معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران خبر داد

بهره برداری از مسجد هفتاد و دو تن

بهره برداری از مسجد هفتاد و دو تن فست تریپ: معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از افتتاح مسجد هفتاد و دو تن در میدان آزادی آگاهی داد و اظهار داشت این مسجد فرامنطقه ای همزمان با آغاز هفته جهانی مساجد جهت بهره مندی هموطنان مسافر و شهروندان افتتاح می گردد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، مجتبی عبدالهی با اعلام این خبر اظهار كرد: شهرداری تهران در راستای سیاست های فرهنگی و مذهبی خود در سال 92 با كارفرمایی شركت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران قطعه زمینی را به نیت هفتاد و دو شهید كربلا، اختصاص داد تا در ورودی غربی شهر تهران و در مجاورت پایانه تاكسیرانی آن مسجدی ساخته شود.
وی با اشاره به ساخت مسجد هفتاد و دوتن در یكی از مدخل های وروردی شهر تهران با كاركرد فرامنطقه ای افزود: این مسجد در مجاورت پایانه مترو، اتوبوس، تاكسی، فرودگاه احداث شده كه علاوه بر اقامه نماز های یومیه، برای برگزاری مراسم های ملی و مذهبی و گردهمایی ها نیز به دلیل موقعیت مكانی اهمیت خواهد داشت.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران خاطرنشان كرد: با توجه به اهمیت پروژه به لحاظ ملی و مذهبی و قرارگیری در مجاورت میدان آزادی و ورودی غربی شهر تهران به كارگیری فناوری های روز و مصالح مقاوم و متناسب با برج آزادی جهت اجرای نمای ساختمان در دستوركار شركت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران قرار گرفت.
وی بیان كرد: از جمله مواردی كه در ساخت مسجد هفتاد و دو تن به آن ها توجه شده است این بوده كه این پروژه در حریم برج آزادی قرار نداشته باشد و ساختمان آن نیز از حیث مصالح و دیگر شاخصه ها با این برج انطباق داشته باشد و سعی شده این مسجد نماد یك شهر اسلامی باشد.
عبدالهی با بیان اینكه در ساخت مسجد هفتاد و دو تن از فناوری های روز و مصالح مقاوم استفاده شده است، ادامه داد: این پروژه دارای چهار طبقه، دو طبقه زیر زمین و دو طبقه همكف و اول و سطح اشغال حدود 1200 متر مربع است.
وی ظرفیت پذیرش نمازگذار در مسجد هفتاد و دو تن را بالغ بر 650 نفر اعلام و خاطرنشان كرد: ایجاد این مسجد با توجه به موقعیت جغرافیایی آن برای مسافران در حال گذر، موجب تشویق مردم برای خواندن نماز اول وقت می شود.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، قابلیت ارائه خدمات شبانه روزی برای مخاطبان را از دیگر امتیازات پروژه مسجد هفتاد و دو تن برشمرد و خاطرنشان كرد: این مسجد در وروردی شهر تهران در مجاورت پایانه مترو، اتوبوس، تاكسی و فرودگاه مهرآباد می تواند كاركردی فرامنطقه ای در ارائه خدمات به شهروندان و مسافران داشته باشد.
بنا براعلام روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، عبدالهی با اشاره به دیگر ویژگی های مسجد هفتاد و دو تن، تاكید كرد: این مسجد براساس معیارهای اسلامی ـ ایرانی ساخته می شود و با توجه به قرار گرفتن آن در مجاورت برج آزادی، معماران این طرح تمام تلاش خود را برای انطباق این پروژه با معماری برج آزادی از حیث رنگ، نوع مصالح و دیگر شاخص ها داشته اند، از طرفی كلیت فرم معماری این مسجد بیانی مدرن از معماری سنتی ایران است.

 

1396/05/27
22:16:35
5.0 / 5
6142
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است