غول های آهنی یزد كوره آدم پزی شده اند

غول های آهنی یزد كوره آدم پزی شده اند فست تریپ: یكی از معضلات امروز خیلی از شهرهای كشورمان همچون یزد، ترافیك معابر است و راهكار اساسی برای رفع آن استفاده شهروندان از وسایل نقلیه عمومی است، البته در حالی این مورد هم مورد تاكید مسئولان حوزه ترافیك شهرداری است كه خیلی از ناوگان حمل و نقل عمومی فاقد امكانات لازم برای جذب شهروندان برای استفاده از آنهاست.


این مشكل در بعضی از ایام سال مانند فصل گرم تابستان مضاعف می گردد به صورتی كه این غول های آهنی در بعضی روزها كه دمای هوا در شهری مانند یزد به بالای 40 درجه سانتیگراد می رسد عملاً به كوره های آدم سوزی تبدیل می شوند و حتی استفاده از آنها در مسیرهای كوتاه را ناممكن می سازد.
هرچند برخی این اتوبوس های این ناوگان فاقد امكانات خنك كننده هستند ولی خیلی از آنهایی كه دارای چنین سیستم هایی هستند به اذعان شهروندان از خنك كننده های خود استفاده نمی كنند و هیچ بهایی به مسافران خود نمی دهند.
سفرهای ملالت آور درون شهری با اتوبوس
«فاطمه زارع» یكی از این شهروندان با اشاره به این كه هر روز چندین بار از اتوبوس برای جابجایی در شهر استفاده می نماید، به خبرنگار ایسنا می گوید: متاسفانه استفاده از وسایل ناوگان حمل و نقل عمومی شهر در یزد در ساعات گرم ایام تابستان خیلی سخت و ملالت بار است.
وی در این باره اضافه می كند: متاسفانه بعضی از این اتوبوس های آهنی كه به صورت معمول گرمای زیادی را جذب می كنند، فاقد كولر و وسایل خنك كننده هستند و آن دسته هم كه دارای این وسایل هستند از جانب رانندگان برای مسافران استفاده نمی گردد.
زارع عنوان می كند: حتی همان چند پنجره كوچك بالای اتوبوس هم در اغلب اوقات بسته است و مسافران باید در مسافتی كه با این وسیله نقلیه می پیماند، گرمای غیرقابل تحملی را تحمل كنند.
«محمدمهدی دهقانی زاده» یكی دیگر از شهروندان یزدی هم از كم توجهی به رفاه مسافران در ناوگان حمل و نقل عمومی بخصوص در روزهای تابستان گلایه می كند و به خبرنگار ایسنا می گوید: در حالیكه مسافران باید فضایی مانند سونا در طول مسیر تحمل كنند و این در شرایطی است كه خیلی از رانندگان تنها در مقابل خود یك كولر كوچك گذاشته اند و توجهی به مشكل مسافران و تذكر آنها ندارند.
وی اظهار می كند: معمولاً مسافرانی كه در دیگر ایام سال از این ناوگان استفاده می كردند، در ماه های گرم تابستان به علت عدم استفاده از وسایل خنك كننده در اتوبوس های این ناوگان كمتر و مگر به اجبار از این وسایل نقلیه استفاده نمی كنند و پرداخت هزینه بیشتر جهت استفاده از دیگر وسایل نقلیه عمومی مانند تاكسی ها را به تن قبول می كنند.
رانندگان متخلف جریمه می شوند
این در حالی است كه «محمدرضا شفیعی» رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، تاكید می كند كه رانندگان باید در طول ساعات 9 تا 19 فصل تابستان نسبت به استفاده از وسایل خنك كننده خود برای مسافران اقدام نمایند و در غیر این صورت به ازای عدم استفاده از این وسایل سه ساعت از كاركرد روزانه آنها كسر خواهد شد.
وی در این باره هم خاطرنشان می كند: ناظران هر پایانه مسافری بر استفاده رانندگان از كولرهایشان نظارت كامل دارند ولی شهروندان هم می توانند در صورت هر گونه گلایه و شكایت در این باره، موارد را با شماره 1889 در بین گذارند.
البته شفیعی در این باره یادآور می گردد كه اتوبوس های دارای كدهای 457 به بالا مجهز به سیستم های خنك كننده هستند كه باید از آنها برای مسافران خود بهره گیرند ولی تعدادی از اتوبوس ها هم فاقد چنین امكاناتی هستند و تا زمان اختصاص اعتبار جهت نوسازی آنها، چاره ای جز تحمل نیست.1397/04/23
23:49:26
5.0 / 5
6028
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است