بهسازی پارك پردیسان به كجا رسید؟

بهسازی پارك پردیسان به كجا رسید؟ فست تریپ: به دنبال تذكر برخی اعضای شورای شهر تهران در مورد نحوه حفاظت از پوشش گیاهی پارك پردیسان و كمبود امكانات رفاهی این پارك، مشاور معاونت محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست با تاكید بر اینكه از كاشت گونه های غیر بومی و زینتی در پردیسان خودداری می شود از بازسازی پاركینگ و سرویس های بهداشتی پارك آگاهی داد.محمد مدادی در گفت و گو با ایسنا اظهاركرد: حدود ۳۲۰ گونه گیاهی در پارك پردیسان وجود دارد كه برخی از آنها گونه های بومی تهران و تعدادی برای اطراف تهران هستند. اینكه در كلانشهری مثل تهران آن هم با این همه توسعه نقطه ای وجود دارد كه هنوز گونه های بومی خودرا حفظ نموده است، بسیار سوژه مهمی است. به همین علت تلاش معطوف به حفظ این گونه ها است.

وی با اشاره به اینكه امسال خوشبختانه به مدد بارش ها، پوشش گیاهی پارك پردیسان در وضعیت مناسبی قرار دارد، در مورد نگرانی های مطرح شده در خصوص اینكه در پردیسان گیاهان زینتی جایگزین گیاهان بومی می شود، اظهار داشت: از كاشت گونه های غیر بومی در محدوده داخل پارك با جدیت ممانعت می شود و تنها در نوار باریكی در حاشیه پارك پردیسان، در رمپ های مشرف به بزرگراه ها - كه از سال های گذشته در اختیار شهرداری تهران بوده است - كاشت گونه های زینتی توسط شهرداری مجاز است اما در بخش های داخلی پارك به هیچ وجه اجازه داده نمی گردد كه گونه های غیر بومی كاشته شود.

مشاور معاونت محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به همكاری شهرداری تهران و سازمان حفاظت محیط زیست برای ساماندهی پارك پردیسان در چارچوب طرح جامع پردیسان، با تاكید بر اینكه هم اكنون هیچ گونه تغییری در پوشش گیاهی پارك صورت نمی گیرد، اظهار داشت: شهرداری تهران در مراقبت از پوشش گیاهی به سازمان حفاظت محیط زیست كمك می نماید همین طور در كاشت گونه های بومی در پردیسان با تایید دفاتر تخصصی سازمان محیط زیست همكاری دارد. افزون بر این، هفته گذشته رایزنی هایی به منظور تامین و استقرار تجهیزات اطفای حریق در پارك پردیسان داشتیم تا با نزدیك شدن به تابستان از آتش سوزی های احتمالی جلوگیری شود.

مدادی در ادامه در مورد انتقادات مطرح شده در خصوص عدم وجود زیرساخت های رفاهی در پارك پردیسان، اظهار داشت: از حدود سه هفته پیش بازسازی پاركینگ های شمالی پارك پردیسان توسط شهرداری شروع شده است كه واقعاً وضعیت نامناسبی به لحاظ جدول كشی و آسفالت داشت. همین طور از حدود یك هفته پیش بازسازی آسفالت خیابان های پارك شروع شده و در حال انجام می باشد.

وی با اشاره به اینكه اخیرا بازسازی سرویس های بهداشتی پارك پردیسان توسط شهرداری شروع شده است، اظهار داشت: برای تامین امكاناتی مثل آبخوری، سطل های زباله و نیمكت ها توافقات نهایی انجام شده و در مرحله خرید قرار دارد. همین طور برای توسعه روشنایی پردیسان با شهرداری مذاكره كرده ایم و در حال برآورد هزینه هستیم كه در صورت دستیابی به توافق اقدامات لازم آغاز می شود.

مشاور معاونت محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست درانتها در پاسخ به این پرسش كه آیا قسمتی از پارك به شهرداری تهران واگذار شده است، اظهار داشت: از آنجائیكه پارك جزو عرصه های ملی است، امكان واگذاری وجود ندارد و چنین كاری هم صورت نگرفته است. عمده تمركز شهرداری تهران در پارك پردیسان، معطوف به تامین امكانات رفاهی برای شهروندان با حفظ طبیعت پارك است.

به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، در مهرماه سال ۱۳۹۶ كه تفاهمنامه بهسازی پارك طبیعت پردیسان بین سازمان حفاظت محیط زیست و شهرداری تهران به امضا رسید، عیسی كلانتری - رئیس سازمان حفاظت محیط زیست - گفته بود كه برای بهسازی پردیسان ۳۰۰ میلیارد تومان طی چهار سال آینده از طرف شهرداری تهران تامین خواهد شد.

منبع:

1398/02/27
13:23:01
5.0 / 5
5567
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است