اولویت های استاندار جدید برای توسعه تهران

اولویت های استاندار جدید برای توسعه تهران به گزارش فست تریپ استاندار تهران در جلسه شورای برنامه ریزی استان به تشریح اولویت های خود در جهت توسعه استان تهران پرداخت.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه امروز شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران كه اولین جلسه كاری وی در سمت استاندار تهران بود، اظهار داشت: باید از زحمات آقای مقیمی در استانداری تهران كه با كوله باری از تجربه و تقوا همراه بود قدردانی نماییم. ایشان با اقداماتی كه انجام داده اند منشاء خیر و اثربخشی مثبتی در سطح استان تهران بودند. همینطور باید از رسانه ها هم قدردانی كنم كه پل ارتباطی ما و مردم هستند و با انعكاس درست مشكلات به ما كمك می كنند تا ما وظیفه خویش را برای حل و فصل مشكلات به درستی انجام دهیم.

وی اضافه كرد: هم اكنون وضعیت خوبی در بعضی از حوزه ها نداریم، بنابراین باید بیشتر تلاش نماییم. نخستین مبحث حوزه فرابخشی است باید الزاماتی را برای توسعه استان مبنا قرار دهیم. هر كجا كه توانستیم بر مشكلات فائق آییم و توسعه پیدا نماییم در یك بحث علمی بطور قطع از رهیافت های آمایش سرزمین بهره برده ایم. در حقیقت آمایش سرزمین هم ظرفیت های نسبی و هم تحولات جمعیتی را مشخص می كند. بدین سان باید فعالیت های ما با سند آمایش تطبیق داده شود.

استاندار تهران افزود: سند توسعه استان باید مبنا قرار داده شود و بدون شك امروز زمان آزمون و خطا نیست و این سند كه با همكاری ادارات كل استان تبیین شده است می تواند بعنوان مبنایی مناسب مدنظر قرار گیرد و از جزیره ای كار كردن جلوگیری كند. اگر از این سند استفاده نشود كاری است خطا و باعث اتلاف سرمایه ها می گردد.وی تصریح كرد: باید سند توسعه استان در حوزه های مختلف تخصصی مبنا و محور قرار گیرد، چون كه این سند مشخص می كند در كجا قرار گرفته ایم و به كجا حركت خواهیم كرد. بدون شك همه ما موظف هستیم برای توسعه، عمران و آبادانی استان تهران كار نماییم.محسنی بندپی در بخشی دیگر از صحبت های خود با اشاره به كاهش بودجه تهران در سال 1397 نسبت به سال 1396، افزود: شاید بخشی از دلایل كاهش این بودجه این بوده كه ما به دنبال كارهایی كه نیاز داشته ایم در سطح استان عملیاتی شود نرفته ایم. چرا باید ملارد یك تخت بیمارستانی نداشته باشد؟ و پیشرفت فیزیكی پروژه ها در حدود 20 تا 30 درصد متوقف شود؟ علت اصلی این ها كاهش بودجه استان بوده است. بدون شك مدیركلان استان هرچه وقت برای حوزه های خود از من بخواهند این آمادگی را اعلام می كنم كه برای هماهنگی و همفكری این وقت را می گذارم.

نرخ 12.2 درصدی بیكاری در سطح استان تهران

لزوم حضورمدیریت بانك ها در جلسات استانداری تهران

استاندار تهران در بخشی دیگر از صحبت های خود با اشاره به نرخ 12.2 درصدی بیكاری در سطح استان تهران، اظهار داشت: باید از همه ظرفیت ها برای تولید اشتغال استفاده نماییم. باید یك هویت مستقل حقوقی و مالی برای بانك ها در استان تهران تولید نماییم، بنابراین از این پس مدیریت بانك ها باید در جلسات حضور پیدا كنند، چون كه بانك ها ابزار كار ما هستند.ساماندهی سكونتگاه های غیررسمی اولویت استاندار تهران

وی اضافه كرد: در حوزه راه و شهرسازی اولویت ما توسعه حمل و نقل ریلی است. علاوه بر بهره گیری از اتوبوس های برقی باید اولویت اصلی خود یعنی توسعه حمل و نقل ریلی را بعنوان یك اولویت پیگیری نماییم. یكی دیگر از اولویت های ما ساماندهی سكونتگاه های غیررسمی است كه همه تلاش خویش را باید به كار گیریم كه سكونتگاه غیررسمی جدیدی تولید نشود و آنچه كه از قبل بوجود آمده هم ساماندهی نماییم.

