به خیریه های مجوزدار كمك كنید

به خیریه های مجوزدار كمك كنید به گزارش فست تریپ معاون مشاركت های اجتماعی سازمان امور اجتماعی كشور اظهار داشت: سازمان های مردم نهادی كه كمك های مردمی را جمع آوری می كنند تحت عنوان خیریه ها هستند و اسامی خیریه هایی كه مجوز دارند در پورتال وزارت كشور وجود دارد و افراد می توانند به سایت وزارت كشور رجوع و این اسامی را استخراج كنند.


كمال اكبری در گفتگو با ایسنا، با بیان اینكه اولویت وزارت كشور برای سال آینده در حوزه مشاركت های اجتماعی، توسعه كیفی مشاركت های اجتماعی است، اظهار نمود: توسعه كیفی به مفهوم این است كه سازمان های مردم نهاد و فعالان مشاركت های اجتماعی در حوزه هایشان توانمند شده و همینطور آموزش های لازم به آنها داده شود، از طرفی نظارت كیفی بر آنها صورت گیرد چونكه با افزایش نظارت كیفی بر سازمان های مردم نهاد اعتماد مردم هم به آنها بیشتر خواهد شد.
وی افزود: ایجاد سامانه و نظام رتبه بندی سازمان های مردم نهاد از برنامه هایی است كه برای سال آینده در نظر داریم تا از راه رتبه بندی سازمان های مردم نهاد فعالیت هر كدام از این سازمان ها مشخص و دیده شود چونكه هم اكنون رتبه بندی سازمان های مردم نهاد وجود ندارد و صرفاً گستره فعالیت آنها طبقه بندی می شود، البته نظارت و ارزیابی عملكرد و حسابرسی مالی بر آنها صورت می گیرد.
معاون مشاركت های اجتماعی سازمان امور اجتماعی كشور در ادامه به فعالیت سازمان های مردم نهاد در روزهای عید اشاره نمود و اظهار داشت: سازمان های مردم نهاد حمایتی برنامه ریزی كرده اند تا پیش از عید برای اقشار صدمه پذیر كمك ها و هدایایی را جمع آوری كنند. بخصوص برای افرادی كه تحت پوشش سازمان های مردم نهاد حمایتی دولتی نیستند، با این اقدام می توانند به طور گسترده در سطح كشور تا شب عید بخشی از جامعه را كه نیاز به حمایت دارند، تحت پوشش قرار دهند. همینطور سازمان های فعال در حوزه های گردشگری و میراث هم ایام نوروز فعالیت خویش را آغاز خواهند كرد و هر سازمان در استان و شهر خود به صورت داوطلبانه به مسافران و گردشگران مراكز دیدنی را معرفی می كنند. از طرفی سازمان های مردم نهاد فعال در عرصه محیط زیست هم در این ایام خصوصاً روزهای تعطیل به پاكسازی و حفظ طبیعت می پردازند.
اكبری در پاسخ به این سوال كه مردم چگونه می توانند كمك های خویش را برای عید به سازمان های مردم نهاد و خیریه های فعال دراین عرصه برسانند و به آنها اعتماد كنند، اظهار داشت: سازمان های مردم نهادی كه كمك های مردمی را جمع آوری می كنند تحت عنوان خیریه ها هستند. اسامی خیریه هایی كه مجوز دارند در پورتال وزارت كشور وجود دارد و افراد می توانند به سایت وزارت كشور رجوع و این اسامی را استخراج كنند. همینطور كسانی كه می خواهند مبالغ زیادی را به خیریه ها و سمن ها كمك كنند بهتر است با رجوع به این موسسات مجوز لازم را از آنها مطالبه كنند و ببینند كه آیا آنها مجوز معتبر دارند یا خیر؟ چونكه این مهم ترین ملاك برای اعتماد به خیریه ها است.
وی افزود: از طرفی اگر مردم می خواهند مبالغی واریز نمایند به شماره حساب خیریه یا موسسه واریز نمایند و شماره حساب فرد و یا مراكز متفرقه نباشد، چونكه بر شماره حساب هایی كه به اسم خیریه ها است نظارت می شود و حسابرسی هم صورت می گیرد و كمك ها در جهت اهداف و اساسنامه كه دارند هزینه می شود و ما هم بر آنها نظارت می نماییم.1397/12/28
22:17:51
5.0 / 5
5926
تگهای خبر: آموزش , گردشگری , مسافر
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است