كرونی به مهر خبر داد

آخر رؤیای ۶۳۰ واگن برای متروی تهران

آخر رؤیای ۶۳۰ واگن برای متروی تهران به گزارش فست تریپ دبیر كمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران از نامه بانك مركزی اطلاع داد كه در آن فاینانس خرید ۶۳۰ واگن برای متروی تهران از اولویت خارج شده است.


محمدعلی كرونی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت ۶۳۰ واگنی كه قرار بود به متروی تهران تزریق شود، اظهار داشت: مناقصه خرید این ۶۳۰ واگن در ۲۸ شهریور سال ۹۶ برگزار گردید كه بعد از طی مراحل اداری در تاریخ ۸ اسفند همان سال برنده مناقصه مشخص شد، اما ۱۰ ماه بعد و در تاریخ ۱۳۹۷/۱۰/۱۳ قرارداد ۶۳۰ واگن با برنده مناقصه كه واگن سازی تهران و طرف چینی بود، بسته شد. وی ادامه داد: با عنایت به اینكه قرارداد ۶۳۰ واگن از راه فاینانس تأمین اعتبار می شود، با وضع موجود به نظر می آید قطاری از محل این قرارداد به شبكه مترو تهران اضافه نخواهد شد. كرونی با اشاره به اینكه قرارداد ۶۳۰ واگن از جانب شورای اقتصاد هم مورد تأیید قرار گرفته اما در اولویت بانك مركزی قرار ندارد، خاطرنشان كرد: امكان تأمین خط اعتباری برای این واگن ها از راه سازمان سرمایه گذاری و كمك های اقتصادی فنی ایران هم فراهم نشد.

دبیر كمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به اینكه شخص معاون اول رئیس جمهور هم پیگیر تخصیص اعتبارات برای این واگن ها هستند، اظهار داشت: با وجود تمامی تلاش ها به نظر می آید قرار نیست به این زودی به ناوگان مترو، قطاری از محل این قرار داد افزوده شود. وی با اشاره به وضعیت ۱۰ رام قطاری كه وعده داده شده بود از بهمن ماه، ماهی یك قطار به ناوگان مترو اضافه شود، تصریح كرد: هنوز یك رام قطار هم به متروی تهران تزریق نشده و ۱۵ درصد تجهیزات این قطارها همچنان در گمرك خاك می خورد. كرونی در پاسخ به این پرسش كه خطوط تازه بهره برداری شده از چه قطارهایی استفاده می كنند؟ تصریح كرد: قطارهای رزرو سایر خطوط كه برای زمان ایجاد مشكل دپو شده اند، به این خطوط منتقل شده و می توان گفت هم اكنون ما با وضعیت شبه بحرانی در بخش واگن روبرو می باشیم.
وی تصریح كرد: متأسفانه طی مدت سپری شده از دوره جدید مدیریت شهری معاونت حمل و نقل اقدامی درمورد تأمین واگن های مترو انجام نداده است و علیرغم تاكید اعضای كمیسیون در خصوص شروع تولید واگن توسط كنسرسیومی متشكل از شركت های داخلی همچنان شاهد عدم جدیت در پیگیری این مورد از جانب معاونت حمل و نقل و ترافیك هستیم حتی قطارهایی كه از دوره قبل سفارش داده شده بود و همچنان ۱۵ درصد تجهیزات آنها در گمرك است هم وارد شبكه نشده است این در حالیست كه معاون حمل و نقل از بهمن ماه قول تحویل هرماه یك قطار را داده بودند تبعات این كاستی عملكرد در عدم اقبال شهروندان به مترو قابل مشاهده خواهد بود.

1398/02/11
20:21:39
5.0 / 5
5199
تگهای خبر: ترافیك , تولید , خرید , شهروند
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است