پایش سلامت ۱۷هزار كارگر شهرداری، هزاركودك كار چكاب سلامت شدند

پایش سلامت ۱۷هزار كارگر شهرداری، هزاركودك كار چكاب سلامت شدند به گزارش فست تریپ مدیرعامل شركت شهر سالم از پایش سلامت ۱۷ هزار كارگر شهرداری تهران اطلاع داد.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، حمید چوبینه مدیرعامل شركت شهر سالم در مراسم روز پرستار و جشن پایش سلامت ۱۷ هزار كارگر شهرداری، اظهار داشت: طی یك سال اخیر پایش كارگران شهرداری در دستور كار قرار گرفت كه ۱۷ هزار نفر از آنها مورد پایش سلامت قرار گرفته كه از میان آنها ۲ هزار و ۵۰۰ نفر بیمار بودند كه همگی به پزشك متخصص ارجاع شدند. بعضی از این بیماران نیاز به جراحی قلب داشتند و مدیریت شهری، سلامتی آنها را تا آخر درمان دنبال كرد.
چوبینه همینطور از چكاب سلامت هزار كودك كار اطلاع داد و اظهار داشت: آمادگی داریم در این خصوص با دستگاه های ذیربط، تعداد بیشتری از این كودكان را مورد چكاب سلامت قرار هیم.
وی با اشاره به اینكه خدمات شركت شهر سالم ویژه كاركنان شهرداری و بازنشستگان است، اظهار داشت: هزینه درمان ۷۳ هزار كارمند شهرداری برعهده این شركت است كه سیستم سلامت كشور می تواند هزینه این بخش را صرف بهداشت دهك های پایین جامعه كند.
در ادامه این مراسم، ابراهیم امینی نایب رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینكه اخلاق حرفه ای در میان پرستاران از اهمیت ویژه ای برخوردار است، اظهار داشت: یك لبخند پرستار می تواند روحیه بیماران را آنقدر تقویت كند كه روند درمان را بهبود بخشد و شاید از داروها هم اثربخش تر باشد.
وی با اشاره به مشكلات معیشتی پرستاران، اظهار داشت: برای افزایش روحیه بخشی در میان این قشر باید چالش های معیشتی آنها را برطرف كرد. هم اكنون تعداد پرستاران ما نیمی از استانداردهای جهانی است و یك پرستار باید به دو برابر آنچه وظیفه اش است عمل كند كه این حجم كار بر روح و روان او تأثیر می گذارد.
به گفته امینی، حجم بالایی از فعالیت های شركت شهر سالم به چكاب سلامت كارگران خدمات شهری و فضای سبز اختصاص دارد.
وی افزود: نگاه مدیریت شهری این است كه انسان ها بیشتر از ساختمان ها، برج ها و بزرگراه ها اهمیت دارند و باید برای تعالی سلامت جان انسان ها كوشش كرد.
امینی، توسعه حمل و نقل عمومی و دوچرخه سواری را بخشی از برنامه های مدیریت شهری برای ارتقای سلامت شهروندان عنوان نمود.

1397/10/22
15:21:54
5.0 / 5
6058
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است