رسولی:

مركز آموزشی شهرداری تهران ساماندهی می شود

مركز آموزشی شهرداری تهران ساماندهی می شود به گزارش فست تریپ نایب رییس كمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران اظهار داشت: شهرداری تهران بعنوان ذینفع واحد نمی تواند هم دانشجو جذب نماید و هم نسبت به ارتقای مسیر شغلی كاركنان خود اقدام نماید.


به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، سید حسن رسولی در بررسی طرح ساماندهی مركز آموزشی شهرداری تهران با اشاره به این كه آذرماه سال قبل برخی از اعضای شورای شهر این طرح را امضا كردند، اظهار داشت: جلسات متعددی با حضور نمایندگان ذی ربط شهرداری تهران در این عرصه برگزار گردید.

وی با اشاره به اینكه در جلسه گذشته مستند قانونی درباره علل ساماندهی این مراكز عرضه شد، افزود: این مراكز فاقد اجازه تأسیس طبق بند ۸ و ۳۰ ماده ۸۰ قانون شورای اسلامی هستند و از این جهت كه استفاده از امكانات، نیروی انسانی و منابع مالی و تجهیزات شهرداری قانونی نیست. علاوه بر مواد قانونی اشاره شده ماده ۵ قانون خدمات مدیریت كشوری، مصوبه شورایعالی اداری و آیین نامه استخدامی شهرداری تهران در سال ۵۸ هم به غیرقانونی بودن این مصوبات تاكید دارند.

خزانه دار شورای شهر تهران با اشاره به اینكه سازمان بازرسی كل كشور در دوره چهارم شورا و حتی در دوره پنجم به درستی به این تخلف تذكر دادند، خاطرنشان كرد: آنچه
امضاءكنندگان این طرح به دنبال آن هستند، مراكز آموزشی عالی كه در سطح تحصیلات تكمیلی فعالیت می نمایند. واحدهای آموزشی كه زیرمجموعه حوزه معاونت منابع انسانی یا سازمان های شهرداری به لحاظ مفهومی در این عرصه قرار نمی گیرند و این بحث مجزایی دارد. امیدوار هستیم كه تا آخر اردیبهشت ماه شهردار و معاون برنامه ریزی شهرداری تهران لایحه اصلاح ساختار شهرداری را به شورا ارسال نمایند.

وی افزود: در بررسی این طرح این سوالات عنوان شد كه چه میزان شهرداری، سازمان ها و شركت ها و مؤسسات وابسته به آن به آموزش نیاز دارند و آیا خدمات آموزشی موردنیاز در دانشگاه و مراكز آموزشی كشور عرضه می شود یا نه؟ از تطابق ظرفیت های موجود گزارشی تهیه شد.

رسولی همینطور اظهار نمود: ما علاوه بر تأمین نیازهای آموزشی باید آن دسته از رشته های تحصیلی كه در دانشگاه های معتبر كشور وجود دارد و همانند آن در مراكز آموزشی شهرداری تهران تدریس می شود بر مبنای اسناد بالادستی اجازه فعالیت در شهرداری را ندهیم. شهرداری تهران بعنوان ذینفع واحد نمی تواند هم جذب دانشجو كند و هم نسبت به ارتقای مسیر شغلی كاركنان خود اقدام نماید.

نایب رییس كمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با قرائت متن پیشنهادی ساماندهی مراكز آموزشی شهرداری تهران تاكید كرد: بر مبنای پیشنهادها در جهت كمك به اجرای بهتر مأموریت های ذاتی شهرداری و سازمان ها و شركت های تابعه مراكز آموزش علمی كاربردی حوزه های ایمنی و آتش نشانی و حمل و نقل و ترافیك كه تداوم فعالیت های آنان موردنیاز هست، حداكثر در حد دو مركز به فعالیت های خود ادامه دهند. این استثنا به علت نیازسنجی هایی است كه صورت گرفته است.

وی افزود: شهرداری تهران مكلف است، فعالیت سایر مراكز آموزشی علمی كاربردی با رعایت قوانین و مقررات مربوطه حداكثر تا آخر شهریورماه سال ۱۳۹۸ را متوقف نماید و واگذاری مراكز مذكور به اشخاص حقیقی و حقوقی واجد صلاحیت بلامانع است. همینطور مؤسسه و مراكز آموزشی علمی كاربردی مبحث این مصوبه موظفند با هماهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نسبت به تعیین تكلیف دانشجویان و فراگیران مشغول به تحصیل و فراهم آوردن زمینه انتقال آنان به سایر مراكز آموزشی بگونه ای اقدام نمایند كه حقی از آنان ضایع نگردد.

رسولی اعلام نمود: تأمین اعتبار، نیروی انسانی، ساختمان و تجهیزات به استثناء دو مركز موردنیاز مندرج در تبصره یك از آغاز مهرماه سال ۱۳۹۸ ممنوع می باشد و گزارش اجرای این مصوبه را حداكثر تا آخر مهرماه سال ۹۸ به شورای اسلامی شهر تهران عرضه كند.

كلیات طرح ساماندهی مركز آموزشی شهرداری تهران به تصویب رسید. البته در جزئیات تغییراتی بوجود آمد همچون اینكه مراكز آموزش علمی كاربردی حوزه های فرهنگی و اجتماعی و فناوری و نوسازی شهر هوشمند هم به دو مركز در تبصره افزوده شد.


1398/02/15
19:23:13
5.0 / 5
4960
تگهای خبر: آموزش , ایمنی , ترافیك , خدمات
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است