تصویب گزارش تحقیق و تفحص همشهری در شورای شهر

تصویب گزارش تحقیق و تفحص همشهری در شورای شهر به گزارش فست تریپ گزارش تحقیق و تفحص از موسسه همشهری در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران تصویب گردید.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، در جلسه امروز شورای شهر تهران گزارش تحقیق و تفحص از موسسه همشهری توسط حجت نظری قرائت شد.
بر مبنای نتایج به دست آمده از تحقیق و تفحص از مؤسسه همشهری، این مؤسسه از سال ۸۶ مبادرت به راه اندازی گروه مجلات می كند كه در طول زمان، تنوع مجلات تا ۱۸ نوع افزایش یافته و در سال ۹۶ به دلیل زیان ده بودن مجلات، شركت صرفاً به چاپ و انتشار ۸ مجله شامل هفته نامه جوان، دو هفته نامه سرنخ، دوهفته نامه دانستنی ها، دوهفته نامه بچه ها، ماهنامه تندرستی، داستان، سرزمین من و ۲۴ مبادرت می كند.
فروش مجلات در سال ۹۶ به دلیل كاهش ۵۶ درصدی فروش نسخ نسبت به سال های قبل با وجود افزایش ۵۰ درصدی قیمت، نسبت به سال های ۹۴ و ۹۵، ۳۳ درصد كاهش درآمد داشته است. در طول مدت تحقیق و تفحص، مبنای محاسبه قیمت فروش هر نسخه عرضه نشد و بر طبق این گزارش، به صورت متوسط ۴۵ درصد بهای تمام شده مجلات، سربار تولید است.
در بخش دوم این گزارش كه به استخدام های سال ۹۵ اختصاص دارد، آمده است كه ۱۳۶ پست جدید، خارج از طبقه بندی مصوب سال ۸۳ اجرایی و به افراد تخصیص داده شده و متناسب با پست جدید غیرمصوب گروه ها و پایه حقوقی به پرسنل، اعطا و در نتیجه حقوق و مزایای پرداختی افزایش یافته است.
در بخش دیگر این گزارش آمده است: با وجود تراكم در نیروی انسانی و به طبع آن افزایش قیمت تمام شده، شركت همشهری در سال ۹۵ با استناد به دستور ابلاغی شهردار وقت، نسبت به تغییر وضعیت استخدامی نیروهای انسانی كرده است. بر این اساس بالغ بر ۲۵۰ نفر از نیروهای قراردادی به نیروهای دائمی، تبدیل وضعیت یافته و با این تغییر وضعیت، تعهدات حقوقی و استخدامی شركت افزایش پیدا كرده است. همینطور ۳۰ نفر از نیروهای پیمانكاری تبدیل وضعیت یافته و به كاركنان شركت همشهری افزوده شده اند. با خرید چاپخانه هم ۴۱ نفر از نیروهای آن به جمع شركت اضافه شدند و در مجموع متوسط پرسنل شركت طی سال ۹۴ از ۱۲۹۹ نفر به ۱۳۷۵ نفر در سال ۹۶ افزایش یافته است.
در بخش دیگری از این گزارش مشخص شده ۱۲ نفر از كاركنان مدرك جعلی عرضه داده اند و بر مبنای آن، شغل، پست، حقوق و مزایا دریافت كرده اند كه بعد از افشا شدن موضوع، ۶ نفر به كمیته انضباطی و ۶ نفر هم پرونده شان در حال بررسی است.
همینطور در بخش دیگری از گزارش هیئت تحقیق و تفحص، به حقوق و مزایای مدیران عالی و میانی پرداخته شده و مشخص شده در سال ۹۴ حقوق مدیران عالی بیشتر از ۱۰ میلیون، در سال ۹۵، ۱۰ میلیون و ۱۴۰ هزار تومان، شش ماهه اول سال ۹۶ نه میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و ۶ ماهه دوم ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پرداخت شده است. مدیران میانی هم در سال ۹۴ شش میلیون تومان، در سال ۹۵ هفت میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و در سال ۹۶ نه میلیون و ۱۰۰ هزار تومان دریافت كرده اند.
در بخش دیگری از این گزارش، به نامه های مدیریتی حسابرس مستقل شركت از سال ۸۶ تا ۹۵ اشاره شده كه جمعاً ۲۹۵ بند ایراد عملكردی اعلام شده كه عمده ایرادات شامل وجود مستندات، عدم پیگیری وصول مطالبات، عدم رعایت آئین نامه، عدم رعایت مفاد قراردادها، عدم تنظیم صحیح قراردادها و عدم رعایت قوانین است.
الهام فخاری كه خود پیشنهاد دهنده طرح تحقیق و تفحص از موسسه همشهری بود، پس از قرائت خلاصه ای از گزارش تحقیق و تفحص اظهار داشت: در خلاصه و فشرده گزارش، تمام جزئیات تحقیق آورده نمی گردد و گزارش تحقیق و تفحص از موسسه همشهری، گزارش بسیار مفصلی است.
وی افزود: در اهمیت مشتی كه نمونه خروار است، تاكید می كنم و از همكاران می خواهم تا با رای مثبت به تحقیق تفحص كمك كنند تا یكی دیگر از ابزارهای شفافیت و بهبود سیستم با روش قانونی تحقیق و تفحص به انجام برسد.
وی ادامه داد: اگر صحن به تحقیق و تفحص رای دهد، موارد خارج از نوبت در دستگاه قضایی مورد رسیدگی قرار گرفته و نتیجه آن به شورای اسلامی شهر اعلام می گردد.
انتظار می رفت بعنوان نخستین تحقیق و تفحص شوراها آن هم از موسسه همشهری؛ آقای شهردار در صحن حضور داشته باشد. در نهایت این گزارش با ۲۱ رای تصویب گردید.

1397/10/02
15:51:25
5.0 / 5
4743
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است