مشاور عالی شهردار تهران:

هیچ فوتی طی روزهای اخیر در تهران نداشتیم

هیچ فوتی طی روزهای اخیر در تهران نداشتیم فست تریپ: مشاور عالی شهردار تهران اظهار داشت: هم اكنون كه در یك هفته اخیر دمای تهران زیر صفر است ما روزانه 3000 نفر از افراد بی خانمان و بی سرپناه را در گرمخانه ها و در 106 مركز پذیرایی می نماییم و جزو محدود كلانشهرهایی هستیم كه در ایام اخیر هیچ فوتی را نداشتیم.به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، صالحی امیری در بیست و نهمین كنفرانس احزاب آسیایی اظهار داشت: در برنامه سوم شهرداری تهران كه نماد شهرداری های كشور است درصددیم الگوی جدیدی را برای توسعه طراحی نماییم. ما در نگاه جدید، توسعه شهری مبتنی بر شهر انسان مدار و اخلاق محور را تعریف كردیم كه برای رسیدن به چنین شهری نیازمند سازو كارهای سیاسی و اجتماعی و فرهنگی هستیم.

وی اضافه كرد: در حوزه اجتماعی 10 برنامه را بعنوان الزامات شهری اعم از مشاركت اجتماعی و سازگاری اجتماعی و امنیت اجتماعی و سلامت اجتماعی و اخلاق اجتماعی و محیط زیست شهری و نشاط اجتماعی و حقوق شهروندی و توجه به صدمه دیدگان اجتماعی را تعریف كرده ایم.

صالحی امیری اضافه كرد: در حوزه فرهنگی ما چهار شاخص را مشخصا دنبال می نماییم. اول هویت شهری و دوم توجه به انسجام اجتماعی است و مهمترین رویكرد فرهنگی در برنامه مان انسجام بین شهروندان است یعنی تعلق و همگرایی همه شهروندان ساكن در یك شهر و نكته سوم توجه به ارزش های حاكم به كلان شهر است و چهارم رضایت اجتماعی است.

وی اضافه كرد: سازه مدیریت شهری را در یك دوره پنج ساله ای مبتنی بر شهری انسان مدار و اخلاق مدار تعریف كردیم.

مشاور عالی شهردار تهران ادامه داد: بستر توسعه در ایران، توسعه سیاسی است و توسعه اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی در ذیل توسعه سیاسی است. در واقع 89 درصد از نخبگان معتقدند كه بستر توسعه در ایران توسعه سیاسی است. این امر ممكن نیست مگر توجه جدی به آموزش جدی و شفافیت و عقلانیت و تعامل و سازگاری اجتماعی و پذیرش اصل رقابت سیاسی در همه عرصه ها.

وی در انتها اظهار داشت: محصول توسعه اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی، توسعه سیاسی است و توسعه سیاسی زیر ساخت توسعه ملی است.
1396/11/14
16:07:12
5.0 / 5
4290
تگهای خبر: شهرداری , شهروند
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است