اصلاح اساسنامه شورایاری باز هم به تعویق افتاد

اصلاح اساسنامه شورایاری باز هم به تعویق افتاد فست تریپ: اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه امروز هم بررسی اصلاح اساسنامه شورایاران كه بر سر مبحث وظایف شورایاری اختلاف نظر وجود داشت را به تعویق انداختند.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، اصلاحات اساسنامه شورایاری ها كه از دو هفته پیش در شورای شهر تهران بررسی آن شروع شده است، در جلسه علنی امروز مجدداً در دستور كار اعضای شورای شهر قرار گرفت كه در نهایت به پیشنهاد محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران، این مورد از دستور جلسه، خارج و مقرر شد جلسه ای با بررسی بیشتر اصلاحات پیشنهادی در بخش وظایف شورایاران برگزار گردد.
در ابتدا آرش میلانی از فرایند جلسه مشترك ستاد هماهنگی شورایاری با كمیته مشاركت های مردمی، توضیحاتی عرضه داد و بعد از آن با وجود برگزاری این جلسه، اصلاحات پیشنهادی از جانب برخی از اعضا، موارد بسیاری بود كه محسن هاشمی در مواجهه با این مسئله اظهار داشت: خواهش می كنم ستاد شورایاری ها و كمیته مشاركت های مردمی درباره وظایف شورایاران به نتیجه برسند و وظایف را به صورت مشترك به صحن بیاورند. باید این وظایف كاملاً پخته شود. نمی گردد كه تك تك این پیشنهاد در صحن مطرح شود.
وی افزود: پیشنهاد من این است كه بررسی این اصلاحات از دستور بیرون برود و با عنایت به اینكه مورد بعدی یعنی آیین نامه اجرایی انتخابات پنجمین دوره فعالیت شورایاری ها هم با این اساسنامه در ارتباط می باشد، بررسی این مسئله هم از دستور بیرون برود.
بهاره آروین عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران در مخالفت با این پیشنهاد اظهار داشت: این روند، روند خلاف رویه های موجود شورای شهر است و امروز ستاد هماهنگی شورایاری، پیشنهادات جدیدی را به صحن آورده است و باید این پیشنهادات بررسی شود و اگر نسبت به پیشنهادات جدید، پیشنهادی وجود دارد، بررسی آن در دستور كار قرار گیرد. نمی گردد یك جلسه دیگر بررسی این مورد را به تعویق بیندازیم. بهتر است آقای میلانی درباره پیشنهادات جدید توضیح دهند.
سید حسن رسولی دیگر عضو شورای شهر تهران در موافقت با پیشنهاد محسن هاشمی هم تصریح كرد: پیشنهاد رئیس شورا مورد تائید بنده است. به نظرم بهتر است در یك جلسه ای این موارد مورد بررسی و توافق قرار گیرد و بعد به صحن آورده شود.
در نهایت پیشنهاد با حضور ۱۷ موافق و ۲ مخالف از دستور جلسه امروز خارج شد.
به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، این در شرایطی است كه در كمتر از یك ماه آینده پنجمین دوره انتخابات شورایاری ها باید برگزار گردد.

1398/02/29
15:25:06
5.0 / 5
4711
تگهای خبر: شورای شهر
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است