اضافه شدن ۱۱۷ مینی بوس به ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت در آبان ماه

اضافه شدن ۱۱۷ مینی بوس به ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت در آبان ماه فست تریپ: مدیرعامل شركت واحد اتوبوسرانی تهران از اضافه شدن 117 دستگاه مینی بوس به ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت در آبان ماه آگاهی داد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، پیمان سنندجی در پاسخ به این سوال كه آیا خرید اتوبوس های دست دوم خارجی در شرایط فعلی می تواند پاسخ مناسبی به نیاز ناوگان اتوبوسرانی باشد، بیان كرد: تا به امروز حدود ۹ سال است كه دولت به وظیفه خود درباب خرید اتوبوس جدید و اضافه كردن آنها به ناوگان حمل و نقل درون شهری عمل نكرده است. در همین رابطه شركت واحد اتوبوسرانی تهران پیگیری های بسیار و مستمری برای نوسازی ناوگان تحت نظارت داشته است، اما در مقطع زمانی حاضر، شركت های اتوبوس سازی داخلی با عدم استقبال و برنامه ریزی برای تولید، اقدامی برای اجرای گام اول انجام نداده است. به بیانی دیگر شركت های اتوبوس سازی داخلی تابحال برنامه ای برای تولیدات جدید نداشته اند.
وی با اشاره به اینكه در شرایط اقتصادی فعلی و همزمان با افزایش شدید قیمت انواع اتوبوس های درون شهری، امكان تأمین اتوبوس های نو از منابع داخلی و خارجی غیر امكان دارد، اشاره كرد: بی گمان در این راستا استفاده از اتوبوس های كاركرده كه مسبوق به سابقه هستند جهت جلوگیری از بروز بحران در نظم حمل و نقل عمومی كلانشهرها پیشنهاد می شود؛ كاركرد اتوبوس های دست دوم مدنظر كم تر از ۵ سال است. همین طور قرارداد خرید ۱۱۷ دستگاه مینی بوس جدید نیز بسته شده كه در آبان ماه سال جاری آغاز به كار خواهند كرد.
سنندجی اضافه كرد: لازم به ذكر است اتوبوس های كاركرده در خیلی از كشورها از لحاظ كیفیت ساخت، میزان دودزایی و سطح استاندارد تولیدی به مراتب مناسب تر از خیلی از اتوبوس های فرسوده می باشند. محصولات تولیدی خودروسازان داخلی عمدتاً از لحاظ كیفیت و خدمات بعد از فروش از ضعف عمده ای برخوردار بوده و در سطح انتظارات ناوگان های حمل و نقل عمومی نیستند.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرنوشت، مدیرعامل شركت واحد اتوبوسرانی تهران در مورد نهایی شدن پیشنهاد خرید اتوبوس های دست دوم اظهار داشت: اتوبوسرانی تهران ضمن نمایش طرح اولیه به مراجع ذیصلاح، منتظر جمع بندی نهایی این پیشنهاد در جلسات تكمیلی است.
منبع:

1398/02/26
15:54:10
5.0 / 5
4944
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است