افشانی مطرح كرد؛

قصد تولید محدودیت برای استارتاپ های حمل و نقل را نداریم

قصد تولید محدودیت برای استارتاپ های حمل و نقل را نداریم فست تریپ: شهردار تهران اظهار داشت: شهرداری قصد محدودیت كسب و كار استارتاپ های حوزه حمل و نقل را ندارد و تنها تاكید ما كسب مجوز از شهرداری تهران است.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، محمدعلی افشانی در حاشیه آئین تبادل تفاهمنامه همكاری مشترك میان فناوری علمی نهاد ریاست جمهوری و شهردار تهران با مبحث تسهیل استقرار استارتاپها، شتاب دهنده ها و تولید مراكز فناوری و كارخانه های نوآوری در بافت فرسوده و در پهنه های فرسوده شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اقدامات شهرداری تهران در جهت تحقق شعار اصلی كه همان زیست پذیری شهر است انجام می گردد. ما برای افزایش زیرشاخص های زیست پذیری در پایتخت با تمام نهادها و دستگاه های اجرایی كه می توانند نقش آفرین باشند شروع به همكاری می نماییم.
وی اضافه كرد: نقش شركت های دانش بنیان و نوآور برای توسعه واقعی بافت ناكارآمد شهری بنابراین است. شهرداری ساختنمان ها و زمین و مجموعه منابعی كه می تواند برای حمایت در اختیار این شركت ها بگذارد را با همكاری معاونت علمی و فناوری انجام می دهد تا هم بافت ناكارآمد به صورت پایدار توسعه پیدا كند و هم جوانان با استعداد در این بهبود كیفیت مشاركت داشته باشند.
افشانی در پاسخ به پرسشی در مورد اینكه آیا شهرداری درخواست كرده استارتاپ های حوزه حمل و نقل به شهرداری واگذار شود، اظهار داشت: هیچ كجا شهرداری مبحث واگذاری را مطرح نكرده است اما شهرداری تهران متولی حمل و نقل درون شهری است. همانطور كه تاكسی ها توسط سازمان تاكسیرانی پروانه هایشان صادر می گردد این استارتاپ ها هم باید تأیید شهرداری را داشته باشند. ما اصلا مبحث واگذاری را مطرح نكردیم بلكه بحث تأیید شهرداری است. این مورد هنوز به دولت نیامده است. هر كسب و كاری باید مجوزی از صنف خود داشته باشد. حمل و نقل نقشی حاكمیتی هم دارد و شهرداری باید در مواقع ضروری، این مورد برایش قابل كنترلباشد ما محدویتی در كار تولید نمی نماییم اما باید مجوز شهرداری را داشته باشد.
تعهدات شهرداری در تفاهم نامه همكاری مشترك با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، در تفاهم نامه ای كه امروز میان شهردار تهران و معاون علمی فناوری ریاست جمهوری به امضاء رسید شهرداری تهران، هشت تعهد داده است. نخست شناسایی و معرفی فضاهای مطلوب جهت راه اندازی مجتمع های فناوری، كارخانه های استارتاپی در بافت فرسوده و ناكارآمد، تبیین واگذاری اراضی و ابنیه به شتاب دهنده ها و صندوق های جسورانه و خطرپذیر با نظارت و تأیید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری. در بند سوم تسهیل بهره برداری استارتاپ ها از املاك و ساختمانهای در بخش خصوصی با صدور مجوز تعمیر، ساخت و راه اندازی ابنیه جدید تا زمان تأیید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اشاره شده است.
نیاز سنجی دانشی برای استقرار كسب و كارهای دانش بنیان و نوین در جهت توسعه تهران، شهروندان و منفعت عمومی، معرفی زمین ها، بناها و فضاهای مناسب در بافت فرسوده و ناكارآمد دارای پتانسیل استفاده برای كسب و كارهای نوین و شركت های دانش بنیان، عرضه خدمات و معرفی استانداردهای فناوری اطلاعات شهرداری تهران برای مطابقت كسب و كارهای دانش شهری، تشكیل كارگروه متناسب برای تعیین فرآیندها و سازكارهای همكاری بین بخشی و فرابخشی. معیارهای تشخیص زمین ها و فضاها و شرایط بهره برداری و كمك به ترویج و فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و علم و فناوری با استفاده از برگزاری رویدادهای فناورانه و فرهنگی و هنری با بهره گیری از امكانات شهرداری تهران، تعهدات دیگر شهرداری در این تفاهم نامه است.
سازمان نوسازی، سازمان فناوری اطلاعات شهری و مركز مطالعات برنامه ریزی شهر تهران، سه سازمانی هستند كه در این تفاهم نامه مسئولیت دارند.

1397/07/17
14:00:26
5.0 / 5
5202
تگهای خبر: تاكسی , تولید , خدمات , دستگاه
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است