معاون خدمات شهری شهرداری تهران خبر داد

استفاده مجدد از 15 هزار تن نخاله ساختمانی در آینده نزدیك، جنگلكاری 30 كیلومتری مسیر فرودگاه امام

استفاده مجدد از 15 هزار تن نخاله ساختمانی در آینده نزدیك، جنگلكاری 30 كیلومتری مسیر فرودگاه امام فست تریپ: معاون خدمات شهری شهرداری تهران از بهره گیری مجدد نخاله های ساختمانی به میزان 15 هزار تن در آینده ای نزدیك اطلاع داد و اظهار داشت: بزودی طرح جنگلكاری 30 كیلومتر از مسیر فرودگاه امام خمینی (ره) عملیاتی خواهد شد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، مجتبی یزدانی در جریان بازدید از محل دفن زباله آرادكوه در جمع خبرنگاران، با اشاره به این كه تهران روزانه 7500 تا 8000 تن زباله تولید می كند، اظهار نمود: این میزان از زباله حجم بسیار زیادی است و ظرف سال های گذشته با وجود افزایش جمعیت تهران كوشیده ایم كه حجم زباله تولیدی را ثابت نگه داریم.

وی اضافه كرد: از 20 فروردین ماه دو منطقه به صورت پایلوت مبحث تفكیك از مبداء را عملیاتی خواهند كرد كه اگر شهروندان در بحث زباله با ما همكاری كنند می توانیم تولید زباله را به نصف این میزان كاهش دهیم.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در ادامه صحبت های خود، اضافه كرد: باید به این نكته توجه داشته باشیم كه در مدیریت شهری هر اتفاق مثبتی كه بخواهد رخ دهد، نیازمند مشاركت مردم است.

وی با اشاره به نخاله های ساختمانی، تصریح كرد: با این حال كه ساخت و سازها در تهران كاهش پیدا كرده است، اما 43 هزار تن نخاله ساختمانی داریم كه بخشی از آن مورد استفاده مجدد قرار می گیرد. برنامه ما این است كه در آینده نزدیك 15 هزار تن از نخاله های ساختمانی را مورد بهره برداری مجدد قرار دهیم.

یزدانی در ادامه تصریح كرد: 300 هزار جنگلكاری را در دستور كار خود قرار داده ایم كه بزودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد. همینطور جنگلكاری در حاشیه فرودگاه امام خمینی(ره) خواهیم داشت كه 300 كیلومتر از این مسیر از میدان جهاد تا فرودگاه درختكاری خواهد بود.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود، اضافه كرد: شهرداری منطقه 9 و سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران در این طرح همراهی خواهند داشت و تا دو هفته آینده این طرح عملیاتی خواهد شد. همینطور آبیاری درختان غرس شده در این طرح به صورت قطره ای آبیاری خواهند شد.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در انتها هم به بوی نامطبوعی كه در مسیر فرودگاه امام خمینی (ره) متصاعد می گردد اشاره و تصریح كرد: این بو ربطی به دفن زباله در مجموعه آرادكوه ندارد و بر مبنای بررسی های كارشناسانه تیمی از دولت، تنها پنج درصد از آن را مربوط به شهرداری تهران دانسته شده است.
1396/12/24
18:00:20
5.0 / 5
6283
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است