رییس اداره محیط زیست شهر تهران:

بوی فاضلاب در ایستگاه های مترو

بوی فاضلاب در ایستگاه های مترو فست تریپ: رییس اداره محیط زیست شهر تهران با بیان اینكه بوی فاضلاب در سطح شهر و یا ایستگاه های مترو می تواند چند منشا داشته باشد، اظهار داشت شهروندان با تماس با سامانه ۱۵۴۰ این گونه مشكلات را گزارش كنند.محمد حسین بازگیر در گفت و گو با ایسنا با بیان اینكه منشا بوی بد فاضلاب در خیابان ها باید مشخص شود، اظهار كرد: بوی فاضلاب دو منشأ می تواند داشته باشد. یك منشأ نقطه ای كه ناشی از واحدی آلاینده، كارخانه و واحد خدماتی است كه فاضلاب تولید می كند. اگر منشا بوی فاضلاب در منطقه ای این واحدها باشند، به واحد آلاینده اخطاریه و مهلت می دهیم كه رفع آلایندگی و فاضلاب واحد خود را تصفیه كنند. چنانچه واحدهای آلاینده به اخطاریه ها بی توجهی كنند به مراجع قضایی معرفی خواهند شد بنابراین شهروندان هرگونه گزارش از بوی بد منطقه كه ناشی از فاضلاب واحدهای مختلف است را به ما اطلاع بدهند تا از تمام راهكارهای قانونی برای رفع این مشكل استفاده كنیم.
وی با تاكید بر اینكه تمام مجموعه های سطح شهر كه آب مصرف می كنند باید فاضلاب خود را مدیریت و تصفیه كنند، تصریح كرد: رها كردن فاضلاب تصفیه نشده از نظر قانونی جرم محسوب می شود و تهدیدی برای بهداشت عمومی و سلامت است بنابراین برای برخورد با واحدهای متخلف اعلام آمادگی می كنیم.
رییس اداره محیط زیست شهر تهران ادامه داد: گاهی اوقات منشا بوی بد برخی مناطق، آلودگی آب های سطحی یا فاضلاب چند هزار خانه است. بر اساس قانون «تشكیل شركت های آب و فاضلاب»، وزارت نیرو ملزم به ایجاد تأسیسات و فراهم كردن امكانات لازم برای جمع آوری فاضلاب های سطح شهر است. شركت های آب فاضلاب شهری و روستایی مكلف به جمع آوری فاضلاب های پراكنده هستند وشهرداری ها نیز مسئولیت جمع آوری آب های سطحی را دارند. اگر مردم به ما گزارشی از عدم جمع آوری فاضلاب و انتشار بوی بد در منطقه ای را بدهند در اسرع وقت به شكایت ها رسیدگی و برای رفع مشكل با شركت های متولی مذاكره می كنیم.
بازگیر درباره بوی بدی كه در برخی ایستگاه های مترو استشمام می شود، گفت: منشأ بوی فاضلاب ایستگاه های مترو ممكن است ناشی از عدم تصفیه فاضلاب آن باشد. ایستگاه های مترو باید فاضلاب خود را تصفیه كنند و یا به شبكه فاضلاب شهر تحویل دهند. اداره محیط زیست تهران در شركت بهره برداری مترو گروهی را برای بررسی این دسته از مشكلات مامور كرده است.

 

1396/05/18
16:56:16
5.0 / 5
6240
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است