معرفی ۵ خیابان برای زیست شبانه پایتخت از اردیبهشت ۹۸

معرفی ۵ خیابان برای زیست شبانه پایتخت از اردیبهشت ۹۸ فست تریپ: عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران از معرفی پنج محور توسعه زیست شبانه از طرف شهرداری تهران آگاهی داد.


زهرا نژاد بهرام در گفت و گو با ایسنا، در مورد مصوبه شورای شهر در مورد زیست شبانه در تهران با اشاره به اینكه سوژه زیست شبانه بسیار مهم می باشد چونكه می توان از این فضا در امتداد حل مشكلات شهر استفاده كرد، اظهار داشت: یكی از دستاوردهای گسترش زیست شبانه، حل مشكل فضاهای بی دفاع شهری است و همین طور توسعه زیست شبانه سبب ارتقای امنیت و نشاط اجتماعی می شود.
وی با اشاره به اینكه تمام تلاشمان این بود كه در تصویب طرح حیات شبانه، به این سه مقوله (امنیت، نشاط و رفع فضاهای بی دفاع) توجه ویژه ای داشته باشیم، اضافه كرد: همین طور توسعه زیست شبانه سبب فعال شدن اقتصاد می شود و بر همین مبنا برای پویایی طرح مذكور، مذاكراتی با ناجا و سایر نهادهای مرتبط انجام دادیم تا این مهم توسعه یابد و خوشبختانه رویكرد ناجا هم در این زمینه مثبت بوده است.
عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به اینكه پیشنهاد ما بر این است كه طبق مصوبه شورا، شهرداری تهران ۵ محور را برای توسعه زیست شبانه در تهران انتخاب كنند و با همكاری نهادهای مختلف نسبت به تجهیز و تأمین زیرساخت ها اقدام نماید، اظهار داشت: برمبنای مصوبه، شهرداری می بایست در یك برنامه كوتاه مدت از شروع اردیبهشت ماه كه مصادف با اعیاد شعبانیه است به مدت سه ماه در ۵ محور از ساعت ۲۴ تا ۳ بامدادان زیست شبانه را اجرایی كند.
وی با اشاره به اینكه این طرح می بایست در ابتدا به صورت پایلوت اجرایی شود تا نقاط ضعف و قوت آن مشخص شود، اظهار داشت: شهرداری می بایست نسبت به معرفی ۵ محور یا خیابانی كه امكان اجرای زیست شبانه در آن است، هرچه سریع تر اقدام نماید تا مقدمات برگزاری آن فراهم گردد.1397/11/27
14:46:21
5.0 / 5
4807
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است