در گفتگو با مهر عنوان شد؛

استخدام آقازاده ها در شهرداری منوط به آزمون شد

استخدام آقازاده ها در شهرداری منوط به آزمون شد فست تریپ: رئیس كمیته شفافیت شورای شهر تهران اظهار داشت: در طرح مدیریت تعارض منافع پیش بینی شده سفرهای خارجی انتشار عمومی شود تا نظارت همگانی در این حوزه را فعال نماییم.بهاره آروین در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به یكی از بندهای طرح مدیریت تعارض منافع كه در آن پیش بینی شده سفرهای خارجی ثبت، منابع تامین اعتبارات آن روشن و دلیل این سفر و گزارش كار آن منتشر شود، اظهار داشت: قبل از این هم سفرهای خارجی در سامانه ثبت می شد اما موضوعی كه ما در این طرح مطرح كردیم انتشار عمومی این سفرها است چونكه بجز اطلاعات ثبت شده، با انتشار عمومی این سفرها می توانیم نظارت همگانی را فعال نماییم.
وی افزود: قبل از این سفرهای خارجی كه با بودجه شهرداری انجام می شد، برای آنكه نیاز به مجوز داشت، در سامانه ثبت میشد اما بر مبنای دستورالعمل باید همه سفرهای خارجی ثبت می شد كه به دلایلی انجام نمی گرفت كه در طرح تعارض منافع انتشار عمومی آن عنوان شد و آن هم به علت آنكه مواردی گزارش شده بود كه پیمانكاران بعنوان هدیه یا كارمزد قرارداد، سفر خارجی را به تصمیم گیر قراردادها اهدا كرده بود. برای آنكه امكان رصد چنین موضوعاتی فراهم گردد، انتشار عمومی مورد تاكید قرار گرفت.
آروین در پاسخ به پرسش دیگری در مورد اینكه در بخش سوم این طرح به مبحث تصدی همزمان دو یا چند شغل و سمت پیش بینی شده كه بر مبنای آن كاركنان شهرداری استفاده از هیچ یك از صلاحیت های مندرج در پروانه سازمان نظام مهندسی ساختمان در شهر تهران را ندارند آیا مدیرانی كه همزمان معاون و مدیر سازمان هستند هم بعنوان چند شغله در این طرح دیده شده اند، اظهار داشت: این بند كه به آن اشاره كردیم ناظر بر استفاده از پروانه نظام مهندسی توسط كاركنان شهرداری تهران است. منع تصدی یك شغل هم در قانون آمده و قانون تعریف كرده هیئت مدیره در سازمانی در چه صورت شغل به حساب می آید یا محسوب نمی گردد. ما به آن بندها ورود نكرده ایم و تنها تاكیدمان عدم استفاده از پروانه نظام مهندسی توسط كاركنان شهرداری است و یا كسانی كه رابطه استخدامی با شهرداری تهران و واحدهای تابعه دارند. قبل از این هم این مورد در مصوبات شورا دیده شده اما ما آن را ارتقاء دادیم.
رئیس كمیته شفافیت شورای شهر تهران افزود: مبحث حضور معاونین در هیئت مدیره سازمان ها باید به صورت سیستماتیك حل شود. خیلی از معاونان بر مبنای اساسنامه شركت ها به لحاظ شخصیت حقوقی در هیئت مدیره عضو هستند اما از آن محل حقوق و پاداشی نباید بگیرند.
وی در پاسخ به پرسش دیگری در مورد اینكه در این طرح مدیران از خویش گزینی منع شده اند و فرزندان آنها تنها با استفاده از آزمون های فراگیر می توانند به حوزه مسئولیت ها وارد شوند، آیا موارد گذشته هم در دستور كار قرار می گیرد، اظهار داشت: در قانون موارد گذشته پیش بینی نشده اما در این طرح قاعده حذف خویش گزینی و حضور در پست ها در صورت موفقیت در آزمون فراگیر است اما می توان انتشار موارد گذشته را در طرح پیش بینی نمود.

1397/04/26
14:30:27
5.0 / 5
5445
تگهای خبر: سفر , شهرداری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است