زهرا صدر اعظم نوری:

بازبینی لازم در مراكز علمی كاربردی شهرداری

بازبینی لازم در مراكز علمی كاربردی شهرداری فست تریپ: صدراعظم نوری با اشاره به اینكه تا كنون بیشتر از ۱۲هزارو۹۸۰ نفر ازمراكز علمی و كاربردی شهرداری فارغ التحصیل شده اند، اظهار داشت: ۴۲درصداین افرادكاركنان شهرداری و۵۸درصد از كاركنان خارج از شهرداری بوده اند.


به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، در ادامه بررسی طرح ساماندهی مراكز آموزش علمی و كاربردی شهرداری تهران به جلسه آتی شورا موكول شد این در شرایطی است كه برخی از اعضا بعنوان موافق و مخالف و ابوالحسنی سرپرست دانشگاه علمی كاربردی در دفاع از ماندگاری برخی از مراكز آموزشی سخنانی را ایراد كردند.
زهرا صدراعظم نوری باتاكید بر بازبینی فعالیت این مراكز اظهار داشت: شهرداری در جهت ارتقا سطح كیفی نیروهای شاغل این مراكز را از دهه ۷۰ راه اندازی نمود بر همین مبنا با بعضی از دانشگاه ها توافق كرد كه نیروهای خودرا معرفی و هزینه هایی در این زمینه پرداخت گردد.
وی ادامه داد: به مرور زمان به دلیلهای مختلف بحث راه اندازی مراكز علمی كاربردی به وجود آمد ابتدا با دو مركز صورت گرفت و امروز حدود ۱۰ مركز علمی و كاربردی در شهرداری داریم و آموزش های مختلفی در این مراكز نمایش می شود.
صدراعظم نوری با اشاره به اینكه تا كنون بیشتر از ۱۲ هزار و ۹۸۰ نفر از این دانشگاه ها فارغ التحصیل شده اند، اظهار داشت: ۴۲ درصد این افراد كاركنان شهرداری و ۵۸ درصد از كاركنان خارج از شهرداری بوده اند.
وی بیان داشت: موضوعات آموزشی به غیر از مسئله مترو، آتش نشانی، پیشگیری و مدیریت بحران همان مواردی بوده كه در دانشگاه ها و مراكز علمی و آموزشی تدریس می شود و شهرداری منابع خود جایی متمركز كرده كه جز وظایفش نیست.
رئیس كمیسیون سلامت و محیط زیست شورا اظهار داشت: از نظر ما باید بازبینی های لازم در این زمینه صورت گیرد و مجوزها مورد بررسی قرار داده شود ما از مسئولین مربوطه دانشگاه خواسته ایم گزارش دهند به نظر ما این مراكز می تواند ظرفیتی باشد به شرط اینكه مجوز لازم را بگیرند و از موازی كاری جلوگیری شود.
ابوالحسنی سرپرست دانشگاه علمی كاربردی برای دفاع از عملكرد این مركز آموزشی پشت تریبون شورا قرار گرفت و اظهار داشت: كاركردهای منفی مؤسسات در زمان تشكیلشان مخفی هستند همچون در مركز آموزشی شهرداری.
وی افزود: یك زمانی مناسب بود كه مؤسسه علمی و كاربردی شهرداری تهران ایجاد شود و بر طبق آمار موجود ۶۰ درصد رشته هایی كه در مؤسسه آموزش علمی و كاربردی شهرداری تهران آموزش داده می شود، در سایر دانشگاه های كشور تدریس نمی گردد.
وی با تاكید بر اینكه اصل كلی انسجام بخشی و هماهنگی و ارتباط این مراكز با مأموریت های شهرداری باید حفظ شود اظهار داشت: ساماندهی و یكپارچه سازی هم مورد توجه ما است اما موافق تنزل رشته ها وكاهش رشته ها نیستیم.
سرپرست دانشگاه علمی و كاربردی شهرداری تهران اظهار داشت: ما حداقل به داشتن چهار مركز علمی و كاربردی نیاز داریم كه عبارتند از حمل و نقل، ایمنی و خدمات شهری، فرهنگی و اجتماعی و حوزه فناوری، هوشمندسازی و نوآوری.


منبع:

1398/02/11
13:40:41
5.0 / 5
5019
تگهای خبر: آموزش , ایمنی , خدمات , شهرداری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است