در جلسه آماده سازی زیرساخت های اربعین97 عنوان شد

4خطه شدن جاده های مرزی منتهی به عراق تا آخر 97

4خطه شدن جاده های مرزی منتهی به عراق تا آخر 97 فست تریپ: معاون عمرانی وزیر كشور اظهار داشت: بخش های باقی مانده از محورهای جاده ای شلمچه، چزابه، مهران و خسروی تا آخر سال 97 چهار خطه می شوند.به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، محمد علی افشانی در جلسه كمیته زیر ساخت اربعین 97 كه بامداد امروز در وزارت كشور برگزار گردید اظهار داشت: جلسه كمیته زیر ساخت اربعین سال 97 تشكیل شد تا از امروز برنامه ریزی های لازم صورت گیرد كه در روزهای اربعین سال 97 مشكلات و كمبودهایی كه در سال 96 وجود داشت رفع گردد و زائران ابا عبدالله الحسین با مطلبویت بیشتری در سال آینده به زیارت نائل شوند و بازگردند.

وی ادامه داد: مهم ترین مبحث جلسه محورهایی است كه به مناطق مرزی شلمچه، چزابه، مهران و خسروی منتهی می گردد. درحقیقت شبكه حمل و نقل جاده ای مهم ترین شبكه برای نقل و انتقال زائران است. بخشی از این محورها تا آخر امسال چهار خطه شده و قرار شد تا بخش های باقی مانده با تلاش وزارت راه و شهرسازی و استانداری های خوزستان و ایلام در سال 97 به اتمام برسد.

معاون عمرانی وزیر كشور افزود: كمتر از 40 كیلومتر در استان ایلام از محور ایلام به مهران و حدود 20كیلومتر در استان خوزستان و از محور سوسنگرد به چزابه باقی مانده است كه با تصمیماتی كه اتخاذ شد امیدواریم تا پیش از اربعین سال آینده بخش اعظمی از این محورها به اتمام برسد و 4 خطه شوند.

وی با اشاره به اینكه امیدواریم در نقاطی كه نیاز به كارهای فنی تری دارند پیشرفت های خوبی حاصل شود اظهار داشت: در محور ایلام به مهران حدود 700 متر تونل است كه هنوز احداث آن آغاز نشده و برای چهار خطه شدن باید احداث آن آغاز شود و همینطور در محور سوسنگرد به چزابه هم نیاز به چند پل عظیم است كه بایستی آنها هم احداث شود.

به گفته وی، همینطور به جز این نقاط بسیار مهم كه تاثیر گذار هم خواهد بود تلاش می گردد تا در سال آینده هم در سایر بخش ها اقدامات لازم صورت گیرد و به اتمام برسد.

افشانی در ادامه به پاركینگی اشاره كردو اظهار داشت: در مورد سایر زیرساخت ها همچون پاركینگ هم مقرر شد تمام نواقصی كه پاركینگ های مرزی دارند تا اربعین سال آینده رفع و به صورت شطرنجی هم آسفالت شوند تا اگر آن ایام بارندگی وجود داشت برای زائران دراین خصوص مشكل تولید نشود.

معاون عمرانی وزیر كشور با اشاره به این كه مقرر است در مورد سایر زیرساخت ها مانند، آب و فاضلاب هم اقداماتی صورت گیرد تا مشكلات رفع گردد اظهار داشت: سال قبل در كشور عراق در مورد ارتباطات مشكلاتی وجود داشت. ازاین رو مقرر شد كه وزارت ارتباطات پیگیری های لازم را با كمك وزارت خارجه داشته باشند تا این اشكالات رفع شوند.

به قول وی، یكی ازمهمترین محورهای نقل و انتقال راه آهن است اما بایستی حتما شبكه راه آهن احداث شود. سال ها است كه در منطقه شلمچه این مورد پیگیری می گردد و امیدواریم كه شلمچه به بصره وصل شود چون باقی خطوط در داخل ایران وعراق وجود دارد.

وی در انتها صحبت هایش اظهار داشت: احداث راه آهن اقدامی زمان بر و پرهزینه است و كشور عراق هم باید در داخل خاك خود این كار را انجام دهد كه البته این جزو برنامه هایی است كه در دراز مدت به آن توجه خواهد شد. همینطور در مورد حمل ونقل هوایی هم ترانزیت زائران با استفاده از هوایی بین 5 تا 10 درصد خواهد بود كه برای آن هم برنامه ریزی های لازم صورت خواهد گرفت.
1396/12/23
14:42:42
5.0 / 5
6294
تگهای خبر: پاركینگ , راه آهن
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است