استاندار تهران خبر داد

برنامه پنج ساله شهرداری در استانداری تهران

برنامه پنج ساله شهرداری در استانداری تهران به گزارش فست تریپ استاندار تهران از طرح برنامه پنج ساله شهرداری تهران و تعامل بادستگاه های اجرایی استان برای تدوین سومین برنامه پنج ساله شهرداری تهران اطلاع داد و اظهار داشت: برنامه پنج ساله شهرداری در شورای برنامه ریزی استان تهران مطرح می گردد.به گزاش ایسنا، محمد حسین مقیمی در جلسه امروز شورای برنامه ریزی استان تهران كه بررسی برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران در دستور كار آن قرار داشت، اظهار داشت: همه مباحثی كه در جلسه مطرح شده، درباره شهری با هشت میلیون نفر جمعیت در شب و 11 میلیون نفر جمعیت در روز است. بطور قطع اداره چنین شهری نیاز به برنامه و استفاده از تمامی تجارب علمی دارد تا این شهر در تراز پایتخت جمهوری اسلامی ایران داره شود.

وی اضافه كرد: برداشتی كه از تهران در ذهن ها می ماند الگویی از كل كشور است، یعنی این طور تداعی می گردد كه شهر تهران هر گونه اداره شود كل كشور هم از آن الگو برداری می كند و گویی به همان روش اداره می شوند بنابراین اگر تهران به خوبی اداره شود و شهری توسعه یافته باشد در دید افرادی كه خارج از كشور وارد تهران می گردد اینگونه از كل كشور توسعه یافته است بنابراین از اهمیت برخوردار می باشد.

مقیمی ادامه داد: بدون شك اداره این شهر خیلی سخت است و باید همه به شهرداری تهران كمك نماییم تا در اداره این شهر به بهترین شكل ممكن عمل كند تا الگویی برای سایر شهرهای كشور باشد.

وی ادامه داد: شهرداری تهران سال های پیش از برنامه های اول و دوم عزمی برای مطرح كردن این برنامه ها در شورای برنامه ریزی و توسعه استان نداشت و خود استان و شهرداری برنامه ای را تدوین و اجرا می كردند.

مقیمی اضافه كرد: حال كه شهرداری تهران مصمم شده برنامه پنج ساله خویش را در شورای توسعه مطرح كند جای قدردانی دارد. امیدواریم با تعامل مناسبی كه میان شهرداری تهران و دستگاه های اجرایی برقرار می گردد برنامه پنج ساله شهرداری علمی تر و اجرایی تر به ثمر برسد. در همین راستا از همه دستگاه های اجرایی استان می خواهیم با صبر، علاقه مندی و رویكرد كمك به شهرداری، در تدوین این برنامه ورود داشته باشند و خیلی به دنبال اعمال دیدگاه های خود نباشند بلكه اگر مانعی بر سر كار است آن را حل و فصل كنند.

استاندار تهران تصریح كرد: لازم است در كارگروه ها و جلساتی كه در حوزه تدوین برنامه شهرداری تهران با مدیران دستگاه های اجرایی گذاشته می شود، همه حضور داشته باشند تا این مورد به تهیه برنامه اجرایی و عملیاتی مناسب منجر شود تا تهران به توسعه پایدار نزدیك شود.

وی بر ضرورت توجه به اسناد بالا دستی اشاره نمود و اضافه كرد: باید به اسناد بالادستی كه برنامه توسعه كشور است توجه كافی داشته باشیم و استانداری تهران هم از مدیریت هماهنگ شهری حمایت می كند.

مقیمی اضافه كرد: كاهش آلودگی هوای تهران برای ما از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و به تبع آن باید به حوزه حمل نقل عمومی نگاه ویژه داشته باشیم و بحث های فضای سبز، تراكم جمعیت، اقتصادشهری، معضلات اجتماعی شهر تهران هم با نگاه ویژه ای مورد بررسی قرار گیرد. ازاین رو توقع می رود شهرداری تهران جهت استفاده از دستاوردهای فرهنگی و اجتماعی بیست سال قبل كه اتفاقا اقدامات مناسبی انجام شده برنامه جامع تدوین كند.

وی ادامه داد: باید برنامه ریزی دقیقی برای مقابله با صدمه های اجتماعی تدوین شود و گام های موثری برداشته شود به شكلی كه هر سال در حوزه صدمه های اجتماعی و مواردی همچون طلاق و اعتیاد شاهد كاهش درصد این موارد درسطح شهر و استان تهران باشیم. در این راستا باید به موضوعاتی همچون ورزش، اشتغال، آموزش و پرورش در تعامل همكاری با شهرداری تهران نگاه ویژه و اقدامات موثری را انجام دهیم.

مقیمی بر ضرورت حضورنمایندگان شهرداری تهران دركارگروه های صدمه های اجتماعی، حمل و نقل ترافیك و.. تصریح كرد و اضافه كرد: امیدواریم در این كارگروه ها بخصوص كارگروه مقابله با صدمه های اجتماعی شهرداری تهران در سطح معاونین حضور داشته باشند. 

1396/11/07
16:32:44
5.0 / 5
4454
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است