هفدهمین شماره ماهنامه شهرداران منتشر گردید

هفدهمین شماره ماهنامه شهرداران منتشر گردید فست تریپ: هفدهمین شماره ماهنامه شهرداران، نشریه تخصصی شهرداری های كشور منتشر گردید.


به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، پرونده اول این شماره با عنوان «مدیریتی كه یكپارچه نیست؛ هوایی كه ناپاك است» به بررسی تهدیدها و فرصت های شهرداری ها در «قانون هوای پاك» می پردازد. در این پرونده ضمن بررسی «قانون هوای پاك» به زوایای مختلف این قانون در گفت با مسعود زندی، سرپرست دفتر هوا و اقلیم سازمان محیط زیست، زهرا صدراعظم نوری، رئیس كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران، سیدجعفر موسوی، قائم مقام دبیرخانه كلان شهرهای كشور و صدرالدین علیپور، رئیس مركز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران می پردازد.
پرونده دوم شماره سیزدهم شهرداران در گزارش های جداگانه به مرور مهم ترین اتفاقات حوزه مدیریت شهری در سال ۹۶ می پردازد. بررسی روند رأی شهروندان شهرها در دو دوره گذشته شوراهای شهر، بررسی زلزله تهران و كرمانشاه، بررسی وضعیت حاد آلودگی هوای شهرهای كشور، دردسرسازی بلندمرتبه های نا ایمن و چالش فرهنگ ایمنی در شهرهای كشور، تاكسی های اینترنتی، بخشنامه ها و گزارش جنجال برانگیز شهردار تهران، ماجرای سپنتا نیكنام عضو منتخب شورای شهر یزد و انتخاب هیئت رئیسه شورای عالی استانها همچون مواردی است كه در این پرونده به آن پرداخته شده است.
همچون مطالب جذاب این شماره ماهنامه، گزارشی با عنوان «چگونه ملبورن قابل زندگی ترین شهر جهان شد؟» در گفت و گو با شهردار ملبورن تجارب و اقدامات این شهر برای كسب عنوان عنوان قابل زندگی ترین شهر جهان تشریح می گردد.
گفت وگوی اختصاصی و تفصیلی با «محمد زند وكیلی»، شهردار سابق سه كلانشهر كشور و مشاور فعلی وزیر نیرو و «دكتر مهدی زارع»، استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله از دیگر مطالب این شماره «شهرداران» است.
در بخش های دیگر این ماهنامه مطالبی با عناوین «شهرهای برنده جوایز C۴۰ سال ۲۰۱۷» به همراه چالش ها، اقدامات و نتایج مورد انتظار آنها، گفت و گو با «پاتریشیا مك كارنی» مدیر شورای جهانی داده های شهری با عنوان «كمك به شهرها برای گفت و گو با یكدیگر»، «برنامه ای برای كاهش میزان تولید زباله در بوینس آیرس»، «هوشمندسازی عملكرد شهرها با استفاده از CyPT»، «BIM؛ نبض شهر، زیرِدستان مدیران شهری»، «اثرانگشت شهرها نمایانگر شباهت هایی شگفت آور»، «ضرورت احیای مجدد اتحادیه شهرداری ها و بانك ها و تأمین مالی توسعه پایدار شهری» انتشار یافته است.
گفتنی است با عنایت به لزوم و اهمیت بهره مندی شهرداران، مدیران شهری و كاركنان شهرداری ها از دانش روز مدیریت شهری و استفاده از تجارب موفق داخلی و بین المللی در حوزه فعالیت شهرداری ها، ماهنامه «شهرداران» با صاحب امتیازی دكتر محمد صفری، منتشر می گردد. این ماهنامه بعنوان نشریه تخصصی شهرداری های كشور، می كوشد تا با تولید فضایی مناسب برای عرضه دیدگاه ها و نظرات شهرداران، مدیران شهری و كارشناسان و هم معرفی طرحها و پروژه های برتر شهرداری ها، زمینه ساز انتقال تجارب و تكرار پروژه های موفق در شهرهای ایران شود.

1396/12/25
18:12:05
5.0 / 5
4453
تگهای خبر: تولید , شهرداری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است