جعفری در جلسه كمیته كارشناسی امور اجتماعی و فرهنگی نظام فنی و اجرایی شهرداری تهران تاكید كرد:

مسیرهای گردشگری برای مسافران نوروزی

مسیرهای گردشگری برای مسافران نوروزی به گزارش فست تریپ رییس كمیته كارشناسی امور اجتماعی و فرهنگی نظام فنی و اجرایی شهرداری تهران با تاكید بر تبدیل فضاهای فرهنگی تهران به مسیرهای گردشگری مسافران نوروزی، اظهار داشت: با برنامه ریزی های دقیق و مناسب در فضاهای فرهنگی تهران می توان به خوبی از بهار و مسافران نوروزی استقبال كرد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، در این جلسه اعضای كمیته كارشناسی امور اجتماعی و فرهنگی نظام فنی و اجرایی شهرداری تهران پیشاپیش ضمن تبریك فرارسیدن سال نو، تاكید كردند: باید در عرصه فعالیت های فرهنگی نوروز فارغ از اعمال سلایق شخصی در جهت افزایش" فعالیت های فرهنگی مشاركتی " برای تولید فضایی شاد و مفرح برای شهروندان تلاش شود.
علیرضا جعفری مدیر عامل شركت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران در ادامه جلسه اظهار داشت: لازم است مجموعه مدیریت شهری خوراك فرهنگی برای خانواده ها را در روزهای نوروز فراهم كند.
وی نوروز را سرمایه ای فرهنگی خواند و اظهار داشت: نوروز فراتر از یك رسم و آیین تاریخی- فرهنگی است كه اساس آن بازآفرینی دوستی، همزیستی و همكاری است.
وی با اشاره به گسترش گردشگری در شهر تهران، بیان داشت: تهران بعنوان پایتخت جمهوری اسلامی ایران دروازه ورودی اصلی گردشگران به شمار می آید و امكان آن را دارد تا با بهره گیری مناسب از فضاهای فرهنگی و زیربناهای به وجود آمده در این زمینه مقصد خیلی از گردشگران داخلی و خارجی در روزهای نوروز قرارگیرد و تبدیل به قطب با ارزش گردشگری كشور شود.
مدیر عامل شركت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران، نوروز را عنصری هویت بخش دانست و اضافه كرد: نوروز بهترین مكانیزم برای تحكیم و تقویت همگرایی بین اقوام مختلف به شمار می آید كه آن را به جلوه ای مهم از فرهنگ غنی مردم ایران تبدیل نموده است.
رییس كمیته كارشناسی امور اجتماعی و فرهنگی نظام فنی و اجرایی شهرداری تهران اظهار داشت: جامعه در روزهای نوروز خویش را بازسازی می كند، ازاین رو لازم است جریان فرهنگی اجتماعی شهر تهران ضمن صدمه شناسی؛ با هم افزایی و بهره گیری از توانمند های موجود در حوزه فرهنگی در مسیر خدمت رسانی هرچه بهتر و بیشتر به شهروندان عزیز تهرانی حركت نماید.
وی با تاكید بر اینكه شهر تهران نیازمند برنامه های امیدبخش و نشاط آور است، خاطرنشان كرد: باید با تولید راسته ها و كریدورهای فرهنگی از فرصت نوروز برای تولید نشاط اجتماعی و رونق گردشگری پایتخت استفاده گردد.
جعفری از باغ كتاب تهران، مسجد 72 تن، باغ موزه دفاع مقدس، باغ موزه قصر، سراسر نمای مقاومت (پانورامای دفاع مقدس)، پردیس تئاتر تهران، پردیس سینمایی ملت، پردیس سینمایی تماشا، پردیس آزادی، خانه موزه انتظامی و موزه علوم و نجوم دار آباد بعنوان بخشی از مسیرهای گردشگری و زیربناهای فرهنگی قابل توجه در تهران یاد كرد و اظهار داشت: مسافران نوروزی با بازدید از این مجموعه ها می توانند از نزدیك با معماری ایرانی اسلامی آشنا شوند.
در ادامه احمد معصومی، دبیر كمیته كارشناسی امور اجتماعی و فرهنگی نظام فنی و اجرایی شهرداری تهران هم با اشاره به اجرای برنامه های فرهنگی متناسب با بافت محلات در سطح شهر تهران تصریح كرد: این امر زمینه ها و فرصت های لازم را برای رشد و شكوفایی شهر فراهم نموده و رونق خاصی به صنعت گردشگری داخلی و خارجی می دهد.
به گفته معصومی، تجربه برپایی سامانه نشاط از اقدامات موفق مدیریت شهری به شمار می آید، ازاین رو لازم است با صدمه شناسی و برطرف شدن نقاط ضعف، به نحوه مطلوبتری به مرحله اجرا در آید.

وی با اشاره به بهره گیری از ظرفیت های فرهنگی موجود بیان داشت: باید همواره در عرصه های مختلف اقتصادی و سیاسی، " فرهنگ" محور و اساس باشد، به عبارتی می توان با استفاده از فرهنگ؛ درآمدزایی بسیاری برای حوزه شهری داشته باشیم.

 

1396/12/08
22:09:38
5.0 / 5
5892
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است