عقب ماندگی جدی در تجهیز كتابخانه ها داریم

عقب ماندگی جدی در تجهیز كتابخانه ها داریم فست تریپ: رئیس كمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: با عنایت به گرانی های اخیر تعهد شهرداری در تحقق بودجه مربوط به تجهیز كتابخانه های شهر تهران بیشتر از پیش اهمیت دارد.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، آرش میلانی در نود و پنجمین جلسه شورا و با اشاره به موافقت وزارت كشور با برگزاری انتخابات شورایاری ها اظهار داشت: جا دارد از همه كسانی كه در این مهم نقش داشتند تشكر كنم و امیدواریم انتخاباتی خوب و در خور شهر تهران برگزار گردد.

ایشان در ادامه به مبحث وضعیت كتابخانه های شهر تهران اشاره داشت و اظهار داشت: وضعیت كتابخانه های شهر تهران مناسب نمی باشد و در بازدیدی كه از فرهنگسرای بهمن داشتیم این مورد آشكار بود.

میلانی اضافه كرد: همانطور كه می دانید این فرهنگسرا در محل كشتارگاه سابق بوجود آمد و تحت مدیریت یك نیروی خوشنام فرهنگی و به كانون برای برنامه های متنوع و حوزه های مختلف فرهنگی تبدیل شد. با این وجود سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران مجموعه های خویش را گسترش داد و امروز این مجموعه ها به لحاظ بودجه نیازمند كمك شهرداری هست.

وی افزود: در بازدیدی كه از این مجموعه داشتیم مشخص شد از تابستان امسال پست برقی كه مربوط به فرهنگسرا بوده از كار افتاده و سیستم گرمایش و سرمایش قرائت خانه از كار افتاده كه رقمی بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان نیاز دارد كه خارج از توان فرهنگسرا و شهرداری منطقه ۱۶ است.

رئیس كمیته محیط زیست شورا اظهار داشت: در زمینه تجهیز كتابخانه ها عقب افتادگی قابل توجهی داریم و این مورد در كتابخانه های كوچكی كه در سرای محلات داریم هم قابل مشاهده می باشد بخصوص در مورد تامین كتاب. البته سوای از تامین كتب باید كیفیت محتوای كتاب را هم مد نظر داشته باشیم و كتاب هایی با محتوایی مبتنی بر نیاز روز باید تامین گردد.

وی ادامه داد: به نظر می آید رویكرد اصلاح طلبانه در كتابخانه ها هم نیاز باشد. از طرفی وضعیت ایمنی كتابخانه ها هم باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

میلانی اظهار داشت: در بودجه سال ۹۷ برای تجهیز كابخانه ۱۴ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده بود كه تابحال تنها ۵ درصد آن محقق شده و بنابراین با عنایت به گرانی های اخیر بخصوص در زمینه كتاب، شهرداری تهران می بایست نسبت به تعهد خود در این زمینه توجه بیشتری مبذول دارد.

رئیس كمیته محیط زیست شورا در ادامه خاطرنشان كرد: بر طبق بند ۳ ماده ۷۱ قانون شوراها ضمن رسیدگی به مشكلات كتابخانه ها باید تجهیز این اماكن هم مد نظر قرار گیرد و از شهرداری می خواهم در این زمینه گزارشی از برنامه كاری به تفكیك سرای محلات و مجموعه های زیر نظر سازمان فرهنگی و هنری به شورا عرضه كنند.

1397/07/30
12:50:11
5.0 / 5
5336
تگهای خبر: ایمنی , شهرداری , كیفیت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است