تخریب كوره های تولید زغال در حسن آباد فشافویه

تخریب كوره های تولید زغال در حسن آباد فشافویه فست تریپ: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری از تخریب تعدادی كوره تولید زغال غیرمجاز برمبنای شكایت های مردمی در حسن آباد فشافویه و مصدومیت كارشناس محیط زیست حین این ماموریت آگاهی داد.به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، زهره عبادتی اظهار نمود: روز گذشته عملیات پاكسازی و تخریب كوره های زغال گیری در منطقه فشافویه با دستور مقام قضایی از طرف حفاظت محیط زیست شهرستان ری و حضور بخشداری فشافویه و ماموران نیروی انتظامی شهرستان انجام شد.

وی در ادامه با اشاره به اینكه این واحدهای غیرمجاز علاوه بر ایجاد آلودگی شدید هوا، منابع آب و خاك، تخلفاتی همچون تصرف اراضی طبیعی، تغییركاربری و تخریب اراضی كشاورزی و تهدید مقابل بهداشت عمومی داشتند، اشاره كرد: در این عملیات تعداد هشت كوره غیرمجاز تولید زغال بطور كامل تخریب شد.

به گفته عبادتی شناسایی و برخورد با واحدهای غیر مجاز در دستور كار اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری قرار داشته است و با واحدهای آلاینده برابر قانون برخورد می شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری در ادامه به مصدومیت یكی از كارشناسان این اداره حین ماموریت اشاره نمود و اظهار داشت: به دنبال اجرای دستور قضایی و حین انجام عملیات تخریب متاسفانه یكی از كارشناسان این اداره گرفتار سانحه سقوط به داخل یكی از كوره ها شد البته آن كوره پیش از وقوع حادثه تا حد زیادی خاموش شده بود. نیروهای حاضر در صحنه به سرعت نسبت به خروج وی اقدام و به مركز درمانی منتقل كردند.

وی با اشاره به اینكه علت سقوط این كارشناس بیشتر به سبب ساختار غیرمجاز و غیراصولی این كوره ها بود، اظهاركرد: این كارشناس هم اكنون به سبب سوختگی در یكی از مراكز درمانی تهران تحت رسیدگی و درمان است.

بر اساس گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، عبادتی درانتها اظهار داشت: فعالیت در حرفه محیط زیست تحت عنوان كارشناس و محیطبان همواره مخاطراتی به همراه دارد و افراد در این شغل كم و بیش در معرض حوادث غیرمترقبه و این چنینی هستند.

منبع:

1398/02/08
22:26:54
5.0 / 5
4930
تگهای خبر: آلودگی , تولید
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است