تعیین تعرفه آب بر طبق میزان برخورداری مناطق در تهران

تعیین تعرفه آب بر طبق میزان برخورداری مناطق در تهران فست تریپ: رئیس شورای شهر تهران از تعرفه بندی آب بر طبق مناطق كم برخوردار و برخوردار آگاهی داد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، بامداد امروز در جلسه شورای شهر تهران بررسی تعرفه های آب امسال روی میز بررسی شورای شهر قرار گرفت، این پیشنهاد كه به منظور تأمین كسری بودجه سازمان آب و فاضلاب استان تهران از طرف سازمان آبفا تقدیم شورا شده بود در جلسه پیش باز مورد بررسی قرار گرفت و كلیات آن به تصویب رسید. محسن هاشمی در ارتباط با افزایش تعرفه آب در تهران با اشاره به اینكه این مسئله در سه بازه مصرف تعریف شده است، اظهار داشت: كمتر از ۱۵ مترمكعب، ۱۵ تا ۳۰ مترمكعب و بالای ۳۰ مترمكعب مصرف آب در این لایحه مورد توجه قرار گرفته است و عمده افزایش تعرفه ها در مورد گروهی است كه بیشتر از ۳۰ مترمكعب آب مصرف می كنند.
وی با اشاره به اینكه افزایش تعرفه آب به سبب خودكنترلی پرمصرف ها و تأمین هزینه زیرساخت های شهر انجام می گیرد، اظهار داشت: البته حواسمان به اقشار لطمه پذیر هست چونكه بیشترین میزان تعرفه مربوط به مناطق ۱ تا ۵، ۸ و ۲۲ است و كمترین تعرفه باز مربوط به مناطق ۱۵ تا ۲۱ است و تعرفه آب در مناطق لطمه پذیر یك دهم مناطق دیگر است و در واقع بیشترین فشار هم بر روی پرمصرف ها است.
هاشمی اضافه كرد: افزایش تعرفه برای اقشار لطمه پذیر كمتر از ۱۰ درصد و برای پرمصرف ها بیشتر از ۲۰ درصد خواهد بود.
در ادامه مسجدجامعی در واكنش به این افزایش تعرفه ها اظهار داشت: ما آبنمان را از هزار تومان تا ۱۱ هزار تومان افزایش داده ایم كه این قسمت از صحبت های مسجد جامعی را محسن هاشمی قطع كرد و اظهار داشت: افزایش ۱۰ هزار تومانی آبنمان حقیقت ندارد. آقای مسجدجامعی شما یك چیزی می گوئید بعد خبرنگاران هم منتشر می كنند آنوقت همه می گویند شورای شهر و شركت آبفا گران فروشی كردند.
به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، سرانجام پیشنهاد اعضای شورای شهر در خصوص اینكه شركت آب و فاضلاب گزارش سالانه خودرا در امتداد اختصاص بودجه سال بعد خود به شورا عرضه كنند، با رأی اكثریت آرا به تصویب رسید.
منبع:

1398/02/10
13:46:32
5.0 / 5
5558
تگهای خبر: امداد , شورای شهر , فروش
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است