مدیركل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت كشور خبر داد

برخورداری پناهندگان از بیمه سلامت، ثبت نام ۱۰۲هزار نفر از فرزندان مهاجرین غیرقانونی در مدارس

برخورداری پناهندگان از بیمه سلامت، ثبت نام ۱۰۲هزار نفر از فرزندان مهاجرین غیرقانونی در مدارس فست تریپ: مدیركل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت كشور اظهار داشت: با كمك كمیساریای پناهندگان و وزارت بهداشت در طول سه سال قبل توانستیم جمعیت عظیمی از پناهندگان را تحت پوشش بیمه سلامت دربیاوریم. به صورتی كه همه پناهندگان در كشور می توانند از خدمات بیمه سلامت برخوردار باشند.به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، احمد محمدی فر در كنفرانس جهانی روز جهانی پناهنده كه بامداد امروز با حضور جانشین نماینده كمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در ایران برگزار شد، ضمن گرامیداشت روز جهانی پناهنده اظهار نمود: این روز برای ما در جمهوری اسلامی ایران دارای مفهومی بسیار عمیق، قدیم و گسترده است. لازم است اشاره كنم كه با وجود اینكه هر سال روز پناهنده را در چنین روزی بزرگ می داریم و از پناهندگان سراسر كشور یاد می نماییم اما متاسفانه هر سال شرایط آوارگی و مهاجرت های الزامی در حال افزایش می باشد.

وی ادامه داد: شاخص های سازمان ملل متحد هم بر همین مبحث تاكید دارد و علت آن این است كه هر روز شاهد افزایش جنگ های داخلی در كشورها، توسعه تروریسم، ناامنی و شكاف های قومی- مذهبی در كشورها هستیم. البته باید این نكته را هم تاكید كنم كه با شرایط دیگری به نام نامهربانی مواجه هستیم و این نامهربانی در خیلی از كشورها به خصوص كشورهای پیشرفته بر ضد مهاجرین و پناهندگان است.

مدیركل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت كشور افزود: امروزه شاهد اخبار نگران كننده ای از جداسازی خانواده ها از یكدیگر، سر گردان شدن آنها بر روی آب ها و اجازه نیافتن برای حضور چند ساعته در كشورها هستیم. ازاین رو بسیار متاسف هستیم كه بگوییم شرایط پناهندگان و نگاه كشورهای پیشرفته و برخوردار، نگاهی ظالمانه، سختگیرانه، مستبدانه بر ضد آوارگان و پناهندگانی است كه از ظلم و جنگ ناچار به مهاجرت شده اند. ازاین رو باید از خداوند بخواهیم كه شرایطی را فراهم آورد تا در دنیا آرامش و صلح برقرار شود و رنج پناهندگان و آوارگان در جهان به اتمام برسد.

محمدی فر در ادامه خاطرنشان كرد: جمهوری اسلامی ایران همواره در جهت نگاه ارزشمدارانه و دین مدارانه تلاش داشته است هر چه بیشتر و بهتر به پناهندگان و آوارگان خدمت رسانی كند و در طول ۵۰ سال قبل كشورمان همواره مأمن و مقصد آوارگانی بوده است كه در كشورهای خودشان دچار رنج و زحمت شده اند. همینطور حدود ۳ تا ۵ میلیون نفر هم در طول نیم قرن گذشته در كشور مهاجر و پناهنده داشتیم و سعی كردیم كه خدمات اولیه و مورد نیاز را برای پناهندگان فراهم نماییم. امروزه هم سعی كردیم علاوه بر پناهندگان، مهاجرینی را كه به صورت غیرقانونی وارد كشور شده اند را پذیرا باشیم و بنا بر فرمان مقام معظم رهبری كه سه سال پیش صادر كرده اند، امروز ۱۰۲ هزار نفر از فرزندان مهاجرین غیر قانونی را در مدارس ثبت نام كرده ایم.

وی در ادامه اضافه كرد: امروز ۴۳۰ تا ۴۵۰ هزار نفر از دانش آموزان جمعیت پناهنده و مهاجر را در كنار دانش آموزان ایرانی و همسان با آنها و با همان مزایا و برخورداری دانش آموزان ایرانی قرار داده ایم. همینطور خوشحالیم كه بگوییم در طول سه سال قبل هم خدمات بیمه ای برای پناهندگان و مهاجرین فراهم نموده ایم و در طول سه سال قبل جمعیت عظیمی از پناهندگان با كمك كمیساریای پناهندگان و وزارت بهداشت تحت پوشش بیمه سلامت درآمدند. به صورتی كه همه پناهندگان در كشور می توانند از خدمات بیمه سلامت برخوردار باشند.

مدیركل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت كشور تصریح كرد: تمام تلاشمان این است كه جامعه سالم، شاداب و امیدوار در جامعه پناهندگان تولید نماییم تا امید به آینده را از دست ندهند و بعد از اتمام ظلم و جور در كشورشان به آنجا بازگشته تا كشورشان را آباد كنند. ازاین رو تمام تلاش ها و اقدامات ما در جهت تولید هنجارهایی در میان جامعه پناهندگان است كه رنج پناهندگی را می كاهد.

محمدی فر در ادامه اظهاركرد: امروزه حدود ۱۷ هزار دانشجو و بیش از ۲۵ هزار فارغ التحصیل دانشگاهی از جمعیت پناهندگان كشورهایی مانند افغانستان و عراق و... در كشور داریم و همینطور برنامه هایی در جهت حمایت و ارتقای امنیت در حوزه های سلامت، بهداشت و معیشت پناهندگان در دستور كار داریم.

وی در انتها صحبت هایش افزود: سازمان های جهانی و كشورهای اروپایی كه در زنجیره مهاجرت قرار دارند، متاسفانه به مسئولیت های خودشان در ارتباط با اقداماتی كه در ایران انجام می شود، عمل نمی كنند و پاسخگوی مسئولیت ها نبوده در حالیكه بارها تاكید شده بود مهاجرت حلقه های زنجیری هستند كه همه كشورها در این زنجیره قرار دارند.
1397/03/30
14:05:06
5.0 / 5
6167
تگهای خبر: تولید , خدمات , مهاجرت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است