شهردار تهران مطرح كرد؛

بازآفرینی بافت های ناكارآمد با استفاده از شركت های دانش بنیان

بازآفرینی بافت های ناكارآمد با استفاده از شركت های دانش بنیان فست تریپ: شهردار تهران اظهار داشت: با استفاده از شركت های دانش بنیان می توانیم حیات توسعه پایدار شهری را به بافت های ناپایدار شهری بازگردانیم و از توان و دانش جوانان كشور استفاده نماییم.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، محمدعلی افشانی، در آئین تبادل تفاهم نامه همكاری مشترك با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با مبحث تسهیل استقرار استارتاپها و شتاب دهنده ها و مراكز فناوری و كارخانه های نوآوری در بافت فرسوده و پهنه های صنعتی متروكه شهر تهر تهران اظهار داشت: یكی از مهمترین برنامه های مدیریت شهر تهران در این دوره توسعه پایدار محلات است.
وی با اشاره به اینكه زیست پذیری محلات فرسوده و هم بافت ناكارآمد شهری از گذشته یكی از محورهای كاری شهرداری بود، خاطرنشان كرد: تمركز در گذشته، نوسازی ساختمان های فرسوده بود اما هم اكنون ما می خواهیم فراتر از نوسازی ساختمان ها در این محلات عمل نماییم و به توسعه پایدار محلات به خصوص محلاتی با بافت ناپایدار شهری تلقی می شوند گام برداریم.
شهردار تهران افزود: از مهمترین برنامه های ما بحث استفاده از دانش و علم و استفاده از شركت های دانش بنیان در این محلات است.
افشانی با اشاره به جلساتی كه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری داشت، اظهار داشت: می خواهیم برای كارآمدی این بافت شهری از امكانات سایر نهادها به خصوص نهادهای دانش بنیان و جوانان با استعداد و تحصیل كرده استفاده نماییم و این جوانان تحصیل كرده در كشور بمانند منشأ تولید و اشتغال باشند و حیات را هم به این بافت ناكارآمد ببریم.
وی توضیح داد: مقرر است شهرداری ساختمان ها و سوله هایی را در در اختیار این شركت های دانش بنیان قرار داده تا نخستین گام ها برای فعالیت های خویش را بردارند.
به گفته شهردار، وی چند ماه گذشته كه قرار بود این تفاهم نامه اجرایی شود ساختمان ها مشخص شده و از نهادهای دیگر هم می خواهیم اگر ساختمانها و سوله های بلااستفاده دارند آنها هم در این طرح مشاركت كنند و از تمام امكانات موجود در محله استفاده نماییم. امروز به این جمع بندی رسیدیم كه برای نخستین گام های اجرایی این تفاهم نامه بین این معاونت فناوری و شهرداری به امضاء برسد.
شهردار تهران افزود: امكان دارد شركت های دانش بنیان از لحاظ مالی مشكلاتی داشته باشند و دارایی زیاد ندارند. ما هم از آنها پولی نمی گیریم و در بخشی از قرارداد شهرداری هم سهامدار این شركت ها می گردد و وقتی محصول آنها وارد شهرداری شد، شهرداری بعنوان سهامدار از این سود استفاده می نماید.
وی اضافه كرد: یكی دیگر از ثمرات پرارزش این تفاهمنامه باقی ماندن این جوانان باهوش كه جز برگزیدگان كشور هستند، در داخل كشور است. چونكه خیلی از این جوانان به علت زمینه اشتغال فراهم نیست كشور را ترك می كند. با این برنامه ها آنها در كشور می مانند و درون كشور سبب توسعه عمرانی می شوند و همینطور بافت ناكارآمدی شهری هم توسط این جوانان، كارآمد خواهد شد.
افشانی با اشاره به اینكه امسال دو اولویت اصلی دولت بازآفرینی بافت های فرسوده و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی است، خاطرنشان كرد: بازآفرینی شهری تصمیمی ملی است كه در تمام سطوح كشور دنبال می گردد. امیدواریم این اقدام مشترك شهرداری و معاونت علمی ریاست جمهوری در آینده گسترش پیدا كند و بعنوان الگویی برای كل كشور پیاده سازی شود.
شهردار تهران در پاسخ به سئوالی در خصوص میزان مشاركت شهردار با شركت های دانش بنیان اظهار داشت: این میزان مشخص نمی باشد و متناسب با درآمد و ارزش ملك تعیین می گردد و هم اكنون این مضووع مشخص نمی باشد و هدف ما پشتیبانی از جوانان است.

1397/07/18
13:11:27
5.0 / 5
5769
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است