معاون شهردار اعلام كرد

تحقق ۱۰۲ درصدی درآمدهای پایدار شهرداری تهران

تحقق ۱۰۲ درصدی درآمدهای پایدار شهرداری تهران به گزارش فست تریپ معاون مالی شهرداری تهران افزایش سهم شهرداری در قانون مالیات بر ارزش افزوده، انتشار اوراق مشاركت برای تكمیل خط ۷ مترو و دریافت آرا برای حفظ باغات را بخشی از عملكرد این معاونت پارسال دانست.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، عبدالحمید امامی در تشریح اقدامات شاخص این معاونت در سال ۹۷ از تحقق ۱۰۲ درصدی درآمدهای پایدار و سهم آن از كل درآمدهای نقدی به میزان ۳۲/۸ درصد، در سال ۹۷ اطلاع داد.
وی اظهار داشت: درآمدهای پایدار یكی از درآمدهای قابل اتكاء برای شهرداری ها هستند كه می توانند نقش بسیار سازنده ای در توسعه شهر داشته باشند.
عبدالحمید امامی با اشاره به افزایش مشاركت شهروندان در تحقق در آمدهای پایدار اضافه كرد: پارسال اتفاقات بسیار خوبی در حوزه مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران بخصوص در بحث وصول مطالبات و درآمدهای پایدار رخ داده است كه می تواند بعنوان سند افتخار شهرداری تهران محسوب شود.
معاون شهردار تهران با اشاره به ساماندهی و اصلاح الگوی تسهیلات پرداخت نقدی و تقسیط مطالبات شهرسازی متناسب با نرخ سود و تسهیلات شبكه بانكی كشور افزود: صیانت از منابع درآمدی موجود و پیش بینی منابع جدید درآمدی برای شهرداری ها در لوایح، «دایمی شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده» و «درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها» از مهم ترین اقدامات معاونت مالی و اقتصاد شهری در سال ۹۷ بود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاكید بر افزایش نرخ رشد سود خالص فروشگاه های شهروند در بهمن سال ۹۷ عنوان كرد: در بهمن ماه سال ۹۷، شاهد افزایش نرخ رشد سود خالص از ۲۸ در صد به ۱۷۴.۶ در صد، نسبت به مدت مشابه در سال قبل بودیم.
معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران اضافه كرد: فروشگاه شهروند در روزهای پایانی سال، توانست با عرضه اجناس ارزان، كمك شایانی به اقشار كم درآمد جامعه ارائه نماید.
معاون شهردار تهران با اشاره به راه اندازی سیستم خود پرداخت در فروشگاه های شهروند برای نخستین بار در ایران افزود: این سیستم كه متناسب با آخرین فن آوری روز دنیا طراحی و پیاده سازی شده، قابلیتی است كه بر مبنای آن مشتریان می توانند ضمن تجربه خریدی متفاوت، بدون نیاز به حضور در صف های طولانی صندوق، در فضایی امن و آرام فرایند پرداخت صورتحساب خویش را انجام دهند.
امامی یكی از مهمترین اقدامات این معاونت را پیگیری اصلاح قانون و افزایش سهم شهرداری تهران از مالیات بر ارزش افزوده كالا و خدمات در قانون بودجه سال ۱۳۹۷ كل كشور از ۷۰ درصد به ۸۸ درصد به نسبت جمعیت شهری استان تهران دانست.
معاون شهردار تهران اضافه كرد: همچون اقدامات مهم دیگر این معاونت را می توان شناسایی و ثبت مطالبات شهرداری تهران از دولت در دفاتر مالی به ارزش ۴.۱۱۵ میلیارد تومان برشمرد.
وی همینطور افزود: انتشار اوراق مشاركت اسلامی به مبلغ ۷۰۰ میلیارد تومان برای تكمیل و توسعه خط ۷ مترو تهران و دریافت مصوبه انتشار اوراق مشاركت توسعه خطوط مترو تهران به مبلغ ۱، ۳۰۰ میلیارد تومان از دیگر اقدامات مهم و تأثیر گذار این معاونت در سال ۹۷ بوده است كه آثار آن به صورت مستقیم در ارتقای كیفیت زندگی شهروندان نمود خواهد داشت.
امامی همینطور با اشاره به اقدامات این معاونت در جهت حفظ باغات و در جهت سیاست های شورای اسلامی شهر تهران در دوره پنجم اظهار داشت: دریافت رأی به نفع شهرداری تهران از هیأت تخصصی دیوان عدالت اداری در ارتباط با عدم صدور پروانه ساختمانی اراضی باغات كن و هم توافق در حوزه امور نهادها نظیر بازگشایی خیابان شهامت (توافق با ارتش به میزان ۴ هزار متر) و تملك ۲ باغ مربوط به بنیاد مستضعفان و تبدیل به پارك و فضای عمومیی (باغ های وثوق الدوله منطقه ۱۴ و عبقری منطقه ۲) همچون اقداماتی بوده كه از جانب معاونت مالی شهرداری تهران و در جهت اجرای این سیاست ها انجام شده است.
به گفته وی معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران در سال ۹۸ در جهت اجرا و تحقق سیاست های برنامه سوم توسعه شهر تهران و برنامه و بودجه سال ۹۸ اقدامات خویش را انجام خواهد داد.

1398/01/21
14:44:06
5.0 / 5
4923
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است