احمد مسجد جامعی خبر داد

برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری ها در موعد مقرر

برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری ها در موعد مقرر فست تریپ: احمد مسجدجامعی اظهار داشت: با هماهنگی های به عمل آمده با دستگاه های اجرایی مقرر شده است تا اختتام تیرماه انتخابات پنجمین دوره شورایاری ها اجرا شود.


به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، جلسه راهبردی ستاد هماهنگی شورایاری ها با سوژه آئین نامه برگزاری پنجمین دوره انتخابات انجمن شورایاری با حضور پیروز حناچی، احمد مسجد جامعی، افشین حبیب زاده، سید محمود میرلوحی، سید آرش حسینی میلانی و علی اعطا از اعضای شورا و باز عبدالعظیم رضایی معاون سیاسی امنیتی فرماندار تهران انجام شد.احمد مسجد جامعی در ابتدای این جلسه با اشاره به این خبر كه انتخابات پنجمین دوره شورایاری ها در ۳۱ خرداد برگزار می شود، اظهار داشت: در جلسات هماهنگی با مسئولین ذیربط به این نتیجه رسیدیم كه انتخابات در تاریخ مذكور اجرا شود و شهرداری تهران مانند دوره های پیشین برگزار كننده انتخابات خواهد بود مسئولیت اجرای انتخابات را عهده دار باشد.وی افزود: برگزاری دوره های قبل تجربه ارزشمندی برای برگزاری این دوره است.مسجد جامعی همین طور اضافه كرد: جانمایی و تهیه صندوق ها و برگه های رأی به عهده دستگاه های ذیربط در استانداری تهران است.رئیس ستاد هماهنگی شورایاری ها اظهار داشت: با عنایت به فرصت محدودی كه باقی است می بایست جانمایی صندوق ها و مشخص شدن تعداد آنها هر چه سریع تر صورت گیرد.مسجد جامعی در ادامه اضافه كرد: می بایست در امتداد برگزاری هر چه بهتر انتخابات تركیب اجرایی با تقسیم وظایف بین فرمانداری و شهرداری تعیین شود.وی همین طور اشاره كرد: بحث انتخابات شورایاری ها از شورای اول مطرح بود و در آن دوره به نام انجمن شورایاران از بین ۸۰-۷۰ محله در ۱۳ منطقه شورایاران انتخاب شدند و این روند تا شورای چهارم ادامه یافت و با افزایش محلات تعداد شورایاران باز افزایش یافت.مسجد جامعی اظهار داشت: از همان ابتدای شورای اول این روال همواره انتخابی بوده است. هر چند در بعضی دوره ها كسانی كوشیدند انتصابات محلی را در مقابل انتخابات قرار دهند.این عضو شورای اسلامی شهر تهران همین طور اظهار داشت: دو سوژه اجرایی و نظارت در انتخابات مهم می باشد كه بخش اجرایی را شهرداری بر عهده دارد و بخش نظارت هم بر عهده هیأتی از معتمدین محلی است.وی همین طور خطاب به شهردار تهران اظهار داشت: یكی از مواردی كه در دوره سوم در بستن بودجه انجام یافت حضور نمایندگان از شورایاری ها بود و امیدواریم این امر از سر گرفته شود.مسجد جامعی در خاتمه اشاره كرد: فرآیند انتخابات شورایاری ها با حضور آقای شهردار رسماً كلید خورد و امیدواریم این انتخابات با مشاركت حداكثری شهروندان اجرا شود.

پیروز حناچی: در مسئولیت های اجرایی كم نخواهیم گذاشت

در ادامه این جلسه پیروز حناچی شهردار تهران اظهار داشت: از ایده آل های مدیریت شهری این است كه بتوانیم برنامه های خودرا در سطح محلات تعریف نماییم. این امر در مثمر ثمر بودن اداره شهر و تصمیمات اتخاذ شده بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

شهردار تهران در ادامه اظهار داشت: یكی دیگر از ایده آل ها این است كه درآمدهای محلات برای خودشان هزینه شود و این امر نیاز به ساختار سازی با مشاركت شهروندان دارد.

حناچی در ادامه با اشاره به برگزاری انتخابات شورایاری ها اظهار داشت: ما از مسئولیت های اجرایی خود كم نخواهیم گذاشت چونكه اعتقاد داریم شورایاری ها ابزار اجتماعی خوبی برای مدیریت شهری است و پس انتخابات باید به نحو احسن اجرا شود. ما تلاش می نماییم فضای تبلیغاتی مناسبی را باز فراهم نماییم.

آرش حسینی میلانی: شناسایی معتمدین محلات از اقدامات دارای اهمیت و اولویت بوده است

در این جلسه همین طور آرش میلانی نایب رییس ستاد هماهنگی شورایاری ها اظهار داشت: به لحاظ برنامه زمانبندی تحت فشار شدید هستیم و پس شناسایی درست معتمدین محلات در این مرحله برای ما دارای درجه اهمیت و اولویت بسیاری است.

وی با اشاره به ساختار انتخابات اظهار داشت: در ۲۲ منطقه شهرداری ستادهای اجرایی شكل می گیرد كه باید برمبنای ساختار پیش بینی شده از ظرفیت معتمدین محلات استفاده گردد.

میلانی اظهار داشت: پروسه فشرده ای از دوره ثبت نام، اعلام فهرست اولیه، بررسی اعتراض ها و شكایات و اعلام لیست نهایی در نظر گرفته شده است.

سید محمود میر لوحی: شورایاری ها فعال ترین ساختارهای مدنی تهران هستند

رئیس كمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورا و عضو ستاد شورایاری ها باز در این نشست اظهار داشت: هم اكنون شورایاری ها فعال ترین ساختارهای مدنی در تهران هستند و پس انتخابات آن می تواند در افزایش مشاركت مردم مؤثر باشد.

میر لوحی اضافه كرد: راهبرد اصلی این انتخابات این است كه ساختار از كف محله رشد یابد به شكلی كه ما در انتخاب معتمدین بدین صورت عمل نماییم از هر محله ۱۱ نفر شناسایی شوند و بعد ۲۲ نفر از بین مناطق و از این میان ۳ نفر برای هیأت اجرایی مركزی انتخاب شوند. بدین ترتیب ما در هیأت اجرایی مركزی باز نماینده واقعی محلات را داریم.

میرلوحی همین طور اظهار داشت: تفاوتی كه این دوره انتخابات با دوره های قبل خواهد داشت این است كه ما می خواهیم ثبت نام را پیش بیاندازیم، یعنی پیش از روز رأی گیری سامانه ای طراحی شده كه اعلام می كند همه كسانی كه می خواهند در انتخابات شركت نمایند و رأی دهند كد ملی و كد پستی خودرا ثبت كنند و بعد كد رهگیری به شهروندان اعلام می شود. این كد رهگیری باز در روز رأی گیری از شركت كنندگان به همراه كد ملی و كد پستی ستاندن می شود و بدین سان از جابجایی اتوبوسی مردم برای رأی دادن جلوگیری و اصل احراز سكونت رعایت می شود.

در ادامه رضایی معاون سیاسی امنیتی فرماندار تهران باز اظهار داشت: امیدواریم این انتخابات در امتداد توسعه و تعمیق دموكراسی اجرا شود و فرمانداری تهران آمادگی خودرا جهت همكاری با شورای شهر و شهرداری در جهت برگزاری مناسب انتخابات اعلام نموده است.

1398/02/03
16:24:12
5.0 / 5
5654
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است