وزیر كشور:

ساخت خانه های سیل زدگان تا یك سال آینده

ساخت خانه های سیل زدگان تا یك سال آینده فست تریپ: وزیر كشور از برنامه ریزی برای ساخت خانه های ویران شده در مناطق سیل زده تا یك سال آینده آگاهی داد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در اولین روز از بیست و سومین همایش سراسری فرماندهان، مدیران و روسای پلیس های ناجا كه بامداد امروز (یكشنبه ) با حضور فرمانده ناجا در مقر مركزی ناجا انجام شد اظهار داشت: بنابر آمارها و گزارش ها تابحال ۱۷۴ هزار واحد لطمه دیده نیاز به نوسازی و بازسازی دارند كه برای بیشتر از ۱۰۰ هزار مورد وسایل خانه و زندگی آماده شده و من تاكید كردم كه باید تا آخر هفته برای تمامی ۱۷۰ هزار مورد وسایل زندگی آماده شود تا به محض تحویل خانه هایشان این وسایل را به آنان تحویل دهیم.
وی با تاكید بر این كه باید در كوتاه ترین مدت عملیات بازسازی خانه های ساكنان مناطق سیل زده صورت گیرد، اظهار داشت: ما برنامه ریزی كردیم كه ظرف مدت یك سال عملیات بازسازی صورت گیرد. و این خانه ها كاملاً ساخته شود.
در سیل هیچگونه ناهماهنگی نداشتیم
رحمانی فضلی با اشاره به اینكه در حادثه سیل دشمنان و رسانه های آنها تلاش كردند تا در امتداد القای ناكارآمدی و ناكارآمد جلوه دادن نظام حركت كنند اظهار داشت: هدف آنها ایجاد بی ثباتی بود اما دیدین كه عملكرد بسیار دقیقی از این نیروها از هلال احمر و ناجا صورت گرفت و دستگاه های اجرایی و نظامی، چطور این نقشه ها را خنثی كرد. من بعنوان وزیر كشور و كسی كه مسؤلیت هماهنگی و مدیریت این بحران را بر عهده داشت می گویم كه نخستین نیروهایی كه پای كار آمدند و در كنار نیروهای اجرایی در محل حضور داشتند، نیروهای نظامی و انتظامی بوده است و برخلاف تبلیغات دشمنان، خوشبختانه هیچ گونه ناهماهنگی در این زمینه نداشتیم.
وزیر كشور با اشاره به اینكه سیل سبب ناامنی نشد بلكه سبب امنیت هم شد اظهار داشت: گزارش هایی كه پلیس به ما داده نشان داده است كه میزان سرقت در مناطق سیل زده كاهش یافته و این سیل به كارآمدی و وحدت تبدیل شد. ما كمترین ناكارآمدی، سرقت و تخلف را در مناطق سیل زده داشتیم.
رحمانی فضلی با بیان این كه ما از كشورهای خارجی هیچ كمكی تقاضا نكردیم اظهار داشت: چونكه ما به مردم و امكاناتمان واقف بودیم و می دانستیم كه می توان با امكاناتی كه داریم و با كمك مردم كارها را انجام داد البته از كمك های كشورهای خارجی باز استقبال كردیم.
رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنانش به تلاش های دشمنان برای ضربه زدن به كشور اشاره نمود و اظهار داشت: ما دیده ایم كشورهایی كه عقب نشینی كردند دیگر نه آزادی دارند و نه امنیت و … و بنا بر این اجازه نمی دهیم كه چنین رفتارهایی در كشور ما صورت گیرد. همه باید در كنار هم در تأمین امنیت مشاركت نماییم تا نظام و انقلاب را در راه تأمین امنیت جلو ببریم.

رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود با تاكید بر اینكه هیچ نهادی در كشور ما وظایفش به اندازه وظایف و مأموریت های ناجا نیست، اظهار داشت: ناجا از بدو تولد در كنار مردم است و تا اختتام زندگی، این حضور ناجا مؤثر است بنا بر این ما باید تلاش نماییم تا قبل از پیش در كنار مردم بوده و در حوزه هایی نظیر خدمات دهی به مردم همچون مبارزه با مواد مخدر، تأمین امنیت، مبارزه با اراذل و اوباش و … پلیس را تقویت نماییم.
وی با اشاره به اینكه دشمنان به دنبال بی ثباتی، ناپایداری، بی نظمی و تضعیف اقتدار و امنیت داخلی جامعه هستند اظهار داشت: تمامی این موارد در رفتار نیروی انتظامی مشهود است و بنا بر این باید این موارد را ارتقا دهیم.
وزیر كشور افزود: مردم با دیگر نیروهای نظامی كمتر در ارتباط هستند اما از بامداد تا شب پلیس را می بینند. ناجا مظهر اقتدار و مهربانی و نظم در بین مردم است.
در ادامه رحمانی فضلی به رویدادهای سال قبل اشاره نمود و اظهار داشت: در سال قبل درگیر موضوعات برنامه ریزی شده از طرف دشمنان بودیم كه با آگاهی و هوشیاری همگان این نقشه ها نقش بر آب شد. دشمن خیال می كرد كه در سال ۹۷ با حجم وسیعی از اعتراضات می تواند نقشه های پلید خود در كشور را سازماندهی كند. اما تمام این نقشه ها و توطئه ها خنثی شد و در نهایت مردم در ۲۲ بهمن ماه پاسخ كوبنده ای به آنها دادند.
وزیر كشور با اشاره به اینكه دشمن به دنبال این بود كه با تحریم های اقتصادی شرایط را نامطلوب كند، اظهار داشت: هر چند كه ما نابسامانی های در حوزه ارز داشتیم اما توانستیم در مقابل این مشكلات ایستادگی نماییم و مردم ما كه نتیجه تحریم ها و فشار اصلی تحریم ها بر روی آنان است، در این راه به خوبی همراهی كردند.
وی با بیان این كه نیروی انتظامی در مقابله با قاچاق و همین طور در حوزه ارز عملكرد درخشانی داشته و همپای مردم ایستادگی كردند اظهار داشت: تحریك اقلیت ها یكی دیگر از برنامه های دشمنان برای ایجاد ناامنی در كشور بود كه این نقشه شوم باز با همدلی و همراهی مردم نقش بر آب شد.
رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنانش به عملیات و هجمه های روانی دشمنان در فضای مجازی اشاره نمود و اظهار داشت: دشمنان می گفتند جمهوری اسلامی چهل سالگی انقلاب را نمی بیند و تلاش كردند تا مردم را ناامید كنند اما دیدید كه چطور در ۴۰ سالگی انقلاب مردم مصمم تر از هر سال در دفاع از كشور خوش درخشیدند.
وی اضافه كرد: در حوزه منطقه ای باز رویارویی جدی میان مسلمانان منطقه و رژیم صهیونیستی شكل گرفت و در نهایت این صهیونیست ها بودند كه اعلام نمودند مقابله آنان در منطقه مقابله با ایران است چونكه امروز جمهوری اسلامی محور انسجام میان كشورها و مبارزه با تروریسم است. البته كشورهایی هم هستند كه شعار مبارزه با تروریسم می دهند اما در عمل پا پس می كشند و ما چیزی از آنها ندیدیم.
وی به الگو گیری كشورها از جمهوری اسلامی اشاره نمود و اظهار داشت: نیروهایی مانند بسیج امروز در سطح كشورهای منطقه تشكیل شده كه این نشان دهنده الگوگیری كشورهای منطقه از ایران و انقلاب اسلامی است كه همین امر دشمنان را عصبانی كرده است، همه ما باید به جمهوری اسلامی افتخار كرده و قدردان آن باشیم.
وزیر كشور افزود: سال ۹۸ با فشارهای جدیدی در عرصه تحریم ها مواجه گردید فشارهایی كه بر دوش مردم است و هدف دشمنان این است كه مردم را از كشورشان ناراضی كند. دشمن با نیروهای نفاق و سلطنت طلبان و گروهك هایی كه اطلاعات غلط به آنان داده می شود اهتمام دارد خودشان را بعنوان نیروهای آلترناتیو مطرح كنند اما با وجود تمام این اقدامات حتی نتوانستند كه یك قدم هم در امتداد براندازی حركت كنند.
به گفته رحمانی فضلی، مردم ایران هیچ وقت به تفكرات و القاعات گروه ها و دشمنانی كه دستشان به خون جوانان و مردم كشورشان آلوده است اعتنا نخواهند كرد و در مقابل آنان خواهند ایستاد. دشمنان شاید بتوانند میان مردم نارضایتی ایجاد كنند اما بالقطع نمی توانند آنرا اعمال كنند چونكه می دانند نمی توانند با قدرت نظامی و انتظامی كشور در بیافتند و اگر جنگی آغاز شود اتمام جنگ دیگر با آنان نخواهد بود.
رحمانی فضلی اضافه كرد: این منطقه منطقه استراتژیك است و این طور نیست كه هر كس اراده كرد بتوان در آن ناامنی ایجاد كرد چونكه نیروهای نظامی و انتظامی ما پاسخی قاطع به آنها خواهند داد.
وی با اشاره به اینكه به دنبال این هستیم تا بوسیله راههای جایگزین وابستگی اقتصاد به نفت را كاهش دهیم اظهار داشت: خیلی از این راهكارها باز پیدا شده كه باید عملی شود مردم ما مردم نجیبی هستند كه ما بعنوان مسئولانشان باید راحتی و آسایش شان را فراهم نماییم.
دولت پای منافع ملی ایستاده است
وزیر كشور با تاكید بر اینكه این دولت و این مردم پای استقلال و منافع ملی و آزادگی خود ایستاده اند اظهار داشت: آنها كه پشت درهای شیشه ای ایستاده اند اگر سنگی به طرف ما پرتاب كنند سنگ ها ابتدا به خودشان لطمه می زند اگر ملت ایران احساس كند كه كسی قصد خدشه دار كردن آرمان هایشان را دارند هیچ گاه آنها را نخواهند بخشید و سیلی مهیب برای نابودیشان به راه می افتد.
منبع:

1398/02/08
11:37:10
5.0 / 5
5726
تگهای خبر: آسایش , امداد , تبلیغات , خدمات
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است