آغاز جشنواره جشن رمضان از ۲۰ اردیبهشت ماه

آغاز جشنواره جشن رمضان از ۲۰ اردیبهشت ماه به گزارش فست تریپ مدیركل بهزیستی استان تهران با اشاره به دستور رئیس جمهور برای توزیع یك بسته غذایی ویژه ماه مبارك رمضان بین مددجویان اظهار داشت: در كنار این بسته غذایی در ۱۶ شهرستان استان تهران هم برنامه هایی به شكل گلریزان برای دریافت و توزیع كمك های مردمی در نخستین فرصت برگزار می شود.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، داریوش بیات نژاد از برگزاری جشنواره «جشن رمضان» و برگزاری نمایشگاه عرضه محصولات تولیدی مددجویان بهزیستی از بیستم تا سی ویكم اردیبهشت ماه در محل دائمی نمایشگاه های تهران اطلاع داد و اظهار داشت: یكی از اهداف این نمایشگاه فراهم كردن فرصتی برای معرفی مسئولیت های سازمان بهزیستی به تمام اقشار مردم است. در واقع بهزیستی در كنار كمیته امداد امام خمینی (ره) می خواهد تا به همه مردم و افكار عمومی در ارتباط با دستاوردها و خدمات عرضه دهنده به مددجویان شان شناخت كافی دهد و بخش عظیمی از خدمات و زحماتی كه در اختیار بخش گسترده ای از مردم قرار می گیرد را در معرض افكار عمومی قرار دهد.
ایشان در ادامه هدف دیگر برگزاری این نمایشگاه را جذب مشاركت های مردمی در پشتیبانی از مددجویان بهزیستی عنوان نمود و اظهار داشت: در این نمایشگاه در كنار عرضه دست ساز محصولات مددجویان، خدمات تخصصی هم در اختیار آنها قرار می گیرد. برای مثال غربالگری چشم در جهت شناسایی تنبلی چشم، عرضه ی خدمات مشاوره ای از جانب غرفه همیاران سلامت، عرضه ی مشاوره ژنتیك برای پیشگیری و كاهش معلولیت ها، عرصه محصولات فرهنگی و غیره بخشی از خدمات عرضه شده در ۹ غرفه تخصصی سازمان بهزیستی در این نمایشگاه است.

مدیركل بهزیستی استان تهران به نقش برگزاری این نمایشگاه در رونق تولید و بازاریابی برای فروش محصولات مددجویان اشاره نمود و اظهار داشت: در حدود ۶۰ غرفه هم مددجویان به فروش و عرضه محصولات خود خواهند پرداخت.

بیات نژاد در ادامه با اشاره به این كه مردم استان تهران پارسال با وجودمشكلات اقتصادی بسیار تا ۳۱ درصد نسبت به سال ۱۳۹۶ مشاركت های نقدی و غیرنقدی شان را به سازمان بهزیستی افزایش دادند، خاطرنشان كرد: همینطور نوعدوستی و همیاری مردم استان تهران در سیل اخیر و اعتماد عمومی آنها به بهزیستی هم قابل ستایش است.

به قول وی میزان كمك های نقدی مردم استان تهران در سال ۱۳۹۶، ۱۱ میلیارد تومان و كمك های غیرنقدی آنها حدود ۶۰ میلیارد تومان بود كه این ارقام در بخش نقدی در سال ۱۳۹۷ به ۳۵ میلیارد تومان و در بخش غیرنقدی به ۷۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

مدیركل بهزیستی استان تهران در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم افطار مددجویان كمیته امداد و سازمان بهزیستی با حضور رئیس جمهور در شب گذشته، اظهار نمود: در این نشست با دستور رئیس جمهور بنا شد تا یك بسته غذایی ویژه مددجویان در ماه مبارك رمضان توزیع شود. همینطور در ۱۶ شهرستان استان تهران هم ستادی برای گلریزان و جمع آوری كمك های مردمی برگزار می شود.

