بررسی نظام بودجه ریزی و تخصیص بودجه مناطق پایتخت

بررسی نظام بودجه ریزی و تخصیص بودجه مناطق پایتخت فست تریپ: معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران تصریح كرد: با عرضه راهكارهای كارشناسی برای حل مبحث تخصیص و اعتبار شهرداری های مناطق مسائل تخصیص بودجه مناطق حل خواهد شد.به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، شاپور رستمی با اشاره به نتایج گزارش كارگروه مشورتی برنامه و بودجه، منابع انسانی و مالی این معاونت اظهار داشت: با عرضه راهكارهای كارشناسی برای حل مبحث تخصیص و اعتبار شهرداری های مناطق مسائل تخصیص بودجه مناطق حل خواهد شد.

وی با اشاره به اینكه بخشی از امور ستاد با پیش بینی مقررات مربوطه به مناطق قابل تفویض است، اظهاركرد: تیمی مشترك از معاونت برنامه ریزی و كارگروه مشورتی برنامه و بودجه برای بررسی مسائل بودجه ای مناطق تشكیل و موضوعات قابل تفویض حوزه برنامه ریزی و بودجه به مناطق بررسی و نهایی شود.

رستمی خاطرنشان كرد: اهتمام معاونان برنامه ریزی هر منطقه درباره موضوعات بودجه ای بخشی از مسائل و مشكلات مناطق را كاهش خواهد داد.

معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران اظهار داشت: نگهداشت وظیفه ذاتی امور جاری در شهرداری و انجام آن مهم و ضروری می باشد و به صورت معمول در قراردادهای نگهداشت شهر، پیمانكاران برای مدت كوتاه انتخاب نمی شوند بلكه برای یك دوره یكساله انتخاب می شوند. از این رو تهیه و تدوین تقویم زمانی و جلسات و تصمیمات كمیته تخصیص راهكاری برای مشكلات پیش روی مناطق است و با تهیه تقویم زمانی متناسب با پیشرفت پروژه ها و یا امور جاری در شهرداری از مشكلات تخصیص مناطق كم می شود.

سكینه اشرفی - معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهردای تهران - هم در این نشست اظهار داشت: پروژه ها در شهرداری برپایه نظام پدیدآوری تعریف نشده است، در نتیجه نظام تخصیص و نظام تأمین بودجه با روند مطلوبی پیش نرفته است.

وی با اشاره به اینكه به دنبال تمركززدایی بودجه هستیم و از ستاد، اختیارات مان را به شهرداران مناطق تفویض خواهیم كرد، خاطرنشان كرد: یكی از موضوعات مهم در شهرداری نظام بودجه ریزی مترقی برمبنای عملكرد است.

اشرفی افزود: مسیر بودجه ریزی می تواند بر شفاف سازی هزینه ها كمك نماید. امیدواریم با تشریك مساعی میان شهرداران مناطق و معاونت برنامه ریزی در نظام بودجه ریزی تحول تولید نماییم.

وی با اشاره به تكلیف شورای اسلامی شهر تهران برای برنامه سوم توسعه شهر تهران خاطرنشان كرد: شورای اسلامی شهر تهران معاونت برنامه ریزی را مكلف كرده است برنامه سوم را برپایه شهر تهران تهیه و تدوین كند نه بر معیار شهرداری تهران و بر همین مبنا در حال بازآرایی برنامه سوم توسعه شهر تهران هستیم.

اشرفی درباره بازآرایی برنامه به آیین نامه ها و قوانین شهرداری تهران اظهار داشت: برای سطح همكاری های سایر دستگاه ها برای مدیریت شهر هم در برنامه سوم برنامه هایی تدوین خواهد شد.

به گزارش معاونت هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران، معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا تعادل گرایی را یكی از موضوعات مهم برنامه سوم دانست و اظهاركرد: یكی از احكام برنامه حكم خاصی است كه برای تعادل بخشی مناطق تهران پیش بینی شده است كه درصدی از كل بودجه تخصیصی و اعتبارات عمومی تهران به تعادل بخشی مناطق كمك خواهد نمود.
1397/08/25
18:48:00
5.0 / 5
4132
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است