مشاور معاون حمل و نقل شهرداری تهران :

حذف طرح ترافیك نماینده سابق مجلس كه مدرك جعلی ارسال كرده بود

حذف طرح ترافیك نماینده سابق مجلس كه مدرك جعلی ارسال كرده بود فست تریپ: مشاور معاون حمل و نقل شهرداری تهران اظهار داشت: جامعه ما گرفتار آفت فساد و رانت خواری شده و درمان این درد، شفافیت است. در شفافیت هم فقط نباید به انتشار فهرست ها بسنده كرد، بلكه تحقق نظارت عمومی و رسیدگی به تخلفات هم گام مهم بعدی است.


علی پیرحسین لو در گفت وگو با خبرنگار ایسنا با بیان اینكه تقلیل دادن شفافیت به افشاگری یعنی اعتمادزدایی، تصریح كرد: شفاف سازی را وقتی می توان زمینه ساز گسترش اعتماد اجتماعی كرد كه نظارت همگانی و برخورد با متخلفان را درپی داشته باشد.
وی با اشاره به اینكه طرح ترافیك خبرنگاری در مقایسه با واردات با ارز تك نرخی یا تخلفات بانكی واقعا مبحث بسیار كوچكی است، اضافه كرد: اینكه می بینیم وجدان عمومی به میزان حرص و ولع برخی افراد در سوءاستفاده از همه فرصت ها و موقعیت ها واكنش نشان می دهد، گویای عمق زخمی است كه در سالیان گذشته بر پیكر اعتماد عمومی وارد شده است.
پیرحسین لو اظهار داشت: البته تخلف كوچك با بزرگ فرق ندارد و اتفاقا اگر راه بر همین تخلفات به ظاهر پیش پاافتاده بسته شود، چه با استفاده از شفاف كردن اسامی كسانی كه بهره مندی ویژه ای از منابع عمومی دارند و چه با استفاده از توسعه نظارت عمومی و اصلاح خطاها و برخورد با تخلفات احتمالی، می توان به كاهش تخلفات بزرگ تر هم امیدوار بود.
مشاور معاون شهردار تهران تصریح كرد: ما فارغ از موافقت یا مخالفت با اصل مبحث اعطای تخفیف ویژه به اصحاب رسانه ها در طرح ترافیك، موظف به اجرای قانون و مصوبات شورای شهر هستیم. البته سعی كردیم تا حد امكان به وضع بی سامان و توزیع مبتنی بر رابطه مجوزهای طرح خبرنگاری آخر دهیم و این مجوزها را بر مبنای ضابطه توزیع نماییم. انتشار اسامی هم برای این بوده كه نتیجه بررسی ها به محك نقد عمومی گذاشته شود و اگر خطایی وجود دارد، اصلاح گردد.
وی با اشاره به اینكه بطور قطع چون بررسی مدارك بر مبنای خوداظهاری صورت گرفته است امكان خطا وجود دارد، اضافه كرد: همین روز گذشته نام فردی در فضای مجازی منتشر و به ما منعكس شد كه می گفتند نماینده سابق بوده و سوابق او ربطی به كار مطبوعاتی ندارد. در بررسی مجدد متوجه شدیم كه متاسفانه این نماینده دوره قبلی مجلس، از یكی از روزنامه ها با عنوان دبیر معرفی شده اما مداركی كه خود او و روزنامه اش ارسال كرده اند، حاوی چند تناقض آشكار است و به نظر جعلی یا لااقل مخدوش می رسد. بطور قطع چنین كسی مستحق دریافت طرح ترافیك خبرنگاری نیست و طرح او حذف خواهد شد. آنچنان كه پیش از این هم در همه مواردی كه با عرضه مدرك جعلی یا نامعتبر مواجه شدیم، بدون تعارف و تردید برخورد كردیم.
پیرحسین لو اظهار داشت: من عمیقا متاسفم كه با چنین موارد حادی از میل به سوءاستفاده روبررو هستیم. اما در عین حال خوشحالم كه لااقل در این حوزه كوچك و محدود، كه البته با حساسیت خاص افكار عمومی روبرو شده، باب شفافیت و نظارت همگانی باز شده است.
مشاور معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران در انتها اظهار داشت: ما وظیفه داریم كه به تك تك گزارش های رسیده در این باره رسیدگی نماییم و با هر خطایی در تایید مجوزهای طرح ترافیك خبرنگاری روبرو شدیم، آن را اصلاح نماییم.1397/04/12
21:54:24
5.0 / 5
5665
تگهای خبر: ترافیك , طرح ترافیك
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است