رئیس شورای عالی استان ها خبر داد

تصویب پیش نویس لایحه مدیریت یكپارچه شهری در كمیسیون كلانشهرها

تصویب پیش نویس لایحه مدیریت یكپارچه شهری در كمیسیون كلانشهرها فست تریپ: رئیس شورای عالی استان ها از تصویب پیش نویس لایحه مدیریت یكپارچه شهری در كمیسیون امور كلانشهرهای دولت اطلاع داد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، مرتضی الویری در سومین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها با اشاره به سانحه سقوط هواپیمای تهران – یاسوج اظهار داشت: درگذشت جمعی از هموطنان در حادثه سقوط هواپیما را به خانواده های این عزیزان و همه مردم ایران تسلیت می گویم.
وی اضافه كرد: بدون شك باید بعنوان نمایندگان شورای عالی استان ها، اقدامات شورا را بعنوان مهمترین نهاد شورایی كشور مورد توجه ویژه قرار دهیم. با نگاهی به اصل یكصد و یك قانون اساسی و همینطور توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری متوجه این نكته خواهیم شد كه مسئولیت سنگینی بر دوش ما نمایندگان شورای عالی استان ها قرار گرفته است.
وی ادامه داد: مهمترین كار ویژه ای كه باید مدنظر شورای عالی استان ها قرار گیرد برپایه اصل یكصد و یك قانون اساسی و فرمایشات مقام معظم رهبری، جلوگیری از تبعیض و یا همان كمبودهای جدی در كشور است كه مقام معظم رهبری هم بارها به آنها اشاره كرده اند.
وی تصریح كرد: برپایه اصل یكصد و یك قانون اساسی برنامه ریزی های منطقه ای باید به نحوی پیش رود كه تبعیض موجود در كشور برطرف شود. شورای عالی استان ها در جهت تحقق این مهم باید در بودجه ریزی ها و برنامه های توسعه ای نظر خویش را اعلام نماید كه متاسفانه در گذشته اینگونه نبوده در حالیكه در این خصوص صراحت قانونی وجود دارد. در دیدار با آقای نوبخت به این وظیفه قانونی توجه ویژه ای كردیم و جلسات مشتركی در جهت تحقق این وظیفه مهم شورای عالی استان ها برگزار گردید تا در فرایندی قانونی شورای عالی استان ها در برنامه ریزی های منطقه ای نظرات خویش را اعلام نماید.
رئیس شورای عالی استان ها در بخش دیگری از صحبت های خود به تصویب پیش نویس لایحه مدیریت یكپارچه شهری اشاره نمود و اضافه كرد: بعد از فراز و نشیب های بسیاری پیش نویس این لایحه هفته گذشته نهایی شد و در كمیسیون كلانشهرها یك ماه فرصت داده شد تا كمیته ای سه جانبه شامل شهرداری تهران، شورای اسلامی شهر تهران و شورای عالی استان ها نظرات خویش را درمورد این پیش نویس اعلام كنند.
وی اضافه كرد: متن این پیش نویس در اختیار تمامی اعضای شورای عالی استان ها قرار می گیرد تا در فرصت یك ماهه اعلام شده نظرات خویش را درمورد این پیش نویس اعلام نماییم. البته فرصت یك ماهه اندك است و مورد اعتراضمان هم قرار گرفت اما به هر ترتیب باید در همین فرصت نظرات خویش را درمورد این پیش نویس اعلام نماییم.
الویری در انتها صحبت های پیش از دستور سومین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها به پیشنهاد تغییر زمان برگزاری اجلاس های شورای عالی استان ها اشاره نمود و اضافه كرد: برخی دوستان با اشاره به تعطیلی روز جمعه و عدم پوشش مناسب اجلاس های شورای عالی استان ها به علت تعطیلی روز جمعه پیشنهاد دادند كه زمان برگزاری جلسات تغییر كند بنابراین سه پیشنهاد ارائه شده كه پیشنهاد اول برگزاری جلسات كمیسیون ها در روز سه شنبه و برگزاری اجلاس عمومی در روز چهارشنبه، پیشنهاد دوم برگزاری كمیسیون ها در روز جمعه و اجلاس عمومی در روز شنبه و پیشنهاد سوم برگزاری كمیسیون ها در روز چهارشنبه و اجلاس عمومی در روز پنجشنبه داده شده است كه باید هر یك از این پیشنهادها به رای گذاشته شود تا روز مناسب به انتخاب اعضای شورا برسد.
به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، نهایتا بعد از رای گیری اعضای شورای عالی استان ها مقرر شد كه جلسات كمیسیون ها در روز چهارشنبه و اجلاس عمومی در روز پنجشنبه برگزار گردد.
انتقاد الویری از آغاز اجلاس با تاخیر یك ساعته
همچنین الویری باانتقاد از آغاز اجلاس با تاخیر یك ساعته و 10 دقیقه ای به علت عدم حضور بعضی از اعضا، اظهار داشت: اتلاف وقت عده ای به علت تاخیر سایرین قابل قبول نیست. اگر اتوبوس آماده نبوده یا دوستان صبحانه نخورند این موارد قابل پذیرش نمی باشد. بعضی از نمایندگان یك ساعت برای برگزاری جلسه منتظر بودند.
وی اضافه كرد: برای این جلسه 11 طرح در اختیار كمیسیون ها قرار گرفته كه هیچ یك از كمیسیون ها گزارش نهایی در این خصوص عرضه نكرده است. بهتر است نمایندگان برای روزی كه جهت برگزاری اجلاس عمومی در نظر گرفته شده وقت بیشتری بگذارند.1396/12/03
14:48:34
5.0 / 5
5843
تگهای خبر: هواپیما
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است