گزارش فست تریپ به نقل از مهر؛

انتخاب شهردار به مرحله نیمه نهایی رسید، لیست بلند پرحاشیه

انتخاب شهردار به مرحله نیمه نهایی رسید، لیست بلند پرحاشیه فست تریپ: لیست بلند گزینه های پیشنهادی شهرداری تهران انتقادهای زیادی را به دنبال داشت؛ حضور چهره های كهنسال و وزاری سابق پرحاشیه برخی گلایه ها از این لیست ابتدایی بود.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، مقرر است فردا ۵ گزینه نهایی از میان لیست بلند پیشنهادی برای شهرداری تهران از جانب اعضای شورای شهر تهران انتخاب گردد.
لیستی كه انتشار آن انتقادهای بسیاری را به دنبال داشت. حضور چشمگیر مدیران كهنسال، وزرایی كه از كابینه رفته اند، زنانی كه بارها نام شان در بین گزینه های شهرداری مطرح شده اما هیچگاه گزینه جدی و اصلی اعضای شورای شهر نبوده اند. مدیران جوانی كه خودشان هم از مطرح شدن نام شان در فهرست بلند شگفت زده شده و در همان ساعت های ابتدایی انصراف دادند.
در لیست بلند شورا هم سیاست مدار بازنشسته حضور داشت هم فعال حوزه بورس و وزیرسابق و وزیری كه همچنان در كابینه است. ۴ معاون شهردار و ۲ شهردار منطقه، ۲معاون سابق شهردار، چند گزینه انصرافی دوره های قبل هم حضور داشتند.
این كه اعضای شورای شهر بر مبنای چه شاخص هایی این لیست بلند را تهیه كرده اند مشخص نمی باشد. اما بیشتر اعضای شورا تاكید دارند انتخاب نهایی چهره ای ملی خواهد. فردی كه قدرت تعامل با سایر نهادها و قوا را داشته باشد.
پیش از این گفته می شد اقبال ابتدا (آخوندی) و انتهای لیست (محسن هاشمی) بیشتر از سایر گزینه ها است اما با عنایت به اظهار نظراعضای شورا به نظر می آید این دفعه هم رییس شورای شهر تهران به مرحله نهایی نخواهد رسید و گزینه های دیگر كه مورد تایید دو حزب اصلی شورا هستند از شانس بیشتری برای قرار گرفتن در فهرست ۵ نفره برخوردارهستند.
با وجود این كه امروز محسن هاشمی اعلام نمود احزاب شهردار تهران را انتخاب نمی كنند اما نگاه سیاسی در تهیه لیست نشان داده است گزینه نهایی هم با همین نگرش انتخاب می گردد. نام هایی كه بررسی سابقه مدیریتی آنها نشان داده است كم ترین آشنایی را با مدیریت شهری دارند.
با وجود مشكلاتی كه عدم ثبات مدیریتی در شهرداری در این مدت بوجود آورده به نظر می آید اعضای شورا همان راهی را می روند كه در انتخاب دو شهردار قبل رفته اند.
در كنار تلاش های شورای شهر برای انتخاب شهردار جدید، شهردار كنونی تهران هم همچنان تلاش می كند صندلی خویش را حفظ كند. او از اعضای شورای شهر تهران خواسته است روند انتخاب شهردار را متوقف كنند تا مجلس تكلیف ماندن یا رفتن وی را مشخص نماید.
لیست بلند پیشنهادی اعضای شورای شهر (گزینه های سبز شانس بیشتر و گزینه های قرمز از تصدی شهرداری تهران انصراف داده اند)
ردیف
نام و نام خانوادگی
ردیف
نام و نام خانوادگی
ردیف
نام و نام خانوادگی
۱
عباس آخوندی
۱۱
نصرالله جهانگرد
۲۱
الهه كولایی
۲
معصومه ابتكار
۱۲
سمیع الله حسینی مكارم
۲۲
ایرج معزی
۳
علی اصغر احمدی
۱۳
پیروز حناچی
۲۳
علی مقدس زاده
۴
رضا اردكانیان
۱۴
صادق خرازی
۲۴
مصطفی موسوی لاری
۵
جواد امام
۱۵
محمودرضا خواجه نصیر
۲۵
شهین دخت مولاوردی
۶
حمید امامی
۱۶
علی ربیعی
۲۶
حجت الله میرزای
۷
غلامرضا انصاری
۱۷
مصطفی سالاری
۲۷
محمد رضا واعظ مهدی
۸
ابراهیم انصاری
۱۸
مصطفی سلیمی
۲۸
علی اوسط هاشمی
۹
محسن پورسید آقایی
۱۹
ابراهیم شیخ
۲۹
مناف هاشمی
۱۰
كامل تقوی نژاد
۲۰
رسول كشت پور
۳۰
محسن هاشمی رفسنجانی


1397/08/11
00:21:02
5.0 / 5
4744
تگهای خبر: شهرداری , شورای شهر
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است