نوسازی و بازسازی صنایع موجود استان

وی در مورد اولویت های اقدامات استانداری در حوزه صنعت، معدن و تجارت هم اظهار داشت: نوسازی و بازسازی صنایع موجود در استان تهران باید دردستور كار قرار گیرد. ما با مشكل آلایندگی مواجه هستیم. این در شرایطی است كه تمام صنایع را در حد فاصل تهران تا كرج مستقر كرده ایم و وزش باد از سمت كرج به تهران است. بدین سان آلاینده ها در تهران حبس می شوند. اگر امكان انتقال این صنایع وجود دارد باید این كار را انجام دهیم. همچنان مجوزهای جدید تنها باید برای صنایع پاك صادر شود.تصمیمات جدید و دقیق برای حل صدمه های اجتماعی استان تهرانمحسنی پندپی تصریح كرد: در حوزه اجتماعی بخصوص بخش صدمه های اجتماعی كار بسیار زیادی داریم چون كه سرریز صدمه های اجتماعی در تهران است در همین راستا مكاتباتی با دستگاه های ذیربط انجام شده، اما باید با همكاری و همفكری تصمیمات جدید و دقیق اتخاذ نماییم. هم اكنون برای نگهداری معتادان متجاهر ظرفیت 15 هزار نفری بوجود آمده تا با تغییر چهره شهر، تهران به شهری زیست پذیر و شهر اخلاقی تبدیل گردد، اما برای تحقق این مهم باید چرخه درمان، آموزش و ارتقای مهارت ها پیگیری شود.وی با تاكید بر توسعه حمل و نقل عمومی بخصوص حمل و نقل ریلی اظهار داشت: هم اكنون فاصله حركت قطارهای مترو در تهران هشت دقیقه است كه می توانیم آنرا تا سه دقیقه كاهش دهیم. البته باید در حوزه خرید واگن و امكانات كمك نماییم تا این كار صورت گیرد. تمامی شهرهای بزرگ و آلوده در دنیا با انتقال ترافیك از سطح به زیر زمین موفقیت كسب كرده اند و ما هم باید در این مسیر گام برداریم.ساماندهی پسماندها در استان تهران

وی ضرورت ساماندهی پسماندها در استان تهران را یكی دیگر از اولویت های تهران خواند و اضافه كرد: ورود شیرآبه ها به آب های زیرزمینی و نهرها و سفره خانه های زیرزمینی مخاطراتی را برای سلامت انسان به وجود می آورد و باید در حوزه پسماند تدابیر مناسبی اتخاذ شود.

لزوم پیشگیری از كاهش بودجه استان در بودجه سال آینده

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تاكید بر ضرورت پیشگیری از كاهش بودجه استان در بودجه سال آینده، اظهار نمود: در این حوزه از نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی كمك خواهیم گرفت تا مانع از كاهش بودجه سال 1398 استان تهران شویم. بطور قطع اطلاع رسانی به موقع می تواند سبب افزایش اعتبارات ما شود و در این مسیر گام های موثری را برخواهیم داشت. امیدوارم گزارشی از وضع موجود و اولویت های لازم در هر یك از حوزه های استان تهران دریافت كنم تا برپایه آن بتوان تصمیمات درستی را اتخاذ نمود.
1397/10/01
16:00:22
5.0 / 5
5141
تگهای خبر: آموزش , اتوبوس , ترافیك , تولید
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است