آخرین وضعیت پروژه 15 ساله متروی كرج

آخرین وضعیت پروژه 15 ساله متروی كرج به گزارش فست تریپ عضو شورای شهر كرج اظهار داشت: باید سالی هزار میلیارد تومان به پروژه مترو تخصیص داده شود تا در زمان بندی تعیین شده قطار شهری كرج به بهره برداری برسد.


محمد حسین خلیلی اردكانی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: قطار شهری پروژه ای است كه حدود 15 سال پیش شروع شده ولی تابحال پیشرفت قابل توجهی نداشته است.
وی افزود: اجرای پروژه قطار شهری در شش كلانشهر كشور كه كرج هم یكی از آنهاست در مجلس ششم به تصویب رسید ولی طی سال های گذشته این پروژه به دلایلی متوقف گردید. از شش خطی كه قرار بود طی این سال ها در كرج راه اندازی شود، تنها 30 درصد از نصف یكی از خطوط پیش رفته است.
وی توضیح داد: طی سال های گذشته بیشتر از 120 نیروی تشكیلاتی در مجموعه قطار شهری حقوق می گرفتند ولی عملاً كاری از پیش نبرده بودند. با روی كار آمدن شورای پنجم تلاش شد در ابتدا دعوا و اختلافات موجود بر سر این پروژه حل شود و پس از سه ماه كلید این پروژه مجدداً زده شد.
این مسئول اشاره كرد: با عنایت به اینكه چندین سال از انعقاد قرارداد مترو گذشته بود، باید قیمت گذاری جدید صورت می گرفت كه این فرایند هم حدود شش ماه طول كشید. شورای عالی فنی تصویب كرد كه این پروژه با تزریق سه هزار و 200 میلیارد تومان ظرف مدت 30 ماه به بهره برداری برسد.
خلیلی اردكانی اضافه كرد: بر این اساس باید سالی هزار میلیارد تومان برای این پروژه تخصیص داده شود تا در زمان بندی تعیین شده قطار شهری كرج به بهره برداری برسد.
این عضو شورای شهر كرج اظهار داشت: بنا شد این اعتبار به صورت 200 میلیارد تومان نقد، 400 میلیارد تومان اوراق مشاركت و بقیه هم از راه فروش زمین تامین گردد. البته دولت هم در سال هم قول داده بود 187 میلیارد تزریق كند كه بخشی از آن در حال تامین است.
وی توضیح داد: متاسفانه برآوردهای صورت گرفته برای تامین اعتبارات به صورت كامل محقق نشده و همین سرعت تكمیل قطار شهری را كند كرده است.
خلیلی اردكانی بیان كرد: طی یك سال و نیم گذشته این پروژه حدود چهاردرصد پیشرفت داشته و اگر اعتبارات به موقع تزریق شود، ایستگاه های پیش بینی شده با سرعت زیادی به بهره برداری می رسد. با توجه شرایط سخت شهرداری نمی توان به صورت قطع اظهار داشت كه سال آینده چه مقدار از اعتبارات پیش بینی شده برای این پروژه محقق خواهد شد.
1397/12/17
00:56:25
5.0 / 5
5836
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است