نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران:

زلزله كرمانشاه زنگ خطری برای تهران است

زلزله كرمانشاه زنگ خطری برای تهران است فست تریپ: نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاكید بر ضرورت آمادگی برای مقابله با بحران ها خصوصاً زلزله در پایتخت اظهار داشت: زلزله كرمانشاه زنگ خطری برای كل شهرهای كشور خصوصاً تهران بوده است.به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، ابراهیم امینی در آئین اهداء ماشین آلات تهیه شده برای مناطق زلزله زده توسط شورا و شهرداری تهران، اظهار داشت: ما در مقابل مناطق زلزله زده وظیفه ای بر عهده داشتیم كه از عهده وظیفه ای كه داشتیم به خوبی برآمدیم. یكی از نهادها و دستگاه هایی كه از ابتدای زلزله در كنار مردم كرمانشاه حضور داشت شهرداری تهران بود و شورای شهر تهران باز در مصوبه ای 10 میلیارد تومان را برای كمك به مناطق زلزله زده تصویب كرد.

وی اضافه كرد: برای بازسازی مناطق زلزله زده دو میلیارد و 300 میلیون تومان بابت كمك های اولیه پرداخت گردید و امروز از همان محل 33 دستگاه كامیون خریداری شده كه در اختیار شهرداری های این استان قرار می گیرد.

امینی افزود: این زلزله زنگ خطری برای كل شهرهای كشور خصوصاً تهران كه پیشانی كشور شمرده می شود قملداد خواهد شد. كشور ما از نقاط زلزله خیز دنیاست و رتبه دهم را در این حوزه دارد. پس باید این زلزله را زنگ خطری برای آمادگی بیشتر مدیریت شهری برای مقابله با سوانح احتمالی قلمداد نماییم.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: مدیریت شهری باید در سه حوزه بازسازی بافت های فرسوده، مقاوم سازی سازه ها خصوصاً ساختمان های بلندمرتبه دارای قدمت و آمادگی ستاد بحران برای مقابله با سوانح خودرا تجهیز كند. باید در حوزه آموزش شهروندان گام های موثرتری برداشته شود. گاهی برخی اقدامات خود خطرساز هستند. باید در قالب آموزش ها، شهروندان به این نكته توجه داشته باشند كه در هنگام وقوع زلزله باید از پمپ بنزین ها و مناطقی كه احتمال آتش سوزی در آنها وجود دارد دوری كنند. در صورتی كه مردم در زلزله اخیر تهران همه به سمت پمپ بنزین ها رفتند. این موارد باید در آموزش ها به شهروندان گفته شود. این در حالیست كه ظرف یك پارسال در این حوزه كار جدی انجام نداده ایم. پس باید اگر مصوبه و بودجه ای نیاز است تامین گردد تا با آمادگی بیشتری در مقابل خطرات و بلا ها ظاهر شویم.
1397/08/22
21:33:35
5.0 / 5
5974
تگهای خبر: آموزش , بنزین , خرید , دستگاه
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است