استاندار تهران تاكید كرد

ضرورت اجرای وظایف هر یك از دستگاه های ذیربط در امر صدمه های اجتماعی

ضرورت اجرای وظایف هر یك از دستگاه های ذیربط در امر صدمه های اجتماعی به گزارش فست تریپ استاندار تهران بر ضرورت اجرای وظایف هر یك از دستگاه های ذیربط در حوزه صدمه های اجتماعی تاكید نمود.به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در دوازدهمین جلسه كارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی استان تهران اظهار داشت: متكدی به كسی گفته می گردد كه با روش های مختلف و بدون عرضه كالا از افرادی كه وظیفه تأمین معاش او را ندارند درخواست كمك می نماید. همینطور ما دو مبحث كودك كار و كودك خیابان را داریم كه در تعریف هر یك آمده است كودك خیابان به فردی اطلاق می گردد كه كمتر از 18 سال سن دارد كه در خیابان به سر می برد یا با خانواده خود ارتباط دارد و در حقیقت سرپناه دارد و یا رابطه وی با خانواده قطع شده و سرپناهی ندارد.

وی اضافه كرد: افرادی هم كه كمتر از 15 سال و یا بین 15 تا 18 سال سن دارند مشمول قانون كار نمی شوند؛ اما مشغول كار هستند و نقشی در تامین معاش خانواده خود به دلایل مختلفی چون شرایط بد اقتصادی خانواده دارند؛ كودك كار گفته می گردد.

وی افزود: همه به نقش مردم در حل معضلاتی همچون كودكان كار تاكید دارند. در حقیقت باید مسائل اجتماعی را با مشاركت مردم حل و فصل كرد و در این میان باید با شناسایی نهادهای اجتماعی و سمن هایی كه در این حوزه به صورت قانونی فعال می باشند نسبت به حل این مشكلات اقدام نمود.

بندپی تصریح كرد: اجتماعی كردن حل مسائل اجتماعی را باید در دستور كار خود قرار دهیم و در این میان نقش انجمن های خیریه و جمعیت های داوطلب بسیار پررنگ است.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود بر نقش رسانه ها در حل این معضل اجتماعی تصریح كرد و اضافه كرد: نباید مسائل را به صورت سیاسی نگاه نماییم. مبحث صدمه های اجتماعی مورد تاكید مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری است. هیچ دولتی به اندازه دولت یازدهم و دوازدهم و هیچ وزیری به اندازه وزیر كشور فعلی به مبحث مسائل صدمه های اجتماعی ورود پیدا نكرده است.

بندپی افزود: شرح وظایف نهادها و سازمان ها احصا شده است و كاملا مشخص است. بنابراین باید هر یك از سازمان ها وظایف خویش را به درستی انجام دهد.

وی افزود: در حوزه درمان توسط دانشگاه های علوم پزشكی هیچ همكاری انجام نشده، این در حالیست كه هر یك از دستگاه های ذیربط در مبحث صدمه های اجتماعی موظف می باشند كه وظایف خویش را انجام دهند. بنابراین هیچ كوتاهی در این زمینه با عنایت به جلسات برگزار شده قابل پذیرش نمی باشد.

استاندار تهران تصریح كرد: فرمانداری ها، شهرداری ها، بهزیستی و كمیته امداد و سازمان های مردم نهاد باید با عنایت به 22 نقطه ای كه مشخص شده اند بررسی های لازم را انجام دهند و نسبت به جمع آوری و پذیرش افراد متكدی در این نقاط كه نزدیك مراكز گردشگری و جاذبه های تاریخی است اقدام نمایند.

وی افزود: در حوزه كودكان كار و خیابان هم شهرداری به همراه سازمان بهزیستی و سمن های خوشنام فعال باید ظرف حداكثر تا 28 دی ماه فضاهای فیزیكی مورد نیاز را اعلام نماید تا بعد از مشخص شدن ظرفیت های موجود و تامین نیازها نسبت به حل مشكلات اقدام گردد.
1397/10/19
14:41:19
5.0 / 5
5636
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است