بیات نژاد با اشاره به دستور وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در خصوص عدم برگزاری مراسم افطار از محل بودجه های دولتی، اظهار داشت: امسال هم سازمان بهزیستی با هدف جمع آوری كمك های مردمی و مراسم گلریزان از محل كمك های خیرین مراسم افطاری را برگزار می نماید، اما با عنایت به دستور صریح وزیر و محدودیت های مالی حتی یك ریال از این مراسم از محل بودجه دولتی نخواهد بود.

مدیركل بهزیستی استان تهران با اشاره به این كه سال قبل سازمان بهزیستی برای ایجاد ۲۳۰۰ فرصت شغلی تعهد داده بود، توضیح داد: با این وجود این سازمان ۳۳۷۵ شغل را برای مددجویان ایجاد كرد. با این وجود از محل ۲۳ میلیاردی كه برپایه تبصره ۱۶ باید در اختیار سازمان بهزیستی قرار می گرفت تنها ۱۵ میلیارد تومان از جانب بانكهای عامل پذیرفته و پرداخت گردید و از بین ۱۳۱۵ طرح معرفی شده به بانك ها ۱۰۸۱ طرح مورد پذیرش قرار گرفت، اما در نهایت به ۷۸۹ نفر تسهیلات پرداخت گردید.

بیات نژاد در ادامه با بیان این كه هنوز تعهد اشتغال سازمان بهزیستی در سال ۱۳۹۸ ابلاغ نشده است، اظهار داشت: با این وجود این سازمان برای ۲۶۳۰ نفر مددجو شرایط اشتغال آماده سازی كرده است تا به محض ابلاغ برنامه اشتغال سازمان بهزیستی این افراد معرفی شوند.

او همینطور با اشاره به این كه با وجود ابلاغ ۱۵ میلیارد تومان از محل بودجه های سال قبل برای مناطق روستایی و عشایری تا امروز مشكل سامانه اداره كار حل نشده است، اظهار نمود: امروز با دستور استاندار بنا شد هرچه سریع تر مشكلات این سامانه برطرف شود.

مدیركل بهزیستی استان تهران در ادامه از آغاز پرداخت یارانه سازمان بهزیستی به مراكز شبانه روزی و مراكز روزانه به شكل سامانه الكترونیكی اطلاع داد و اظهار داشت: در صورت پرداخت و تخصیص اعتبارات یارانه این مراكز در اردیبهشت ماه به شكل الكترونیكی صورت خواهد گرفت. همینطور شماره حساب پشتیبان برای جلب كمك های مردمی كه قبل از این طولانی بود با همكاری بانك رفاه به شماره حساب ۹۵۹۵۹۵۹۵۹۵ دریافت شد و شروع به كار كرد.

به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، در بخش دیگری از این نشست قنبر، ی سرپرست معاونت امور نمایشگاهی هم با اشاره به برگزاری نمایشگاه جشن رمضان با همكاری كمیته امداد و سازمان بهزیستی، اظهار نمود: در این نمایشگاه كار فرهنگی و اقتصادی به شكل توامان برای مددجویان و همه اقشار مردم برگزار می شود. همینطور برنامه ضیافت رمضان هم با همكاری صداوسیما از محل این نمایشگاه هر شب در شبكه پنج صداوسیما نمایش داده خواهد شد.

وی با اشاره به این كه مددجویان دراین نمایشگاه محصولات خویش را به فروش می رسانند، اظهار داشت: هدف اصلی این نمایشگاه این بود كه مانند سایر كشورهای اسلامی هم در ایران همزمان با آغاز ماه مبارك رمضان فضای جشن ایجاد شود.

به قول سرپرست معاونت امور نمایشگاهی، تسهیلات ویژه ای برای مددجویان كمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی برای دریافت غرفه در این نمایشگاه پیش بینی شده است و این نمایشگاه در هفت سالن از بیستم تا سی ویكم اردیبهشت از ساعت ۱۸ تا ۲۳ هر شب برگزار می گردد.1398/02/18
18:28:32
5.0 / 5
5505
تگهای خبر: امداد , تولید , خدمات , فروش
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است