دادستان كل كشور:

فسادی كه می بینیم گسترده و سیستمی نیست، ستاد مبارزه با قاچاق چه كرده و دستاورد آن چه بوده است؟

فسادی كه می بینیم گسترده و سیستمی نیست، ستاد مبارزه با قاچاق چه كرده و دستاورد آن چه بوده است؟ فست تریپ: دادستان كل كشور با اشاره به اینكه برخی عنوان می كنند كه فساد سیستمی همه دستگاه های كشور را گرفتار كرده، اظهار داشت: بعنوان یك مدیر آگاه از كل كشور به صراحت و قاطعانه می گویم برخلاف تمامی جنگ روانی موجود فسادی كه می بینیم گسترده و سیستمی نیست.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، حجت الاسلام محمدجعفر منتظری ظهر امروز در شورای اداری استان قزوین اظهار نمود: وقتی حكومت بر اساس حق، بنیان گذاشته شود خداوند خود كارگزاران آنرا حمایت خواهد نمود و این وعده خداوند متعال در قرآن كریم است.

وی با اشاره به اینكه اجرای عدل وظیفه نظام است، اضافه كرد: 3 قوه طبق قانون اساسی برای اداره كشور بر اساس عدالت سازماندهی شده اند و اگر حكومت بر پایه عقل و عدل استوار باشد باعث سعادت جامعه و سربلندی مدیران آن خواهند شد.

دادستان كل كشور اظهار داشت: یك مدیر پای بند به راه، با تلاش خود اجازه نمی دهد كاستی ها مانعی برای حركت و رشد باشد. در جامعه نیازمند مدیران كارآمد جهادی و هستیم و هر جا كه چنین وارد نشدیم ضعف در مدیریت را شاهد بودیم.

وی با تاكید بر اینكه اعتقاد و جوانان پا در ركاب و غیرمتوقع باعث پیروزی در جنگ تحمیلی شد، عنوان كرد: در مقاطع اولین دوران دفاع مقدس جوانانی از سراسر كشور مدیریت جنگ را بر عهده گرفتند كه یكی از بزرگ ترین عوامل موفقیت مدیران و فرماندهانی بودند كه با اعماق جان در خدمت این راه بودند و در مقابل تمامی كشورهای حامی عراق ایستادند و با مدیریتی جهادی نگذاشتند دشمنان راه به جایی ببرند.

منتظری اضافه كرد: برخی ها عنوان می كنند كه فساد سیستمی همه دستگاه های كشور را گرفتار كرده، چنین چیزی درست نیست و بعنوان یك مدیر آگاه از كل كشور به صراحت و قاطعانه می گویم بر خلاف تمامی جنگ روانی موجود فسادی كه می بینیم گسترده و سیستمی نیست.

وی عنوان كرد: اگر در بخشی فساد وجود دارد آن به افراد و مدیران خائن و فاسد برمی گردد و همین میزان اندك هم ازنظر جمهوری اسلامی زیاد و غیرقابل قبول است.
دادستان كل كشور با تاكید بر اینكه همه باید با این فساد برخورد كنند، افزود: همه از خود این مبارزه با فساد را آغاز كنند و اگر جرگه هایی را در فساد می بینند آنرا اصلاح كنند.

وی با اشاره به اینكه از مدیران بالادست گرفته تا مدیران خرد، باید نسبت به رفتار خود دقیق شویم، ابراز كرد: اگر همه می خواهیم كشور به سعادت و رفع فساد و مبارزه با مفسدین هستیم باید از خود شروع نماییم.

منتظری بابیان اینكه مدیران دقت كنند مقطعی بر مسند مسئولیت حاضر هستند، اظهار داشت: مدیران از این فرصت نهایت بهره را ببرند و روز خویش را با قرآن كریم آغاز كنند حتی اگر شده یك آیه چراكه قرآن، نور است.

وی اظهار نمود: ما در معرض خطر هستیم و در جاده لغزنده حركت می نماییم بنابراین اگر خویش را به چیزی كه ما را در این راه حفظ كند مجهز نكنیم لیز خواهیم خورد و اگر مدیران حلقه خویش را باخدا محكم كنند لغزش نخواهند كرد.

دادستان كل كشور با اشاره به اینكه در ادارات مشكل عدم توجه به ارباب رجوع وجود دارد، عنوان كرد: مدیران در خدمت مردم باشند و مسئولیت خویش را برای نوكری مردم بدانند و كار امروز را به فردا نسپارند.

وی با اشاره به اینكه شرایط امروز كشور به دلایل مختلف با مشكلات اقتصادی روبرو شده كه بخشی ریشه در خارج از كشور دارد، تشریح كرد: یكی از طریق های تولید نافرمانی های اجتماعی سخت كردن شرایط زندگی است بنابراین با ابزار مختلف در این وادی وارد شدند تحریم و تهدید و جنگ روانی می خواستند مردم را به جایی ببرند كه درنهایت یك نافرمانی مدنی بزرگ راه بیندازند كه باید مراقب این برنامه ریزی ها باشیم.

منتظری اظهار داشت: بخشی از مشكلات درونی است كه شامل دو بخش است؛ بخش قهری مانند كم آبی دست ما نیست اما بخشی دیگر به مدیریت ها بازمی گردد.

وی با گله از مدیران در ارتباط با بحث ورود قاچاق، عنوان كرد: اگر مدیریت مربوط به صادرات و واردات توجه می شد اكنون با چنین حجمی از قاچاق روبرو نبودیم.

دادستان كل كشور افزود: مسئله قاچاق بخشی مربوط به نقص قانون است كه باید یك مدیریت واحد برای این مورد تولید شود و باید پرسید كه ستاد مبارزه با قاچاق چه كرده و دستاورد آن، چه بوده است؟

وی اظهار داشت: امروز مسئولیت مبارزه با قاچاق بسیار پراكنده است كه باید نمایندگان مجلس در این مورد ورود جدی داشته باشند چون كه عدم توجه به آن صدمه بسیاری برای كشور دارد.
منتظری با اشاره به اینكه ما وظیفه داریم در خدمت به دولت، صنعت و كشاورزی استوار باشیم، خاطرنشان كرد: مسئولان استان هر جا كه گره ای در بحث حقوق عامه و موضوعات دیگر دیدند كه آن گره به دست دستگاه قضا بازشدنی باشد حتماً اطلاع دهند تا مشكلات قضایی و پرونده ها زودتر حل شود.
وی خاطرنشان كرد: اگر مدیر اقتصادی تخلف كرده باشد نباید چرخ تولید بخوابد و درب كارگاه بسته شود چراكه كارگرها خسران خواهند دید و بارها این مورد را به استان های مختلف تاكید كرده ایم.

دادستان كل كشور با بیان تاكید بر اینكه اگر كارخانجات و مراكز تولیدی مشكلی دارند كمك كنید تا صدمه از این ناحیه تولید نشود، اظهار داشت: مدیران در حوزه مدیریت از افراد دلسوز و آگاه حقوقی بهره ببرند تا برخی اقدامات و یا عدم اقدام آن ها باعث به تشكیل پرونده قضایی نشود و تلاش بر پیشگیری باشد.




1397/07/25
17:04:28
5.0 / 5
4467
تگهای خبر: تولید , دستگاه
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است