كاهش زمان حركت قطارهای مترو

كاهش زمان حركت قطارهای مترو به گزارش فست تریپ مدیرعامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه اظهار داشت: بعد از كاهش سرفاصله حركت قطارها در خطوط ۳ و ۴ متروی تهران، این زمان در خط ۲ هم كاهش یافت.به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا فرنوش نوبخت با اشاره به اینكه هم اكنون سرفاصله حركت قطارها در خط ۲ به ۴. ۵ دقیقه كاهش یافته است، اظهاركرد: استفاده حداكثری از ظرفیت خطوط موجود، اولویت اول شركت بهره برداری متروی تهران است و در این راستا مدیریت تعمیرات و نگهداری قطارهای مترو و افزایش تعداد قطارهای فعال به منظور كاهش سرفاصله حركت قطارها در دستور كار قرارگرفته است.

وی تجهیزات و طراحی اولیه خط ۲ متروی تهران را پاسخگوی سرفاصله حركت ۲ و نیم دقیقه دانست و خاطرنشان كرد: این سرفاصله تابحال به علت كمبود واگن عملیاتی نشده است اما تلاش می كنیم تا با افزایش ناوگان در آینده به این زمان برسیم.

مدیرعامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه با اشاره به اینكه این كاهش سرفاصله حركت قطارها در خط ۲ سبب افزایش ۱۰۰هزار نفری در ظرفیت این خط می شود، اظهار داشت: خط ۲ متروی تهران به خط ۵ (تهران- گلشهر) متصل است و حجم بالای تردد در این خط سبب شده تا در مورد اعزام قطارهای بیشتر در ساعات پرتردد اقدام شود. تولید این تغییرات در خط ۲ باعث كاهش ازدحام جمعیت بخصوص در ایستگاه های تقاطعی چون تهران (صادقیه)، شادمان، امام خمینی (ره) و دروازه شمیران می گردد كه امیدوارم در آینده نیزبتوانیم تعداد اعزام قطارها در این خط را افزایش دهیم.

بر اساس گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شركت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه، وی در انتها با اشاره به اینكه در یك ماه گذشته سرفاصله حركت قطارهای مترو در خطوط ۳ و ۴ مترو هم كاهش یافته است اظهار داشت: این اقدامات پیش از شروع فصل سرما كه معمولاً با تردد بیشتر خودروهای شخصی و آلودگی هوای پایتخت همراه است، انجام شد تا قدمی در جهت ترغیب شهروندان در استفاده از این ناوگان ایمن، سریع و پاك باشد. 

1396/08/21
21:51:48
5.0 / 5
6467
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است