارد به شكلی كه در یك بلوك شهری بعضی از پلاك ها ۲۰۰ درصد و برخی ۲۰ درصد رشد داشته اند و حتی برخی نیز كاهش داشتند.
به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، محسن هاشمی نیز در واكنش به این تذكرات اظهار داشت: آن طور كه معلوم است اعضای شورا دلی پر از معاونت شهرسازی دارند و بهتر است در یك جلسه ای دیگر با هم به گفت و گو بپردازند.
وی با بیان این كه از نظر ساختاری معاونت شهرسازی دارای مشكلاتی است به شكلی حتی نمی تواند یك قرارداد امضا كند اظهار داشت: بهتر است شهردار در جلسه شورای اداری بجای آن كه شركت حریم بان را منحل كند این موضوعات را حل و فصل كند.1398/03/19
14:51:45
5.0 / 5
5818
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است