زهرا صدر اعظم نوری مطرح كرد

فرصتی برای تغییر سبك زندگی و كاهش تولید زباله

فرصتی برای تغییر سبك زندگی و كاهش تولید زباله به گزارش فست تریپ رئیس كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری اظهار داشت: كاهش تولید زباله در نتیجه فرهنگ سازی و تغییر سبك زندگی میسر می شود و امیدواریم این امر در دوره كنونی تحقق بیشتری یابد.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، در ایام اخیر، خبر از كاهش هزار تنی میانگین تولید پسماند در ۹ ماه پایانی سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه، خبر خوشحال كننده ای بود هر چند كه علت این امر شرایط اقتصادی بیان شد. با این وجود كاهش تولید زباله یكی از اهدافی است كه مدیریت شهری بخصوص از دوره پنجم شورای اسلامی شهر تهران به دنبال آن بوده است.
زهرا صدر اعظم نوری رئیس كمیسیون سلامت و محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران این مورد را یك فرصت دانست و اظهار داشت: شرایط اقتصادی یكی از علل این مهم بوده نه دلیل اصلی آن اما می توانیم از این شرایط یك فرصت خیلی خوب بسازیم.
نوری اضافه كرد: كاهش تولید زباله به عواملی همچون ثبت دقیق اطلاعات و تفكیك زباله بستگی داشته و هم تغییر سبك زندگی شهروندان و فرهنگ سازی های صورت گرفته و همانطور كه اشاره شد قدرت خرید مردم و ما می توانیم از این شرایط بهترین استفاده را انجام دهیم.
وی افزود: پیشگیری از ورود پسماندهای حجیم و الكتریكی به مجتمع پردازش و دفع و جدا سازی این پسماندها در سطح مناطق اقدام خوبی بوده كه از جانب شهرداری صورت گرفته و در كاهش تولید زباله اثر گذار بوده است.
رئیس كمیسیون سلامت و محیط زیست شورا همینطور اضافه كرد: تغییر در سبك زندگی و توجه هر چه بیشتر شهروندان به اصلاح الگوی مصرف را یكی دیگر از علل كاهش تولید پسماند بوده كه می توان گفت اقدامات فرهنگ سازی و تغییر سبك زندگی و تفكیك زباله از مبدا كه از جانب مدیریت شهری به كار گرفته شده مثمر ثمر بوده است. البته این آخر راه نیست و باید تا رسیدن به نقطه مطلوب تلاش بیشتری به خرج داد.
نوری همینطور خاطرنشان كرد: هر چقدر الگوی مصرف درست و كمتر باشد طبیعتاً پسماند كمتری تولید خواهد شد و ما می بایست به نقطه ای برسیم كه پایین ترین میزان دور ریز را داشته باشیم و باید به این فرهنگ برسیم تا بتوانیم از منابع درست استفاده نماییم. در این امر نیازمند مشاركت اجتماعی شهروندان هستیم.


1398/03/09
14:35:27
5.0 / 5
4975
تگهای خبر: تولید , خدمات , خرید , شهرداری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است